Cykloturistika s novými možnosťami

Sobota, 11 jún 2016

Pre vášnivých vyznávačov jazdy na bicykli , najmä tých, čo vstúpili do "vyššieho levelu" a majú tento dopravný prostriedok na elektrický pohon, sú tu nové možnosti využívania voľného času na väčšom priestore.

1 Ebajk bateria
Zdrojom energie v náročnejšom horskom teréne je nabíjateľná batéria na ráme bicykla

Pre nadšencov cykloturistiky otvorilo Občianske združenie e-DNA (elektromobilita v krvi) s podporou národného cyklokoordinátora Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR a v spolupráci so spevákom Thomasom Puskailerom, aktivistom ekológie a propagátorom elektrokonektivity sieť nabíjacích staníc ebajk connect.

Novootvorená sieť siedmich nabíjacích staníc je v okolí Bratislavy. Dobiť energiu pre svoj dvojkolesový dopravný prostriedok s elektrickým pohonom sa odteraz dá na nových nabíjacích stan iciach, ktoré stoja pri reštauračných, občerstvovacích a bufetových zariadeniach v Malých Karpatoch a v Podunajskej nížine. Konkrétne v priestoroch chaty Korenný vrch na Pezinskej Babe, chaty Zapadnutý kút na Košariskách, penziónu Ivica v Marianke, Bieleho kríža nad Račou, reštaurácie Café Korzo vo Svätom Juri, hotel Divoká Voda pri vodnom diele Čunovo a ebajk centrum v Bratislave.

2 Spanila jazda

Plánom kompetentných je pokračovať vo zvyšovaní počtu sietí nabíjacích staníc, a to najmä v horských turistických a cyklistických oblastiach na celom území Slovenskej republiky.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.