Dacia sa prekonáva, znovu navýšila svoj predaj

Nedeľa, 06 február 2022

Autá značky Dacia sú nespochybniteľne už dlho považované za tigra trhu v Európe, ale dobre sa predávajú aj vo svete. Veď napríklad len v roku 2021 sa napriek pandemickej kríze a nedostatku elektronických komponentov predalo spolu 537 095 dacií rôznych modelov, čo je o 3 % viac ako rok predtým.

dacia-duster
Dacia Duster, najpredávanejšie SUV vo svojom segmente v Európe

Rumunská značka zvýšila otáčky a na európskom trhu osobných áut predaných fyzickým osobám navýšila svoj predaj o rekordných 6,2 %. To značku vynieslo po prvýkrát na európsky stupeň víťazov v predaji jednotlivcom.

Tento výsledok dosiahla značka vďaka novým generáciám modelov Sandero, ktorých sa predalo viac ako 226 tisíc, a novému Dusteru, ktorý svojim podielom predaných áut viac ako 186 tisíc výdatne prispeli k úspechu značky.

Z uvedeného vidieť, že Dacia Sandero ostáva najpredávanejším modelom súkromnej klientele v Európe, a to každoročne od roku 2017. Duster je najpredávanejším SUV v tomto segmente v Európe od roku 2018.

Úspešne si vedie aj elektrický model Dacia Spring. Predáva sa len od jari minulého roku a odvtedy sa predalo 27 876 vozidiel. Objednávky po 9 mesiacoch od uvedenia do predaja sú na úrovni viac ako 46 000 kusov.

O obľúbenosti značky Dacia svedčí aj miera rastu a vernosti zákazníkov, ktorá bola aj v roku 2021 naďalej veľmi vysoká. Mala by naďalej stúpať aj v tomto roku vďaka rozšíreniu produktovej ponuky, hlavne uvedením nového rodinného až sedemmiestneho modelu Jogger už v tomto štvrťroku.

(janGold)
Foto: Dacia
Pridať komentár
Bleskovky
matador
V prieskume spotrebiteľskej dôvery Slováci po ôsmy raz volili značky, ktorým dôverujú najviac. Zúčastnila sa ho reprezentatívna vzorka dvetisíc respondentov. Do prieskumu boli zahrnuté značky, ktoré sú najsilnejšími na slovenskom trhu. V kategórii výrobcov pneumatík získal ocenenie Najdôveryhodnejšia značka roku 2023 tradičný výrobca pneumatík Matador, ktorý je súčasťou koncernu Continental. Matador tak potvrdil povesť spoľahlivosti a kvality za rozumnú cenu. Značka s viac ako 115 rokmi skúseností je najdôveryhodnejšia pre 20,6 % respondentov. Na druhom mieste sa umiestnila značka Continental. Roman Moško, komunikačný manažér Continental Barum: "Sme hrdí, že značka Matador je medzi slovenskými vodičmi vnímaná ako symbol dôvery a kvality. Má dlhoročnú tradíciu, široké portfólio a spoľahlivú kvalitu.”Matador Hectorra 5
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.