Dacia Duster - už ich je milión

Sobota, 12 apríl 2014

Dacia Duster, najpredávanejší model skupiny Renault, dosiahol významný medzník vo svojom štvorročnom živote, keď od jeho uvedenia na trh sa ho doteraz vyrobilo milión kusov. Predáva sa vo viac ako 100 krajinách sveta, tak pod značkou Renault ako aj Dacia. Jeho výroba beží v piatich závodoch v rôznych končinách sveta.

1 Dacia Duster
Z výrobného pásu zišiel v brazílskom meste Ciritiba miliónty exemplár Dacia Duster

Duster nie je len hnacou silou rastu skupiny Renault, Duster je aj celosvetovo najpredávanejší model skupiny Renault. Duster je komerčným hitom a Renault urobil dobre, keď tento model zaradil pred štyrmi rokmi do svojho výrobného programu. Miliónty Duster vyrobili vo výrobnom závode Renault v brazílskom meste Curitiba a je určený pre zákazníka tejto krajiny.

Duster pod značkou Renault upevnil pozíciu skupiny na medzinárodných trhoch. Je navrhnutý tak, aby vyhovoval potrebám všetkých zákazníkov. Ponúka sa v rôznych verziách, ktoré boli špeciálne vytvorené pre rôzne potreby klientov. Napríklad verzia pre studené klimatické podmienky sa predáva v Rusku, alebo verzia "flex" v Brazílii, verzia s volantom na pravej strane zasa v Indii.

2 Dacia Duster
Dacia Duster novej generácie obohatila slovenský i svetový trh koncom minulého roka

Pod značkou Dacia dosahuje Duster významné úspechy v európskych krajinách, kde zákazníci oceňujú jeho jazdné vlastnosti, dizajn i cenu. V súčasnosti sa Duster vyrába v závodoch v Pitesti (Rumunsko), Curitiba (Brazília), Envigado (Kolumbia), Moskva (Rusko) a Chennai (India).

Najvýznamnejším trhom Dusteru je Rusko s 151.633 predanými kusmi (pod značkou Renault). Nasleduje Francúzsko s počtom 145.612 (pod značkou Dacia), v Brazílii sa predalo 117.303 (Renault), v Indii 85.974 (Renault) a prvú päticu uzatvára Nemecko so 70.159 predanými exemplármi (Dacia).

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.