Dacia Duster s ocenením Autobest 2011

Piatok, 17 december 2010

Ocenenie Autobest sa každoročne udeľuje najdostupnejšiemu automobilu na trhu. Za rok 2010 toto ocenenie patrí Dacii Duster. Rozhodla o tom porota zložená z 15 odborných motoristických novinárov pôsobiacich v 14 krajinách východnej Európy, Rusku a Turecku.

Dacia Duster
Dacia Duster, víťaz ankety Autobest 2011, ako najdostupnejší automobil na trhu

Porota rozhodla na základe klasifikácie 13 kritérií, ktoré okrem iných zahŕňali spotrebu, všestrannosť, vnútorný priestor a styling. Za každé kritérium sa prideľovali body a Duster získal spolu 863 bodov. Dacia Duster dominovala na najvyšších pozíciách u 10tich členov poroty. Ocenenie Autobest sa udeľuje už 10 rokov. Za Daciou Duster na druhom mieste skončil Opel Meriva s 822 bodmi a tretí bol Renault Fluence s 717 bodmi. Štvrté miesto patrí Citroenu C3 s 654 bodmi a piata skončila Kia Venga so ziskom 544 bodov.

Duster sa predáva v Európe, Turecku a v krajinách Maghrebu. Všade tu od jari tohto roka zaznamenal výrazný predajný úspech. Popularitu si Duster získal vďaka svojmu 4x4 stylingu, veľmi dobrým off-roadovým jazdným vlastnostiam a pomeru vnútorného priestoru a ceny. Daciu Duster vyhľadávajú zákazníci, ktorí hľadajú spoľahlivý a cenovo dostupný off-road.

Duster je jednoznačne medzinárodným automobilom. V roku 2011 bude Duster dostupný s logom Renault na mnohých nových trhoch. Začne sa predávať na trhoch Gulfského zálivu, v Brazílii, Argentíne, Kolumbii, Mexiku a Chile. Tiež v Rusku, ktoré spustí výrobu Dustera v závode Avtoframos v Moskve.

Autor: J. Goldberger
Foto: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.