Dacia Duster - už ich je milión

Sobota, 12 apríl 2014

Dacia Duster, najpredávanejší model skupiny Renault, dosiahol významný medzník vo svojom štvorročnom živote, keď od jeho uvedenia na trh sa ho doteraz vyrobilo milión kusov. Predáva sa vo viac ako 100 krajinách sveta, tak pod značkou Renault ako aj Dacia. Jeho výroba beží v piatich závodoch v rôznych končinách sveta.

1 Dacia Duster
Z výrobného pásu zišiel v brazílskom meste Ciritiba miliónty exemplár Dacia Duster

Duster nie je len hnacou silou rastu skupiny Renault, Duster je aj celosvetovo najpredávanejší model skupiny Renault. Duster je komerčným hitom a Renault urobil dobre, keď tento model zaradil pred štyrmi rokmi do svojho výrobného programu. Miliónty Duster vyrobili vo výrobnom závode Renault v brazílskom meste Curitiba a je určený pre zákazníka tejto krajiny.

Duster pod značkou Renault upevnil pozíciu skupiny na medzinárodných trhoch. Je navrhnutý tak, aby vyhovoval potrebám všetkých zákazníkov. Ponúka sa v rôznych verziách, ktoré boli špeciálne vytvorené pre rôzne potreby klientov. Napríklad verzia pre studené klimatické podmienky sa predáva v Rusku, alebo verzia "flex" v Brazílii, verzia s volantom na pravej strane zasa v Indii.

2 Dacia Duster
Dacia Duster novej generácie obohatila slovenský i svetový trh koncom minulého roka

Pod značkou Dacia dosahuje Duster významné úspechy v európskych krajinách, kde zákazníci oceňujú jeho jazdné vlastnosti, dizajn i cenu. V súčasnosti sa Duster vyrába v závodoch v Pitesti (Rumunsko), Curitiba (Brazília), Envigado (Kolumbia), Moskva (Rusko) a Chennai (India).

Najvýznamnejším trhom Dusteru je Rusko s 151.633 predanými kusmi (pod značkou Renault). Nasleduje Francúzsko s počtom 145.612 (pod značkou Dacia), v Brazílii sa predalo 117.303 (Renault), v Indii 85.974 (Renault) a prvú päticu uzatvára Nemecko so 70.159 predanými exemplármi (Dacia).

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-SX4-S-Cross
V rebríčku počtu predaných osobných áut na Slovensku v roku 2019 sa Suzuki medzi 39 značkami umiestnila s počtom 3709 predaných vozidiel na veľmi peknom jedenástom mieste. Pričinili sa o to hlavne modely SUV Vitara a SX4 S-Cross. Modernizovaná Vitara v segmente SUV obsadila podľa štatistiky registrácií Zväzu automobilového priemyslu šieste a SX4 S-Cross ôsme miesto. O úspech v celkovej predajnosti modelov Suzuki v roku 2019 sa postarali tiež modely Swift a Ignis. Novou posilou značky v roku 2020 budú nový hit, malý off-road Jimny, a trvalka značky Swift.
Benzina-Tank
Benzina rozširuje svoje služby na Slovensku o Tank Kartu Business. Umožní firmám a podnikateľom okrem čerpania pohonných látok využívať aj rad benefitov, a to od zvýhodnenej ceny až po jednoduché vyúčtovanie a správu tankovacích kariet. Je to ďalší krok v stratégii Benziny, ktorá sa po rokoch vrátila znovu na Slovensko a má vo svojej sieti už desať čerpacích staníc. V pláne má tiež zavedenie karty Tank Karta Easy pre bežných motoristov. Marek Zouvala, riaditeľ siete čerpacích staníc Benzina: "Firmy a podnikatelia potrebujú šetriť každý cent. Preto sme pre nich pripravili nástroj na znižovanie prevádzkových nákladov aj administratívy. Tank Karta Business je nielen efektívnym riešením pre pohodlné tankovanie so zľavou, ale tiež vhodným nástrojom ako si ušetriť starosti a zjednodušiť účtovníctvo."
Elektrické-roznášky
Spoločnosť DPD začala doručovať zásielky v centre hlavného mesta prostredníctvom cyklokuriéra. Ide o pilotný projekt, ktorý má šancu rozšíriť sa aj do iných miest. Spoločnosť tiež výrazne rozširuje svoje doručovanie zásielok flotilou elektrických dodávkových automobilov, a to nielen v Bratislave, ale po celom Slovensku. Doručovanie elektrickou dopravou v mestách je jedným zo spôsobov, ako spoločnosť DPD podporuje svoj záväzok doručovať všetky zásielky do cieľa bez uhlíkovej stopy.