Dacia vo Francúzsku predala milión áut

Pondelok, 26 február 2018

Dacia od svojho uvedenia na francúzsky trh v roku 2005 predala už celý milión svojich vozidiel. Zákazníci sú spokojní, pretože Dacia im ponúka kvalitné auto za veľmi dobrú cenu. Veľmi sa o to pričinil aj nový model Duster.

Dacia Duster
Dacia Duster láka svojim vzhľadom, priestranným interiérom, ale aj cenou

Svojimi predajnými úspechmi a registráciou svojho miliónteho vozidla sa značka stala kľúčovým hráčom na lokálnom trhu vo Francúzsku. Rok 2017 bol pre Daciu ďalším rekordným rokom s 119 357 registráciami osobných a ľahkých úžitkových áut. To Dacii vynieslo piate miesto na francúzskom automobilovom trhu. Po prvýkrát vo svojej histórii bola vo Francúzsku Dacia číslo tri v predaji súkromným zákazníkom, pričom najpredávanejším modelom je už druhý rok po sebe model Sandero.

"Míľnik jedného milióna predaných vozidiel Dacia vo Francúzsku za menej ako 13 rokov potvrdzuje postavenie značky ako kľúčového hráča na francúzskom automobilovom trhu.Za posledných 5 rokov sa nachádza na 5. mieste v predajnosti. Dacia je zameraná predovšetkým pre súkromných zákazníkov. Úspech značky na francúzskom trhu ponúka dobré vyhliadky pre ďalší rast"- hodnotí úspech značky Damien Delcloque, riaditeľ značky Dacia vo Francúzsku.

Od uvedenia modelu Logan v júni 2005 značka Dacia výrazne rozšírila svoj modelový rad bez toho, aby sa odklonila od základných zásad: uľahčiť dostupnosť nových vozidiel, ktoré sú atraktívne, kvalitné, spoľahlivé a za prijateľnú cenu. V súčasnosti Dacia predáva modely Sandero, Logan a Logan MCV, novinky z konca roku 2016, potom Dokker, Lodgy a najdostupnejšie sedemmiestne vozidlo na trhu model Duster.

Na Slovensku je Dacia na deviatom mieste s 4583 ročne predanými vozidlami s trhovým podielom 4,42 %. Najlepšie sa predáva Dacia Duster, Sandero je na druhom mieste a praktický Logan MCV je tretí v rebríčku za rok 2017. Dacia a Renault dosiahli v roku 2017 najvyšší podiel na trhu od roku 2010 (9,27 %) a súčasne najvyšší počet predaných vozidiel od roku 2010 s počtom 9614 kusov. Od uvedenia značky na slovenský trh sa predalo viac ako 29 000 automobilov Dacia.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."