Dizajn roka: Jaguar XF

Piatok, 16 máj 2008

Prestížne ocenenie Design of the Year, udeľované vydavateľom odborného časopisu Fleet World, získala automobilka Jaguar už po druhý raz za sebou - tentoraz za limuzínu Jaguar XF.

Jaguar XF Jaguar XF

Titul Dizajn roka je dvanástym medzinárodným ocenením, ktoré Jaguar XF získal od svojho predstavenia v septembri minulého roka. S počtom viac ako päť tisíc záväzných objednávok vo Veľkej Británii je tento model na domácom trhu veľmi úspešný a záujem oň ďalej rastie.

Predseda poroty George Emmerson komentoval ocenenie takto: V minulom roku cenu časopisu Fleet World získala štúdia Jaguar C-XF za svoj pôsobivý dizajn. Keď si sadnete do kabíny sériového modelu, vnímate jeho kvalitu, pri následnej jazde zasa to, že výrobca splnil všetky očakávania. Je to výnimočný automobil, ktorý púta na seba pozornosť ako máloktorý iný model v tejto triede.

Jaguar XF Jaguar XF

Šéfdizajnér Jaguaru Ian Callum povedal, že je nanajvýš potešiteľné dostať uznanie v novej fáze dizajnu značky Jaguar a že ocenenie je potvrdením, že nový smer je pre značku Jaguar absolútne správny.

Šéfredaktor magazínu Fleet World Ken Rogers komentoval ocenenie slovami: Jaguar XF je dramatická a pritom luxusná štvordverová limuzína. Dizajn vychádza zo slávnych tradícií značky Jaguar, zároveň je však nanajvýš aktuálnym vzorom automobilového dizajnu. Z pohľadu poroty bol predurčený stať sa klasikom automobilového dizajnu budúcnosti.

Doteraz Jaguar XF získal ocenenie Automobil roka od časopisov What Diesel Magazine, What Car? Magazine a The Sun Motoring. Renomovaný motoristický časopis Autocar mu udelil ocenenie Dizajn roka a magazín Top Gear ho poctil titulom Limuzína roka.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.