Dacia predala od roku 2004 3 milióny áut

Piatok, 24 október 2014

Väčšina súčasných motoristov si ešte pamätá časy, kedy Dacia bola na našom trhu dosť vzácnym artiklom a nebolo ľahké dostať sa k nej bez protekcie v Mototechne. Potom prišli časy, keď značka stratila povesť i dobré meno. Z popola ju pozdvihol až francúzsky Renault pred viac ako desaťročím. V súčasnosti patrí Dacia medzi najviac sa rozvíjajúce značky. Hovorí o tom aj fakt, že za necelých desať rokov sa vo svete predalo viac ako tri milióny Dacií!

Dacia 3-miliónta
Trojmiliónta predaná Dacia, model Sandero Stepway. Novým majiteľom je Španiel Andres Palomo, ktorý preberá kľúčiky od svojho nového auta na autosalóne v Paríži.

Za menej ako 10 rokov si značka Dacia získala viac ako tri milióny zákazníkov v Európe a v oblasti stredozemného mora. Autosalón v Paríži poslúžil aj ako miesto pre odovzdanie kľúčov pre majiteľa 3-miliónteho vozidla značky Dacia. Bol ním model Sandero Stepway, ktorého kľúče novému majiteľovi odovzdal Nicolas Wertans zo skupiny Renault.

Pri odovzdávaní jubilejného automobilu novému majiteľovi v Paríži Nicolas Wertans povedal: "Dacia predala už tri milióny vozidiel od obnovy značky v roku 2004. Ide o jedinečný výsledok v automobilovom priemysle. Značke sa podarilo vytvoriť si dobrý vzťah so svojimi zákazníkmi, ktorý je postavený na dôvere a blízkosti značky. Úspech značky Dacia spočíva aj v plnení očakávaní našich zákazníkov, ktorí hľadajú kvalitné, spoľahlivé a moderné vozidlo za prijateľnú cenu."

Rok 2014 je pre značku Dacia veľmi vydareným. Počas prvej polovice roka sa zvýšili predaje o 24,4 %. Značka sa môže pochváliť najmladším modelovým radom na európskom trhu a zvyšovaním predajov všade kde pôsobí. Dacia zaznamenala s nárastom 36,2 % najväčší rast v Európe za obdobie prvých 6 mesiacov roka 2014.

Autor: janGold
Foto: Renault
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.