Driving Camp Pachfurth - tréning na nezaplatenie

Nedeľa, 04 november 2007

Takmer každý, kto jazdí, sa považuje za dobrého vodiča. Ak patríte do tejto kategórie, navštívte niektoré zo stredísk výcviku vodičov.

Driving Camp Pachfurth Driving Camp Pachfurth

V priebehu troch týždňov sme rakúske stredisko výcviku vodičov Driving Camp v Pachfurthe, vzdialené od slovenských hraníc necelé tri desiatky kilometrov, navštívili už druhý raz. Prvý raz v rámci workshopu s Českou poisťovňou Slovensko a začiatkom minulého týždňa na pozvanie Driving Campu.

V priestrannom areáli Driving Campu (podobných je v Rakúsku ďalších desať) sa vodiči osobných automobilov, ale aj off-roadov, štvorkoliek a iných dopravných prostriedkov učia správnemu brzdeniu na suchej i mokrej vozovke, na fólii, ktorá simuluje vlastnosti utlačeného a mokrého snehu, ale aj manévrovaniu s autom medzi kolíkmi, vyhýbaniu sa náhlym prekážkam a zvládaniu nepredvídateľných situácií. To všetko pod dohľadom odborných inštruktorov a na absolútne bezpečných tratiach areálu Driving Campu, kde ani pri najdivokejšie vyzerajúcom šmyku nehrozí žiadna kolízia, stret s pevnou prekážkou, ani najmenšie poškodenie automobilu.

Tréning v Driving Campe bol tentoraz určený pre pozvaných slovenských a rakúskych novinárov. Pred zimou, kedy sú vrtochy počasia nevyspytateľné. Dážď, sneh, zima, odmäk a čliapkanica na cestách – to všetko prináša veľké komplikácie pre dopravu na cestách. Najmä však množstvo nezvládnutých situácií v podmienkach, na ktoré vodiči nie sú dobre pripravení. A práve tréning na miestach tomu určených, akým je aj stredisko v Pachfurthe, dokáže pripraviť vodičov na sťažené jazdné podmienky na cestách.

Ale aj v teréne, čo nám rakúski organizátori predviedli s fenoménom zvaným Hummer. To, čo kráľ off-roadov v ťažkom teréne dokáže, si každý účastník stretnutia mohol vyskúšať za jeho volantom. Bol to zážitok zdolávať prudké stúpania (podľa inštruktora 80 %) do svahov Driving Campu, ale aj zjazdy, pri ktorých čakáte, kedy sa Hummer zrúti na dno priepasti. Náročné bolo aj zdolávanie kamenných schodov či obrovitých kameňov v prúde stekajúcej vody.

Pár hodín strávených na cvičisku však určite nestačí na to, aby sa vodič naučil dokonale zvládať sťažené situácie na cestách. Je však dobré, ak si to môže vyskúšať, ak sa presvedčí na vlastnej koži a na vlastnom aute, čo nezvládnutie auta môže znamenať, aké následky by to mohlo mať v reálnej premávke na cestách.

Poučenie, ktoré sme si z Driving Campu odnášali, bolo: pokiaľ vodič neodhadne rýchlosť, ktorou sa daný úsek dá bezpečne prejsť, potom vo väčšine prípadov nepomôžu žiadne korekcie s riadením, brzdením ani pridávaním plynu. Takže – majme rýchlosť vždy pod kontrolou!

Driving Camp Pachfurth Driving Camp Pachfurth Driving Camp Pachfurth Driving Camp Pachfurth Driving Camp Pachfurth Driving Camp Pachfurth Driving Camp Pachfurth Driving Camp Pachfurth Driving Camp Pachfurth Driving Camp Pachfurth Driving Camp Pachfurth Driving Camp Pachfurth Driving Camp Pachfurth Driving Camp Pachfurth Driving Camp Pachfurth Driving Camp Pachfurth Driving Camp Pachfurth Driving Camp Pachfurth Driving Camp Pachfurth
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.