Dacia Duster - už ich je milión

Sobota, 12 apríl 2014

Dacia Duster, najpredávanejší model skupiny Renault, dosiahol významný medzník vo svojom štvorročnom živote, keď od jeho uvedenia na trh sa ho doteraz vyrobilo milión kusov. Predáva sa vo viac ako 100 krajinách sveta, tak pod značkou Renault ako aj Dacia. Jeho výroba beží v piatich závodoch v rôznych končinách sveta.

1 Dacia Duster
Z výrobného pásu zišiel v brazílskom meste Ciritiba miliónty exemplár Dacia Duster

Duster nie je len hnacou silou rastu skupiny Renault, Duster je aj celosvetovo najpredávanejší model skupiny Renault. Duster je komerčným hitom a Renault urobil dobre, keď tento model zaradil pred štyrmi rokmi do svojho výrobného programu. Miliónty Duster vyrobili vo výrobnom závode Renault v brazílskom meste Curitiba a je určený pre zákazníka tejto krajiny.

Duster pod značkou Renault upevnil pozíciu skupiny na medzinárodných trhoch. Je navrhnutý tak, aby vyhovoval potrebám všetkých zákazníkov. Ponúka sa v rôznych verziách, ktoré boli špeciálne vytvorené pre rôzne potreby klientov. Napríklad verzia pre studené klimatické podmienky sa predáva v Rusku, alebo verzia "flex" v Brazílii, verzia s volantom na pravej strane zasa v Indii.

2 Dacia Duster
Dacia Duster novej generácie obohatila slovenský i svetový trh koncom minulého roka

Pod značkou Dacia dosahuje Duster významné úspechy v európskych krajinách, kde zákazníci oceňujú jeho jazdné vlastnosti, dizajn i cenu. V súčasnosti sa Duster vyrába v závodoch v Pitesti (Rumunsko), Curitiba (Brazília), Envigado (Kolumbia), Moskva (Rusko) a Chennai (India).

Najvýznamnejším trhom Dusteru je Rusko s 151.633 predanými kusmi (pod značkou Renault). Nasleduje Francúzsko s počtom 145.612 (pod značkou Dacia), v Brazílii sa predalo 117.303 (Renault), v Indii 85.974 (Renault) a prvú päticu uzatvára Nemecko so 70.159 predanými exemplármi (Dacia).

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."