Dizajn roka: Jaguar XF

Piatok, 16 máj 2008

Prestížne ocenenie Design of the Year, udeľované vydavateľom odborného časopisu Fleet World, získala automobilka Jaguar už po druhý raz za sebou - tentoraz za limuzínu Jaguar XF.

Jaguar XF Jaguar XF

Titul Dizajn roka je dvanástym medzinárodným ocenením, ktoré Jaguar XF získal od svojho predstavenia v septembri minulého roka. S počtom viac ako päť tisíc záväzných objednávok vo Veľkej Británii je tento model na domácom trhu veľmi úspešný a záujem oň ďalej rastie.

Predseda poroty George Emmerson komentoval ocenenie takto: V minulom roku cenu časopisu Fleet World získala štúdia Jaguar C-XF za svoj pôsobivý dizajn. Keď si sadnete do kabíny sériového modelu, vnímate jeho kvalitu, pri následnej jazde zasa to, že výrobca splnil všetky očakávania. Je to výnimočný automobil, ktorý púta na seba pozornosť ako máloktorý iný model v tejto triede.

Jaguar XF Jaguar XF

Šéfdizajnér Jaguaru Ian Callum povedal, že je nanajvýš potešiteľné dostať uznanie v novej fáze dizajnu značky Jaguar a že ocenenie je potvrdením, že nový smer je pre značku Jaguar absolútne správny.

Šéfredaktor magazínu Fleet World Ken Rogers komentoval ocenenie slovami: Jaguar XF je dramatická a pritom luxusná štvordverová limuzína. Dizajn vychádza zo slávnych tradícií značky Jaguar, zároveň je však nanajvýš aktuálnym vzorom automobilového dizajnu. Z pohľadu poroty bol predurčený stať sa klasikom automobilového dizajnu budúcnosti.

Doteraz Jaguar XF získal ocenenie Automobil roka od časopisov What Diesel Magazine, What Car? Magazine a The Sun Motoring. Renomovaný motoristický časopis Autocar mu udelil ocenenie Dizajn roka a magazín Top Gear ho poctil titulom Limuzína roka.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.