Dacia Jogger: 5 až 7 miest, dojazd 1000 km, cena 13,5 tisíc eur

Nedeľa, 12 december 2021

Dacia zverejnila začiatkom tohto mesiaca ceny nového modelu Jogger na slovenskom trhu, zároveň sa začal aj príjem objednávok. K zákazníkom nový Jogger dorazí na prelome marca a apríla 2022.

1-dacia-jogger

Všestranný Jogger, ktorý kombinuje vlastnosti minivanu, objemom kombi (1819 litrov) a svojou svetlou výškou 200 mm aj SUV, môžeme mať v 5- alebo 7-miestnej verzii. Svojou užitočnosťou a praktickosťou by nový Jogger mohol pokryť niekdajšie modely Logan MCV, Dokker a Lodgy.

Jogger ponúka veľký vnútorný priestor a primerane komfortný interiér v troch výbavových stupňoch a benzínovú a LPG motorizáciu. Cena na Slovensku sa odvíja od sumy 13 550 eur a je motivujúca pre zákazníkov, ktorí hľadajú užitočného pracanta pre rodinné využitie alebo malé podnikanie.

Úplne nová Dacia Jogger bude k dostaniu v úrovniach výbavy Essential, Comfort a Extreme. Pod kapotou môže mať benzínový motor TCe 110 (74 kW/100 k, 170 Nm) so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou. Ponúkať sa však bude aj s dvojpalivovým benzínovo-LPG motorom (67 kW/91 k, 160 Nm, 50 litrov benzínu a 40 litrov LPG), ktorý Joggeru umožní dojazd do vzdialenosti až 1000 kilometrov.

Dacia Jogger je automobil zameraný na rodiny, ktoré hľadajú viacúčelové vozidlo a ktoré im bude nápomocné v ich živote, využívaní voľného času a poslúži aj na dovolenkové cesty. Je dobrou investíciou do moderného, dynamického a praktického auta.

Autor: J. Goldberger
Foto: Dacia
Pridať komentár
Bleskovky
Prodigy-od-Tachyum
Slovensko na svetovej výstave Expo 2020 Dubaj predstavilo univerzálny procesor Prodigy od slovenskej firmy Tachyum. Ten poháňa superpočítač, ktorý sa svojimi vlastnosťami umelej inteligencie vyrovná podľa svojich tvorcov ľudskému mozgu. "Riešenie spoločnosti Tachyum je prelomové. Procesor Prodigy je nielen rýchlejší, ale aj menej náročný na spotrebu energie. Slovensko má predpoklady byť atraktívnym inkubátorom pre inovatívne firmy ako Tachyum," – povedala štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí a EZ Ingrid Brocková pri príležitosti návštevy Slovenského pavilónu. Expo 2020 Dubaj je prvou svetovou výstavou Expo, ktorá sa koná v regióne Blízkeho východu, Afriky a južnej Ázie.
toyota-gr86-flash kopie
Toyota sa neuzatvára do elektrickej bubliny a využije motoristický šport na extrémne testovanie budúcich technológií. Za volant Toyoty GR86 na syntetické palivo z biomasy si sadne aj prezident Toyoty Akio Toyoda a zúčastní sa pretekov v rámci japonskej série Super Taikyu. Ide o najnovší experiment Toyoty, ktorá testuje rôzne druhy palív a pohonov na ceste k uhlíkovej neutralite. Toyota GR86 poháňaná syntetickým palivom bude štartovať vo farbách tímu, ktorý pripravuje aj vodíkovú Corollu Sport. Toyota totiž tvrdí, že budúcnosť sa neobmedzuje len na autá poháňané batériami. Koncern preto vyvíja technológiu vodíkových palivových článkov, dôkazom čoho je druhá generácia modelu Mirai, ktorý dokáže prejsť s plnou nádržou viac ako 500 km.
liqui-moly
Spoločnosť Liqui Moly, ktorej výrobky sú dobre známe aj slovenským motoristom, vyrába a ponúka na trh široký sortiment približne štyritisíc produktov, ako motorové oleje, mazivá, prísady do paliva, autokozmetika, chladiace kvapaliny a rad ďalších produktov. V tomto roku spoločnosť vyrobila najviac výrobkov vo svojej histórii, po prvý raz napríklad vyše stotisíc ton mazív, čo je o 27 percent viac oproti predchádzajúcemu roku. Spoločnosť Liqui Moly vznikla v roku 1957 a svoje produkty vyvíja a vyrába výhradne v Nemecku. Svojou kvalitou patria jej produkty k najlepším a predávajú sa v 150 krajinách sveta. V roku 2020 spoločnosť Liqui Moly hospodárila s obratom 611 miliónov eur.