Dobrá správa pre Jaguar

Streda, 10 jún 2009

Dobrá správa pre značku Jaguar prišla od spoločnosti EurotaxGlass's. Odborníci tejto znaleckej a oceňovacej spoločnosti predpovedajú, že model Jaguar XF bude mať po niekoľkých rokoch používania vyššiu zostatkovú hodnotu ako jeho bezprostrední konkurenti.

Jaguar XF

Znalecká a oceňovacia spoločnosť EurotaxGlass's už niekoľko rokov pravidelne vydáva ročenku zostatkovej hodnoty automobilov, ktorá je "bibliou" pre oceňovanie motorových vozidiel. Experti spoločnosti EurotaxGlass's predpokladajú, že limuzína Jaguar XF bude mať v Anglicku po 12 mesiacoch o 18 % vyššiu zostatkovú hodnotu, ako porovnateľný model Audi A6, a aj hodnota tri roky starého modelu bude o 9 % vyššia oproti tomuto modelu.

Šéf oddelenia prieskumu trhu spoločnosti EurotaxGlass's Jason King uviedol, že Jaguar XF sa veľmi dobre uviedol vo svojom segmente a stal sa silnou konkurenciou pre nemeckých výrobcov. Inovatívny dizajn, luxusný a moderný interiér a výrazne zvýšená kvalita vypracovania pomohli k veľmi dobrým predajným výsledkom v uplynulom roku. Podľa neho všetky tieto faktory sa pozitívne odrazili aj na predpokladanej zostatkovej hodnote jazdených modelov.

Výskum, ktorý uskutočnila spoločnosť EurotaxGlass's naznačuje, že Jaguar XF s novým naftovým motorom V6 3,0 litra (275 koní, 600 Nm – najvyššia hodnota spomedzi všetkých 6valcových vznetových motorov, max. rýchlosť 250 km/h a 6,4 sekundy z 0 na 100 km/h), bude mať po 12 mesiacoch alebo najazdení približne 22 tisíc kilometrov zostatkovú hodnotu až 80 % z pôvodnej kúpnej ceny, čo je najlepšia hodnota v triede. Ešte aj po troch rokoch a najazdení okolo 96 tisíc km bude zostatková hodnota dosahovať 45 % kúpnej ceny.

Uvedené hodnoty robia z modelu Jaguar XF lídra svojej triedy a sú odkazom novej éry modelov značky Jaguar. XF sa stáva žiadaným modelom a ceny jazdených vozidiel sú ovplyvnené silným predajom nových vozidiel v období po uvedení na trh začiatkom minulého roka.

Základná cena modelu Jaguar XF na slovenskom trhu sa aktuálne pohybuje od 45 100 eur za verziu s benzínovým motorom 3,0 V6 a od 47 000 eur za verziu 3,0 s turbodieselovým motorom.

Autor: J. Goldberger
Foto: Jaguar
Pridať komentár
Bleskovky
Kona-Electric
Hyundai Kona Electric prekročil ku koncu júna tohto roku hranicu stotisíc predaných kusov tohto elektrického modelu. Predajný úspech kompaktného elektrického SUV podčiarkujú aj mnohé významné ocenenia, ktoré Kona EV od uvedenia na trh v roku 2018 získal. Kórejská automobilka plánuje do roku 2025 predávať ročne 560 000 elektrických modelov a zužitkovať tak globálny úspech modelu Kona Electric.
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.