Dacia Duster - už ich je milión

Sobota, 12 apríl 2014

Dacia Duster, najpredávanejší model skupiny Renault, dosiahol významný medzník vo svojom štvorročnom živote, keď od jeho uvedenia na trh sa ho doteraz vyrobilo milión kusov. Predáva sa vo viac ako 100 krajinách sveta, tak pod značkou Renault ako aj Dacia. Jeho výroba beží v piatich závodoch v rôznych končinách sveta.

1 Dacia Duster
Z výrobného pásu zišiel v brazílskom meste Ciritiba miliónty exemplár Dacia Duster

Duster nie je len hnacou silou rastu skupiny Renault, Duster je aj celosvetovo najpredávanejší model skupiny Renault. Duster je komerčným hitom a Renault urobil dobre, keď tento model zaradil pred štyrmi rokmi do svojho výrobného programu. Miliónty Duster vyrobili vo výrobnom závode Renault v brazílskom meste Curitiba a je určený pre zákazníka tejto krajiny.

Duster pod značkou Renault upevnil pozíciu skupiny na medzinárodných trhoch. Je navrhnutý tak, aby vyhovoval potrebám všetkých zákazníkov. Ponúka sa v rôznych verziách, ktoré boli špeciálne vytvorené pre rôzne potreby klientov. Napríklad verzia pre studené klimatické podmienky sa predáva v Rusku, alebo verzia "flex" v Brazílii, verzia s volantom na pravej strane zasa v Indii.

2 Dacia Duster
Dacia Duster novej generácie obohatila slovenský i svetový trh koncom minulého roka

Pod značkou Dacia dosahuje Duster významné úspechy v európskych krajinách, kde zákazníci oceňujú jeho jazdné vlastnosti, dizajn i cenu. V súčasnosti sa Duster vyrába v závodoch v Pitesti (Rumunsko), Curitiba (Brazília), Envigado (Kolumbia), Moskva (Rusko) a Chennai (India).

Najvýznamnejším trhom Dusteru je Rusko s 151.633 predanými kusmi (pod značkou Renault). Nasleduje Francúzsko s počtom 145.612 (pod značkou Dacia), v Brazílii sa predalo 117.303 (Renault), v Indii 85.974 (Renault) a prvú päticu uzatvára Nemecko so 70.159 predanými exemplármi (Dacia).

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.