Dobrá správa pre Jaguar

Streda, 10 jún 2009

Dobrá správa pre značku Jaguar prišla od spoločnosti EurotaxGlass's. Odborníci tejto znaleckej a oceňovacej spoločnosti predpovedajú, že model Jaguar XF bude mať po niekoľkých rokoch používania vyššiu zostatkovú hodnotu ako jeho bezprostrední konkurenti.

Jaguar XF

Znalecká a oceňovacia spoločnosť EurotaxGlass's už niekoľko rokov pravidelne vydáva ročenku zostatkovej hodnoty automobilov, ktorá je "bibliou" pre oceňovanie motorových vozidiel. Experti spoločnosti EurotaxGlass's predpokladajú, že limuzína Jaguar XF bude mať v Anglicku po 12 mesiacoch o 18 % vyššiu zostatkovú hodnotu, ako porovnateľný model Audi A6, a aj hodnota tri roky starého modelu bude o 9 % vyššia oproti tomuto modelu.

Šéf oddelenia prieskumu trhu spoločnosti EurotaxGlass's Jason King uviedol, že Jaguar XF sa veľmi dobre uviedol vo svojom segmente a stal sa silnou konkurenciou pre nemeckých výrobcov. Inovatívny dizajn, luxusný a moderný interiér a výrazne zvýšená kvalita vypracovania pomohli k veľmi dobrým predajným výsledkom v uplynulom roku. Podľa neho všetky tieto faktory sa pozitívne odrazili aj na predpokladanej zostatkovej hodnote jazdených modelov.

Výskum, ktorý uskutočnila spoločnosť EurotaxGlass's naznačuje, že Jaguar XF s novým naftovým motorom V6 3,0 litra (275 koní, 600 Nm – najvyššia hodnota spomedzi všetkých 6valcových vznetových motorov, max. rýchlosť 250 km/h a 6,4 sekundy z 0 na 100 km/h), bude mať po 12 mesiacoch alebo najazdení približne 22 tisíc kilometrov zostatkovú hodnotu až 80 % z pôvodnej kúpnej ceny, čo je najlepšia hodnota v triede. Ešte aj po troch rokoch a najazdení okolo 96 tisíc km bude zostatková hodnota dosahovať 45 % kúpnej ceny.

Uvedené hodnoty robia z modelu Jaguar XF lídra svojej triedy a sú odkazom novej éry modelov značky Jaguar. XF sa stáva žiadaným modelom a ceny jazdených vozidiel sú ovplyvnené silným predajom nových vozidiel v období po uvedení na trh začiatkom minulého roka.

Základná cena modelu Jaguar XF na slovenskom trhu sa aktuálne pohybuje od 45 100 eur za verziu s benzínovým motorom 3,0 V6 a od 47 000 eur za verziu 3,0 s turbodieselovým motorom.

Autor: J. Goldberger
Foto: Jaguar
Pridať komentár
Bleskovky
Šikyňa
Ďalší diel seriálu majstrovstiev sveta v motokrose sa po troch predchádzajúcich pretekoch v talianskej Mantove konal počas posledného víkendu na úplne novej trati v Španielsku. Slovenský jazdec Richard Šikyňa obsadil v prvej jazde výborné dvanáste miesto a získal deväť bodov. V druhej jazde mal na náročnej pieskovej trať v Lommely, ktorá je považovaná za jednu z najťažších motokrosových tratí na starom kontinente, pád a preteky nedokončil. So 67 bodmi je v priebežnom poradí seriálu na 24. mieste. Richard Šikyňa: "V prvej jazde som polovicu pretekov jazdil na 9. mieste, ale postupne som sa prepadol na dvanáste a mal som dobrý pocit z jazdy aj výsledku. V druhej jazde som mal horší štart, ale postupne som sa prebojoval na 14. miesto. Pár kôl pred koncom som však mal pomerne ťažký pád a preteky som nedokončil. Zlomené nemám nič, tak snáď budem do najbližších pretekov už najbližší víkend v poriadku."
Sikyna
Posledné podujatie série troch pretekov majstrovstiev sveta v motokrose v talianskej Mantove dopadlo pre slovenského reprezentanta Richarda Šikyňu lepšie ako tie predchádzajúce. V meranom tréningu zajazdil 18. najrýchlejší čas a v popoludňajších pretekoch si potom vyjazdil 6 bodov do hodnotenia svetového šampionátu, keď v dvoch po sebe idúcich pretekoch bodoval na 17. a 19. mieste. Vynieslo mu to celkové 21. miesto a v priebežnom hodnotení seriálu je so ziskom 58 bobov na 26. pozícii.
Šikyňa-Mantova2
Druhé podujatie z trojice pretekov seriálu majstrovstiev sveta v motokrose v talianskej Mantove v stredu tento týždeň nevyšlo slovenskému jazdcovi Richardovi Šikyňovi (MX Slovakia/JD Gunnex KTM RT). Kvalifikácia sa pre slovenského reprezentanta nevyvíjala dobre, keď po problémoch s oboma motocyklami sa Šikyňovi nepodarilo zajazdiť ani jedno plnohodnotné rýchle kolo a tak nemohol nastúpiť do prvej jazdy. V druhej jazde po kontakte s iným jazdcom preteky začínal z konca štartového poľa a do cieľa prišiel na 26. mieste. V priebežnom hodnotení mu pred najbližšími nedeľnými pretekmi patrí 24. miesto.