Dacia sa prekonáva, znovu navýšila svoj predaj

Nedeľa, 06 február 2022

Autá značky Dacia sú nespochybniteľne už dlho považované za tigra trhu v Európe, ale dobre sa predávajú aj vo svete. Veď napríklad len v roku 2021 sa napriek pandemickej kríze a nedostatku elektronických komponentov predalo spolu 537 095 dacií rôznych modelov, čo je o 3 % viac ako rok predtým.

dacia-duster
Dacia Duster, najpredávanejšie SUV vo svojom segmente v Európe

Rumunská značka zvýšila otáčky a na európskom trhu osobných áut predaných fyzickým osobám navýšila svoj predaj o rekordných 6,2 %. To značku vynieslo po prvýkrát na európsky stupeň víťazov v predaji jednotlivcom.

Tento výsledok dosiahla značka vďaka novým generáciám modelov Sandero, ktorých sa predalo viac ako 226 tisíc, a novému Dusteru, ktorý svojim podielom predaných áut viac ako 186 tisíc výdatne prispeli k úspechu značky.

Z uvedeného vidieť, že Dacia Sandero ostáva najpredávanejším modelom súkromnej klientele v Európe, a to každoročne od roku 2017. Duster je najpredávanejším SUV v tomto segmente v Európe od roku 2018.

Úspešne si vedie aj elektrický model Dacia Spring. Predáva sa len od jari minulého roku a odvtedy sa predalo 27 876 vozidiel. Objednávky po 9 mesiacoch od uvedenia do predaja sú na úrovni viac ako 46 000 kusov.

O obľúbenosti značky Dacia svedčí aj miera rastu a vernosti zákazníkov, ktorá bola aj v roku 2021 naďalej veľmi vysoká. Mala by naďalej stúpať aj v tomto roku vďaka rozšíreniu produktovej ponuky, hlavne uvedením nového rodinného až sedemmiestneho modelu Jogger už v tomto štvrťroku.

(janGold)
Foto: Dacia
Pridať komentár
Bleskovky
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.
skoda
Okrúhle výročia sú vždy vhodné na oslavu. Škoda na Slovensku je pripravená osláviť svoju tridsaťročnú prítomnosť na slovenskom trhu a pripravila si u vybraných predajcov po celom Slovensku deň otvorených dverí. Na návštevníkov čaká pestrý program, ako súťaže, testovacie jazdy na modeloch 30 edition, ale aj možnosť vyskúšať si elektrifikované modely najnovších generácií. Ďeň otvorených dverí sa uskutoční v sieti predajcov Škoda počas soboty 1. apríla 2023. Najväčším lákadlom pre návštevníkov okrem príjemného občerstvenia, programov pre celé rodiny a testovacích jázd bude súťaž o dovolenku s elektromobilom Enyaq iV.