Dobrá správa pre Jaguar

Streda, 10 jún 2009

Dobrá správa pre značku Jaguar prišla od spoločnosti EurotaxGlass's. Odborníci tejto znaleckej a oceňovacej spoločnosti predpovedajú, že model Jaguar XF bude mať po niekoľkých rokoch používania vyššiu zostatkovú hodnotu ako jeho bezprostrední konkurenti.

Jaguar XF

Znalecká a oceňovacia spoločnosť EurotaxGlass's už niekoľko rokov pravidelne vydáva ročenku zostatkovej hodnoty automobilov, ktorá je "bibliou" pre oceňovanie motorových vozidiel. Experti spoločnosti EurotaxGlass's predpokladajú, že limuzína Jaguar XF bude mať v Anglicku po 12 mesiacoch o 18 % vyššiu zostatkovú hodnotu, ako porovnateľný model Audi A6, a aj hodnota tri roky starého modelu bude o 9 % vyššia oproti tomuto modelu.

Šéf oddelenia prieskumu trhu spoločnosti EurotaxGlass's Jason King uviedol, že Jaguar XF sa veľmi dobre uviedol vo svojom segmente a stal sa silnou konkurenciou pre nemeckých výrobcov. Inovatívny dizajn, luxusný a moderný interiér a výrazne zvýšená kvalita vypracovania pomohli k veľmi dobrým predajným výsledkom v uplynulom roku. Podľa neho všetky tieto faktory sa pozitívne odrazili aj na predpokladanej zostatkovej hodnote jazdených modelov.

Výskum, ktorý uskutočnila spoločnosť EurotaxGlass's naznačuje, že Jaguar XF s novým naftovým motorom V6 3,0 litra (275 koní, 600 Nm – najvyššia hodnota spomedzi všetkých 6valcových vznetových motorov, max. rýchlosť 250 km/h a 6,4 sekundy z 0 na 100 km/h), bude mať po 12 mesiacoch alebo najazdení približne 22 tisíc kilometrov zostatkovú hodnotu až 80 % z pôvodnej kúpnej ceny, čo je najlepšia hodnota v triede. Ešte aj po troch rokoch a najazdení okolo 96 tisíc km bude zostatková hodnota dosahovať 45 % kúpnej ceny.

Uvedené hodnoty robia z modelu Jaguar XF lídra svojej triedy a sú odkazom novej éry modelov značky Jaguar. XF sa stáva žiadaným modelom a ceny jazdených vozidiel sú ovplyvnené silným predajom nových vozidiel v období po uvedení na trh začiatkom minulého roka.

Základná cena modelu Jaguar XF na slovenskom trhu sa aktuálne pohybuje od 45 100 eur za verziu s benzínovým motorom 3,0 V6 a od 47 000 eur za verziu 3,0 s turbodieselovým motorom.

Autor: J. Goldberger
Foto: Jaguar
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."