Cykloturistika s novými možnosťami

Sobota, 11 jún 2016

Pre vášnivých vyznávačov jazdy na bicykli , najmä tých, čo vstúpili do "vyššieho levelu" a majú tento dopravný prostriedok na elektrický pohon, sú tu nové možnosti využívania voľného času na väčšom priestore.

1 Ebajk bateria
Zdrojom energie v náročnejšom horskom teréne je nabíjateľná batéria na ráme bicykla

Pre nadšencov cykloturistiky otvorilo Občianske združenie e-DNA (elektromobilita v krvi) s podporou národného cyklokoordinátora Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR a v spolupráci so spevákom Thomasom Puskailerom, aktivistom ekológie a propagátorom elektrokonektivity sieť nabíjacích staníc ebajk connect.

Novootvorená sieť siedmich nabíjacích staníc je v okolí Bratislavy. Dobiť energiu pre svoj dvojkolesový dopravný prostriedok s elektrickým pohonom sa odteraz dá na nových nabíjacích stan iciach, ktoré stoja pri reštauračných, občerstvovacích a bufetových zariadeniach v Malých Karpatoch a v Podunajskej nížine. Konkrétne v priestoroch chaty Korenný vrch na Pezinskej Babe, chaty Zapadnutý kút na Košariskách, penziónu Ivica v Marianke, Bieleho kríža nad Račou, reštaurácie Café Korzo vo Svätom Juri, hotel Divoká Voda pri vodnom diele Čunovo a ebajk centrum v Bratislave.

2 Spanila jazda

Plánom kompetentných je pokračovať vo zvyšovaní počtu sietí nabíjacích staníc, a to najmä v horských turistických a cyklistických oblastiach na celom území Slovenskej republiky.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-EcoTank
Ak ste doteraz napĺňali nádržku ostrekovača svojho auta z plastových fľaší či bandasiek, odteraz sa to môže zmeniť. Zmenu prináša slovenský ekologický vynález EcoTank. Stáva sa v Európe čoraz viac dostupným riešením tankovania kvapaliny do ostrekovačov. Vďaka jeho používaniu na sieťach čerpacích staníc v Európe sa odľahčilo životné prostredie o viac ako 80 ton plastového odpadu. Praktickú a zároveň ekologickú službu môžu využívať vodiči na viac ako 400 inštalovaných stojanoch až v desiatich krajinách Európy a v priebehu najbližších mesiacov pribudnú tri ďalšie trhy. Víziou spoločnosti EcoTank pre tento rok je počet nainštalovaných zariadení viac ako zdvojnásobiť.
skoda-scala-monte-carlo
Škoda rozširuje ponuku nového kompaktného modelu Scala a mestského crossoveru Kamiq o verziu Monte Carlo. Monte Carlo odkazuje na úspešnú pretekársku históriu značky Škoda. Výrazné čierne dizajnové prvky a čierny nápis Škoda na zadnej strane dodávajú vozidlám ešte športovejší vzhľad. Nová Škoda Scala vo verzii Monte Carlo začína na cene 18 100 eur a cena kompaktného SUV Kamig Monte Carlo sa odvíja od ceny 19 690 eur. Záujemcovia si môžu model Scala a Kamiq vo verzii Monte Carlo nakonfigurovať online, alebo si ho objednať u predajcov. V Škode veria, že verzie Monte Carlo zdôraznia športový a dynamický charakter vozidiel modelov Scala a Kamiq, tiež že veľké kolesá a zvučný názov oslovia zákazníkov, ktorí ocenia štýl a emocionálny a lifestylový dizajn oboch modelov.
World-Endurance
Goodyear bude od úvodných pretekov sezóny 2020 dodávať pre Svetový pohár cestovných automobilov najnovšiu generáciu svojich pretekárskych pneumatík Goodyear Eagle F1 SuperSport vo verziách bez dezénu i do dažďa. Značka Goodyear je tak oficiálnym dodávateľom pneumatík pre World Touring Car Cup (WTCR). Na základe oficiálneho výberového konania FIA bude Goodyear partnerom seriálu po dobu najbližších troch rokov, v sezónach 2020 až 2022. V sezóne 2020 bude desať pretekov na troch svetadieloch – v Maroku, Maďarsku, Nemecku, Slovensku, Portugalsku, Španielsku, Číne, Južnej Kórei a Macau. Záverečné preteky sezóny sa uskutočnia v Malajzii. Každé podujatie pozostáva z troch samostatných pretekov, takže spolu bude súčasťou pretekárskeho kalendára sezóny tridsať napínavých pretekov.