Dobrá správa pre Jaguar

Streda, 10 jún 2009

Dobrá správa pre značku Jaguar prišla od spoločnosti EurotaxGlass's. Odborníci tejto znaleckej a oceňovacej spoločnosti predpovedajú, že model Jaguar XF bude mať po niekoľkých rokoch používania vyššiu zostatkovú hodnotu ako jeho bezprostrední konkurenti.

Jaguar XF

Znalecká a oceňovacia spoločnosť EurotaxGlass's už niekoľko rokov pravidelne vydáva ročenku zostatkovej hodnoty automobilov, ktorá je "bibliou" pre oceňovanie motorových vozidiel. Experti spoločnosti EurotaxGlass's predpokladajú, že limuzína Jaguar XF bude mať v Anglicku po 12 mesiacoch o 18 % vyššiu zostatkovú hodnotu, ako porovnateľný model Audi A6, a aj hodnota tri roky starého modelu bude o 9 % vyššia oproti tomuto modelu.

Šéf oddelenia prieskumu trhu spoločnosti EurotaxGlass's Jason King uviedol, že Jaguar XF sa veľmi dobre uviedol vo svojom segmente a stal sa silnou konkurenciou pre nemeckých výrobcov. Inovatívny dizajn, luxusný a moderný interiér a výrazne zvýšená kvalita vypracovania pomohli k veľmi dobrým predajným výsledkom v uplynulom roku. Podľa neho všetky tieto faktory sa pozitívne odrazili aj na predpokladanej zostatkovej hodnote jazdených modelov.

Výskum, ktorý uskutočnila spoločnosť EurotaxGlass's naznačuje, že Jaguar XF s novým naftovým motorom V6 3,0 litra (275 koní, 600 Nm – najvyššia hodnota spomedzi všetkých 6valcových vznetových motorov, max. rýchlosť 250 km/h a 6,4 sekundy z 0 na 100 km/h), bude mať po 12 mesiacoch alebo najazdení približne 22 tisíc kilometrov zostatkovú hodnotu až 80 % z pôvodnej kúpnej ceny, čo je najlepšia hodnota v triede. Ešte aj po troch rokoch a najazdení okolo 96 tisíc km bude zostatková hodnota dosahovať 45 % kúpnej ceny.

Uvedené hodnoty robia z modelu Jaguar XF lídra svojej triedy a sú odkazom novej éry modelov značky Jaguar. XF sa stáva žiadaným modelom a ceny jazdených vozidiel sú ovplyvnené silným predajom nových vozidiel v období po uvedení na trh začiatkom minulého roka.

Základná cena modelu Jaguar XF na slovenskom trhu sa aktuálne pohybuje od 45 100 eur za verziu s benzínovým motorom 3,0 V6 a od 47 000 eur za verziu 3,0 s turbodieselovým motorom.

Autor: J. Goldberger
Foto: Jaguar
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.