Cykloturistika s novými možnosťami

Sobota, 11 jún 2016

Pre vášnivých vyznávačov jazdy na bicykli , najmä tých, čo vstúpili do "vyššieho levelu" a majú tento dopravný prostriedok na elektrický pohon, sú tu nové možnosti využívania voľného času na väčšom priestore.

1 Ebajk bateria
Zdrojom energie v náročnejšom horskom teréne je nabíjateľná batéria na ráme bicykla

Pre nadšencov cykloturistiky otvorilo Občianske združenie e-DNA (elektromobilita v krvi) s podporou národného cyklokoordinátora Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR a v spolupráci so spevákom Thomasom Puskailerom, aktivistom ekológie a propagátorom elektrokonektivity sieť nabíjacích staníc ebajk connect.

Novootvorená sieť siedmich nabíjacích staníc je v okolí Bratislavy. Dobiť energiu pre svoj dvojkolesový dopravný prostriedok s elektrickým pohonom sa odteraz dá na nových nabíjacích stan iciach, ktoré stoja pri reštauračných, občerstvovacích a bufetových zariadeniach v Malých Karpatoch a v Podunajskej nížine. Konkrétne v priestoroch chaty Korenný vrch na Pezinskej Babe, chaty Zapadnutý kút na Košariskách, penziónu Ivica v Marianke, Bieleho kríža nad Račou, reštaurácie Café Korzo vo Svätom Juri, hotel Divoká Voda pri vodnom diele Čunovo a ebajk centrum v Bratislave.

2 Spanila jazda

Plánom kompetentných je pokračovať vo zvyšovaní počtu sietí nabíjacích staníc, a to najmä v horských turistických a cyklistických oblastiach na celom území Slovenskej republiky.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.