Díler roka predstavil novinky svojim verným

Pondelok, 25 marec 2013

Prežite s nami prvý jarný deň, tak znelo pozvanie pod hrad Devín od dvojnásobného dílera roka automobilov Škoda na Slovensku, spoločnosti IMPA. Pozvanie adresovali svojim verným zákazníkom, ale aj tým, ktorých by radi videli už čo najskôr medzi nimi.

1 DSC 0001
Pod hradom Devín sústredila IMPA kompletnú ponuku áut so znakom s okrídleným šípom

Prvých hostí čakala pod zrúcaninami slávneho hradu pestrá skladba áut so znakom s okrídleným šípom. Medzi nimi aj posledné novinky Škoda Rapid a Škoda Octavia tretej generácie. Nechýbali ani staršie modely, o ktoré je medzi záujemcami stále záujem. Či už je to Fabia, Roomster, Citigo, alebo Superb či Yeti. Stačilo otvoriť dvere, zobrať si kľúče, naštartovať a jazda bola vaša.

Program pre pozvaných bol pestrý. Okrem jázd mali organizátori zo spoločnosti IMPA pripravené oboznamovanie sa s novými technológiami, rôzne súťaže, jazdu zručnosti, skúšobné jazdy na pripravených automobiloch, ukážky simulátora nárazu, testovanie okuliarov, ktoré simulujú 1,6 resp. 2,0 promile alkoholu v krvi. Aby sa návštevníci podujatia pod starobylým hradom Devín nenudili, o ich zábavu sa staral moderátor Slávo Jurko.

Ak sa v historických dobách na veľkomoravskom Devíne opevnil vtedajší knieža Veľkej Moravy Rastislav, ktorý tu hľadal útočisko pred nebezpečenstvom, IMPA tu priateľsky vítala každého, kto má vzťah k značke Škoda. Aj preto sa podujatie neskončilo v plánovanom čase o šestnástej hodine, ale pri dobrom jedle, ktoré tu podávali po celý deň, pokračovalo do neskorších večerných hodín.

1 DSC 0001 2 DSC 0003 3 DSC 0005 4 DSC 0007 5 DSC 0010 6 DSC 0012
Autor: J. Goldberger
Foto: Autor
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.