Dunlop má nové eso - pneumatiky TrailSmart Max

Piatok, 08 december 2017

Spoločnosť Dunlop prichádza s nástupcom uznávaných motocyklových pneumatík Dunlop TrailSmart, s novým modelom TrailSmart Max. Ich prednosťou bude vysoká priľnavosť na suchej i mokrej vozovke.

1 TrailSmart Max
Novinka - motocyklové pneumatiky Dunlop TrailSmart Max potešia najmä milovníkov dlhých dobrodružných výprav na veľkých motocykloch BMW či Honda má vplyv na dlhšiu životnosť a vyššiu priľnavosť na suchej i mokrej vozovke

Nové pneumatiky Dunlop majú vlastnosť, ktorá už predchádzajúcemu modelu vyniesla víťazstvo v testoch. Pri výrobe nových pneumatík sa použili aj nové technológie, ktoré preukázateľne vylepšujú ovládateľnosť a odolnosť. Ideálne sú pre jazdcov, ktorí sa vydávajú na dlhšie trasy na dvoch kolesách. Pri ich vývoji sa konštruktéri zameriavali na modely BMW R 1200 GS a Honda Africa Twin.

Kategória motocyklov Trail je jedným z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich segmentov motocyklového trhu. Pribúdajú nové a rýchlejšie motocykle pre náročnejších užívateľov, sú na vyššej technickej úrovni, čo kladie vyššie nároky aj na výrobcov pneumatík.

Pneumatiky TrailSmart uviedla spoločnosť Dunlop Europe prvýkrát na trh v roku 2015, kedy boli jedinými terénnymi pneumatikami, ktoré získali v teste spoločnosti MotoMag pri skúškach v prevádzke za sucha aj na mokrom povrchu plných päť hviezdičiek.

2 Konstrukcia TrailSmart Max
Konštrukcia nových motocyklových pneumatík Dunlop TrailSmart Max má vplyv na dlhšiu životnosť a vyššiu priľnavosť na suchej i mokrej vozovke

Značka Dunlop ďalej vyvíjala pneumatiky, ktoré by vyhovovali potrebám nových modelov motocyklov. Vývojári pracovali s tradičným dôrazom na vývoj nových technológií, a to v záujme dosiahnutia špičkových hodnôt v oblasti ovládateľnosti a kilometrového výkonu. Výsledkom je zrod úplne nových pneumatík Dunlop TrailSmart Max.

Nová pneumatika zlepšuje presnosť riadenia, jej kostra obsahuje vrstvenú viskózu, ktorá zlepšuje presnosť riadenia. V kombinácii s konštrukciou súvislého bezšvového pásu umožňuje viskózna vrstva rýchlejšie zahriatie pneumatiky a je oveľa pružnejšia pri rozličných teplotách a v rôznych podmienkach.

Nové pneumatiky Dunlop má vylepšenú konštrukciu, čo s novým profilom výrazne zvyšuje jej pneumatiky. Už prvé testy ukázali, že nová predná pneumatika 120/70 R19 vykazuje až o 64 % dlhšiu životnosť, zadná 170/60 R17 o 15 % ako pneumatiky predchádzajúcej generácie. Vďaka novým pneumatikám je tiež lepšie právanie motocykla v zákrutách.

Dezén pneumatík TrailSmart Max je vybavený vzorom xGT – Cross roove Tread. Tento dezén tvorí nová zmes s vysokým obsahom siliky. To pomáha udržiavať päťhviezdičkové hodnotenie, ktoré si technológia TrailSmart vyslúžila za výkon na mokrom povrchu.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.