Díler roka predstavil novinky svojim verným

Pondelok, 25 marec 2013

Prežite s nami prvý jarný deň, tak znelo pozvanie pod hrad Devín od dvojnásobného dílera roka automobilov Škoda na Slovensku, spoločnosti IMPA. Pozvanie adresovali svojim verným zákazníkom, ale aj tým, ktorých by radi videli už čo najskôr medzi nimi.

1 DSC 0001
Pod hradom Devín sústredila IMPA kompletnú ponuku áut so znakom s okrídleným šípom

Prvých hostí čakala pod zrúcaninami slávneho hradu pestrá skladba áut so znakom s okrídleným šípom. Medzi nimi aj posledné novinky Škoda Rapid a Škoda Octavia tretej generácie. Nechýbali ani staršie modely, o ktoré je medzi záujemcami stále záujem. Či už je to Fabia, Roomster, Citigo, alebo Superb či Yeti. Stačilo otvoriť dvere, zobrať si kľúče, naštartovať a jazda bola vaša.

Program pre pozvaných bol pestrý. Okrem jázd mali organizátori zo spoločnosti IMPA pripravené oboznamovanie sa s novými technológiami, rôzne súťaže, jazdu zručnosti, skúšobné jazdy na pripravených automobiloch, ukážky simulátora nárazu, testovanie okuliarov, ktoré simulujú 1,6 resp. 2,0 promile alkoholu v krvi. Aby sa návštevníci podujatia pod starobylým hradom Devín nenudili, o ich zábavu sa staral moderátor Slávo Jurko.

Ak sa v historických dobách na veľkomoravskom Devíne opevnil vtedajší knieža Veľkej Moravy Rastislav, ktorý tu hľadal útočisko pred nebezpečenstvom, IMPA tu priateľsky vítala každého, kto má vzťah k značke Škoda. Aj preto sa podujatie neskončilo v plánovanom čase o šestnástej hodine, ale pri dobrom jedle, ktoré tu podávali po celý deň, pokračovalo do neskorších večerných hodín.

1 DSC 0001 2 DSC 0003 3 DSC 0005 4 DSC 0007 5 DSC 0010 6 DSC 0012
Autor: J. Goldberger
Foto: Autor
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.