Cykloturistika s novými možnosťami

Sobota, 11 jún 2016

Pre vášnivých vyznávačov jazdy na bicykli , najmä tých, čo vstúpili do "vyššieho levelu" a majú tento dopravný prostriedok na elektrický pohon, sú tu nové možnosti využívania voľného času na väčšom priestore.

1 Ebajk bateria
Zdrojom energie v náročnejšom horskom teréne je nabíjateľná batéria na ráme bicykla

Pre nadšencov cykloturistiky otvorilo Občianske združenie e-DNA (elektromobilita v krvi) s podporou národného cyklokoordinátora Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR a v spolupráci so spevákom Thomasom Puskailerom, aktivistom ekológie a propagátorom elektrokonektivity sieť nabíjacích staníc ebajk connect.

Novootvorená sieť siedmich nabíjacích staníc je v okolí Bratislavy. Dobiť energiu pre svoj dvojkolesový dopravný prostriedok s elektrickým pohonom sa odteraz dá na nových nabíjacích stan iciach, ktoré stoja pri reštauračných, občerstvovacích a bufetových zariadeniach v Malých Karpatoch a v Podunajskej nížine. Konkrétne v priestoroch chaty Korenný vrch na Pezinskej Babe, chaty Zapadnutý kút na Košariskách, penziónu Ivica v Marianke, Bieleho kríža nad Račou, reštaurácie Café Korzo vo Svätom Juri, hotel Divoká Voda pri vodnom diele Čunovo a ebajk centrum v Bratislave.

2 Spanila jazda

Plánom kompetentných je pokračovať vo zvyšovaní počtu sietí nabíjacích staníc, a to najmä v horských turistických a cyklistických oblastiach na celom území Slovenskej republiky.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.
vw-id3
Podľa zahraničných médií sa nemecký koncern Volkswagen chystá vyrábať elektrické modely, ktoré by svojou nízkou cenou mohli v Európe pre európskych zákazníkov konkurovať čínskym modelom, alebo aj modelom ako Dacia Spring. Nové cenovo prístupnejšie elektromobily by sa na trh mohli dostať v roku 2027. Volkswagen na túto cestu nastupuje sám, bez kooperácie s inou automobilkou, aj keď pôvodne ako o partnerovi uvažoval, že by ním mohol byť francúzsky Renault. Už základný model uvažovaného elektromobilu od Volkswagenu bude obsahovať štandardy používaných technológií, kvalitu a dizajn, ktoré nemecký výrobca aplikuje na svojich modeloch.
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring