Cykloturistika s novými možnosťami

Sobota, 11 jún 2016

Pre vášnivých vyznávačov jazdy na bicykli , najmä tých, čo vstúpili do "vyššieho levelu" a majú tento dopravný prostriedok na elektrický pohon, sú tu nové možnosti využívania voľného času na väčšom priestore.

1 Ebajk bateria
Zdrojom energie v náročnejšom horskom teréne je nabíjateľná batéria na ráme bicykla

Pre nadšencov cykloturistiky otvorilo Občianske združenie e-DNA (elektromobilita v krvi) s podporou národného cyklokoordinátora Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR a v spolupráci so spevákom Thomasom Puskailerom, aktivistom ekológie a propagátorom elektrokonektivity sieť nabíjacích staníc ebajk connect.

Novootvorená sieť siedmich nabíjacích staníc je v okolí Bratislavy. Dobiť energiu pre svoj dvojkolesový dopravný prostriedok s elektrickým pohonom sa odteraz dá na nových nabíjacích stan iciach, ktoré stoja pri reštauračných, občerstvovacích a bufetových zariadeniach v Malých Karpatoch a v Podunajskej nížine. Konkrétne v priestoroch chaty Korenný vrch na Pezinskej Babe, chaty Zapadnutý kút na Košariskách, penziónu Ivica v Marianke, Bieleho kríža nad Račou, reštaurácie Café Korzo vo Svätom Juri, hotel Divoká Voda pri vodnom diele Čunovo a ebajk centrum v Bratislave.

2 Spanila jazda

Plánom kompetentných je pokračovať vo zvyšovaní počtu sietí nabíjacích staníc, a to najmä v horských turistických a cyklistických oblastiach na celom území Slovenskej republiky.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.