Dizajn roka: Jaguar XF

Piatok, 16 máj 2008

Prestížne ocenenie Design of the Year, udeľované vydavateľom odborného časopisu Fleet World, získala automobilka Jaguar už po druhý raz za sebou - tentoraz za limuzínu Jaguar XF.

Jaguar XF Jaguar XF

Titul Dizajn roka je dvanástym medzinárodným ocenením, ktoré Jaguar XF získal od svojho predstavenia v septembri minulého roka. S počtom viac ako päť tisíc záväzných objednávok vo Veľkej Británii je tento model na domácom trhu veľmi úspešný a záujem oň ďalej rastie.

Predseda poroty George Emmerson komentoval ocenenie takto: V minulom roku cenu časopisu Fleet World získala štúdia Jaguar C-XF za svoj pôsobivý dizajn. Keď si sadnete do kabíny sériového modelu, vnímate jeho kvalitu, pri následnej jazde zasa to, že výrobca splnil všetky očakávania. Je to výnimočný automobil, ktorý púta na seba pozornosť ako máloktorý iný model v tejto triede.

Jaguar XF Jaguar XF

Šéfdizajnér Jaguaru Ian Callum povedal, že je nanajvýš potešiteľné dostať uznanie v novej fáze dizajnu značky Jaguar a že ocenenie je potvrdením, že nový smer je pre značku Jaguar absolútne správny.

Šéfredaktor magazínu Fleet World Ken Rogers komentoval ocenenie slovami: Jaguar XF je dramatická a pritom luxusná štvordverová limuzína. Dizajn vychádza zo slávnych tradícií značky Jaguar, zároveň je však nanajvýš aktuálnym vzorom automobilového dizajnu. Z pohľadu poroty bol predurčený stať sa klasikom automobilového dizajnu budúcnosti.

Doteraz Jaguar XF získal ocenenie Automobil roka od časopisov What Diesel Magazine, What Car? Magazine a The Sun Motoring. Renomovaný motoristický časopis Autocar mu udelil ocenenie Dizajn roka a magazín Top Gear ho poctil titulom Limuzína roka.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-SX4-S-Cross
V rebríčku počtu predaných osobných áut na Slovensku v roku 2019 sa Suzuki medzi 39 značkami umiestnila s počtom 3709 predaných vozidiel na veľmi peknom jedenástom mieste. Pričinili sa o to hlavne modely SUV Vitara a SX4 S-Cross. Modernizovaná Vitara v segmente SUV obsadila podľa štatistiky registrácií Zväzu automobilového priemyslu šieste a SX4 S-Cross ôsme miesto. O úspech v celkovej predajnosti modelov Suzuki v roku 2019 sa postarali tiež modely Swift a Ignis. Novou posilou značky v roku 2020 budú nový hit, malý off-road Jimny, a trvalka značky Swift.
Benzina-Tank
Benzina rozširuje svoje služby na Slovensku o Tank Kartu Business. Umožní firmám a podnikateľom okrem čerpania pohonných látok využívať aj rad benefitov, a to od zvýhodnenej ceny až po jednoduché vyúčtovanie a správu tankovacích kariet. Je to ďalší krok v stratégii Benziny, ktorá sa po rokoch vrátila znovu na Slovensko a má vo svojej sieti už desať čerpacích staníc. V pláne má tiež zavedenie karty Tank Karta Easy pre bežných motoristov. Marek Zouvala, riaditeľ siete čerpacích staníc Benzina: "Firmy a podnikatelia potrebujú šetriť každý cent. Preto sme pre nich pripravili nástroj na znižovanie prevádzkových nákladov aj administratívy. Tank Karta Business je nielen efektívnym riešením pre pohodlné tankovanie so zľavou, ale tiež vhodným nástrojom ako si ušetriť starosti a zjednodušiť účtovníctvo."
Elektrické-roznášky
Spoločnosť DPD začala doručovať zásielky v centre hlavného mesta prostredníctvom cyklokuriéra. Ide o pilotný projekt, ktorý má šancu rozšíriť sa aj do iných miest. Spoločnosť tiež výrazne rozširuje svoje doručovanie zásielok flotilou elektrických dodávkových automobilov, a to nielen v Bratislave, ale po celom Slovensku. Doručovanie elektrickou dopravou v mestách je jedným zo spôsobov, ako spoločnosť DPD podporuje svoj záväzok doručovať všetky zásielky do cieľa bez uhlíkovej stopy.