Dunlop Sport Maxx RT pre Mercedes AMG

Utorok, 28 január 2014

Pneumatikárska spoločnosť Dunlop prichádza so zaujímavou správou. Podľa nej športová pneumatika Dunlop Sport Maxx RT je oficiálne súčasťou prvotného vybavenia nového modelu Mercedes-Benz CLA 45 AMG.

Sport Maxx RT na CLA 45 AMG
Špičkové športové pneumatiky Dunlop Sport Maxx RT budú súčasťou prvotného vybavenia extrémne výkonného a rýchleho modelu Mercedes-Benz CLA 45 AMG

Mercedes-Benz CLA bude vybavený pneumatikami Dunlop Sport Maxx RT s rozmerom 235/35ZR19 91Y XL MO, ktoré boli špeciálne navrhnuté pre toto športové kupé. S výkonom 360 koní a maximálnym krútiacim momentom 450 Nm je motor nového športovo ladeného Mercedesu najvýkonnejším sériovým štvorvalcovým motorom na svete. Na druhej strane pneumatiky Dunlop Sport Maxx RT sú určené práve pre automobilových nadšencov, ktorí si chcú vychutnávať pocit kontroly nad tak výkonným automobilom. Takže spárovať výkonný automobil so špičkovou pneumatikou je tým najlepším receptom na to, aby si vodič mohol bezpečne vychutnávať rýchlu jazdu.

Pneumatiku Sport Maxx RT charakterizuje vysoká úroveň priľnavosti na suchej i mokrej vozovke, výborná ovládateľnosť a skvelé jazdné i brzdné vlastnosti.

Pneumatika vychádza z technológií, ktoré Dunlop neustále zdokonaľuje a ktoré testuje na pretekárskych okruhoch ako Le Mans, Nürburgring či Silverstone. Všetky pneumatiky Dunlop určené na používanie v bežnej premávke vychádzajú potom z technológií aplikovaných na pretekárskych pneumatikách, či už ide o použité zmesi, alebo o skúsenosti odborníkov z pretekárskych okruhov.

Použitie nových pneumatík Dunlop na modeloch mercedesu je pokračovaním spolupráce, počas ktorej nové modely Mercedes-Benz AMG vychádzajú na cesty s pneumatikami Sport Maxx RT a Sport Maxx Race. Ide o modely C63 AMG Coupé Black, A45 AMG, SLS AMG GT a novinku CLA 45 AMG.

Podľa marketingového manažéra Guillaume Carliho zo spoločnosti Dunlop EMEA, obutie nového modelu CLA 45 AMG do pneumatík Sport Maxx RT je príkladom schopnosti Dunlop dosahovať nové a vyššie úrovne športovej jazdy. Poznamenal tiež, že tieto nové pneumatiky ponúkajú výborné výkonnostné parametre, ktoré optimálnym spôsobom umožňujú prenášať masívny výkon automobilu na cesty.

Autor: J. Goldberger
Foto: Dunlop
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.