Díler roka predstavil novinky svojim verným

Pondelok, 25 marec 2013

Prežite s nami prvý jarný deň, tak znelo pozvanie pod hrad Devín od dvojnásobného dílera roka automobilov Škoda na Slovensku, spoločnosti IMPA. Pozvanie adresovali svojim verným zákazníkom, ale aj tým, ktorých by radi videli už čo najskôr medzi nimi.

1 DSC 0001
Pod hradom Devín sústredila IMPA kompletnú ponuku áut so znakom s okrídleným šípom

Prvých hostí čakala pod zrúcaninami slávneho hradu pestrá skladba áut so znakom s okrídleným šípom. Medzi nimi aj posledné novinky Škoda Rapid a Škoda Octavia tretej generácie. Nechýbali ani staršie modely, o ktoré je medzi záujemcami stále záujem. Či už je to Fabia, Roomster, Citigo, alebo Superb či Yeti. Stačilo otvoriť dvere, zobrať si kľúče, naštartovať a jazda bola vaša.

Program pre pozvaných bol pestrý. Okrem jázd mali organizátori zo spoločnosti IMPA pripravené oboznamovanie sa s novými technológiami, rôzne súťaže, jazdu zručnosti, skúšobné jazdy na pripravených automobiloch, ukážky simulátora nárazu, testovanie okuliarov, ktoré simulujú 1,6 resp. 2,0 promile alkoholu v krvi. Aby sa návštevníci podujatia pod starobylým hradom Devín nenudili, o ich zábavu sa staral moderátor Slávo Jurko.

Ak sa v historických dobách na veľkomoravskom Devíne opevnil vtedajší knieža Veľkej Moravy Rastislav, ktorý tu hľadal útočisko pred nebezpečenstvom, IMPA tu priateľsky vítala každého, kto má vzťah k značke Škoda. Aj preto sa podujatie neskončilo v plánovanom čase o šestnástej hodine, ale pri dobrom jedle, ktoré tu podávali po celý deň, pokračovalo do neskorších večerných hodín.

1 DSC 0001 2 DSC 0003 3 DSC 0005 4 DSC 0007 5 DSC 0010 6 DSC 0012
Autor: J. Goldberger
Foto: Autor
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.