Dunlop má nové eso - pneumatiky TrailSmart Max

Piatok, 08 december 2017

Spoločnosť Dunlop prichádza s nástupcom uznávaných motocyklových pneumatík Dunlop TrailSmart, s novým modelom TrailSmart Max. Ich prednosťou bude vysoká priľnavosť na suchej i mokrej vozovke.

1 TrailSmart Max
Novinka - motocyklové pneumatiky Dunlop TrailSmart Max potešia najmä milovníkov dlhých dobrodružných výprav na veľkých motocykloch BMW či Honda má vplyv na dlhšiu životnosť a vyššiu priľnavosť na suchej i mokrej vozovke

Nové pneumatiky Dunlop majú vlastnosť, ktorá už predchádzajúcemu modelu vyniesla víťazstvo v testoch. Pri výrobe nových pneumatík sa použili aj nové technológie, ktoré preukázateľne vylepšujú ovládateľnosť a odolnosť. Ideálne sú pre jazdcov, ktorí sa vydávajú na dlhšie trasy na dvoch kolesách. Pri ich vývoji sa konštruktéri zameriavali na modely BMW R 1200 GS a Honda Africa Twin.

Kategória motocyklov Trail je jedným z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich segmentov motocyklového trhu. Pribúdajú nové a rýchlejšie motocykle pre náročnejších užívateľov, sú na vyššej technickej úrovni, čo kladie vyššie nároky aj na výrobcov pneumatík.

Pneumatiky TrailSmart uviedla spoločnosť Dunlop Europe prvýkrát na trh v roku 2015, kedy boli jedinými terénnymi pneumatikami, ktoré získali v teste spoločnosti MotoMag pri skúškach v prevádzke za sucha aj na mokrom povrchu plných päť hviezdičiek.

2 Konstrukcia TrailSmart Max
Konštrukcia nových motocyklových pneumatík Dunlop TrailSmart Max má vplyv na dlhšiu životnosť a vyššiu priľnavosť na suchej i mokrej vozovke

Značka Dunlop ďalej vyvíjala pneumatiky, ktoré by vyhovovali potrebám nových modelov motocyklov. Vývojári pracovali s tradičným dôrazom na vývoj nových technológií, a to v záujme dosiahnutia špičkových hodnôt v oblasti ovládateľnosti a kilometrového výkonu. Výsledkom je zrod úplne nových pneumatík Dunlop TrailSmart Max.

Nová pneumatika zlepšuje presnosť riadenia, jej kostra obsahuje vrstvenú viskózu, ktorá zlepšuje presnosť riadenia. V kombinácii s konštrukciou súvislého bezšvového pásu umožňuje viskózna vrstva rýchlejšie zahriatie pneumatiky a je oveľa pružnejšia pri rozličných teplotách a v rôznych podmienkach.

Nové pneumatiky Dunlop má vylepšenú konštrukciu, čo s novým profilom výrazne zvyšuje jej pneumatiky. Už prvé testy ukázali, že nová predná pneumatika 120/70 R19 vykazuje až o 64 % dlhšiu životnosť, zadná 170/60 R17 o 15 % ako pneumatiky predchádzajúcej generácie. Vďaka novým pneumatikám je tiež lepšie právanie motocykla v zákrutách.

Dezén pneumatík TrailSmart Max je vybavený vzorom xGT – Cross roove Tread. Tento dezén tvorí nová zmes s vysokým obsahom siliky. To pomáha udržiavať päťhviezdičkové hodnotenie, ktoré si technológia TrailSmart vyslúžila za výkon na mokrom povrchu.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."