Dacia Duster - už ich je milión

Sobota, 12 apríl 2014

Dacia Duster, najpredávanejší model skupiny Renault, dosiahol významný medzník vo svojom štvorročnom živote, keď od jeho uvedenia na trh sa ho doteraz vyrobilo milión kusov. Predáva sa vo viac ako 100 krajinách sveta, tak pod značkou Renault ako aj Dacia. Jeho výroba beží v piatich závodoch v rôznych končinách sveta.

1 Dacia Duster
Z výrobného pásu zišiel v brazílskom meste Ciritiba miliónty exemplár Dacia Duster

Duster nie je len hnacou silou rastu skupiny Renault, Duster je aj celosvetovo najpredávanejší model skupiny Renault. Duster je komerčným hitom a Renault urobil dobre, keď tento model zaradil pred štyrmi rokmi do svojho výrobného programu. Miliónty Duster vyrobili vo výrobnom závode Renault v brazílskom meste Curitiba a je určený pre zákazníka tejto krajiny.

Duster pod značkou Renault upevnil pozíciu skupiny na medzinárodných trhoch. Je navrhnutý tak, aby vyhovoval potrebám všetkých zákazníkov. Ponúka sa v rôznych verziách, ktoré boli špeciálne vytvorené pre rôzne potreby klientov. Napríklad verzia pre studené klimatické podmienky sa predáva v Rusku, alebo verzia "flex" v Brazílii, verzia s volantom na pravej strane zasa v Indii.

2 Dacia Duster
Dacia Duster novej generácie obohatila slovenský i svetový trh koncom minulého roka

Pod značkou Dacia dosahuje Duster významné úspechy v európskych krajinách, kde zákazníci oceňujú jeho jazdné vlastnosti, dizajn i cenu. V súčasnosti sa Duster vyrába v závodoch v Pitesti (Rumunsko), Curitiba (Brazília), Envigado (Kolumbia), Moskva (Rusko) a Chennai (India).

Najvýznamnejším trhom Dusteru je Rusko s 151.633 predanými kusmi (pod značkou Renault). Nasleduje Francúzsko s počtom 145.612 (pod značkou Dacia), v Brazílii sa predalo 117.303 (Renault), v Indii 85.974 (Renault) a prvú päticu uzatvára Nemecko so 70.159 predanými exemplármi (Dacia).

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
veronika-hammond
Novou generálnou riaditeľkou spoločnosti BMW Slovenská republika sa od 1. septembra 2024 stane Veronika Hammond. Na tejto pozícii nahradí Olivera Rademachera, ktorý po takmer piatich rokoch úspešného pôsobenia na Slovensku zaujme pozíciu riaditeľa spoločnosti BMW v Rumunsku. Veronika Hammond, rodáčka z Nemecka, má dlhoročné skúsenosti v automobilovom priemysle. V spoločnosti BMW pôsobí viac ako 25 rokov, kde získavala skúsenosti v rôznych pozíciách. Pred nástupom do funkcie obchodnej riaditeľky pre importérske trhy v juhovýchodnej Ázii a Tichomorí so sídlom v Singapure v roku 2018 viedla obchodný región Východné Nemecko. Veronika Hammond vyštudovala sociálne vedy na Univerzite Paula Valeryho vo francúzskom Montpellieri.Veronika Hammond
produkcia-VW-passat
Bratislavský závod Volkswagen Slovakia pozastavuje na dva týždne výrobu vozidiel z dôvodu letnej odstávky. Ide o pravidelnú letnú odstávku, počas ktorej čerpajú jeho zamestnanci celozávodnú dovolenku. Výroba vozidiel začala postupne vybiehať tento týždeň. Úplne sa zastaví od 15. do 28. júla. Martinský závod pokračuje plynule vo výrobe komponentov aj počas letných prázdnin. V nasledujúcich dvoch týždňoch bude v nasadení v priemere približne 1700 zamestnancov externých firiem, ktorí sa budú venovať aj výmenám a úpravám zariadení, inštalácii nových technológií či prestavbám na výrobných linkách naprieč celým podnikom. Pred odchodom na dovolenku vypláca Volkswagen Slovakia zamestnancom 13. plat vo forme dovolenkovej odmeny. Zamestnanci využívajú tiež zákonný príspevok na rekreáciu na Slovensku do výšky 700 eur.
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.