Dunlop Sport Maxx RT pre Mercedes AMG

Utorok, 28 január 2014

Pneumatikárska spoločnosť Dunlop prichádza so zaujímavou správou. Podľa nej športová pneumatika Dunlop Sport Maxx RT je oficiálne súčasťou prvotného vybavenia nového modelu Mercedes-Benz CLA 45 AMG.

Sport Maxx RT na CLA 45 AMG
Špičkové športové pneumatiky Dunlop Sport Maxx RT budú súčasťou prvotného vybavenia extrémne výkonného a rýchleho modelu Mercedes-Benz CLA 45 AMG

Mercedes-Benz CLA bude vybavený pneumatikami Dunlop Sport Maxx RT s rozmerom 235/35ZR19 91Y XL MO, ktoré boli špeciálne navrhnuté pre toto športové kupé. S výkonom 360 koní a maximálnym krútiacim momentom 450 Nm je motor nového športovo ladeného Mercedesu najvýkonnejším sériovým štvorvalcovým motorom na svete. Na druhej strane pneumatiky Dunlop Sport Maxx RT sú určené práve pre automobilových nadšencov, ktorí si chcú vychutnávať pocit kontroly nad tak výkonným automobilom. Takže spárovať výkonný automobil so špičkovou pneumatikou je tým najlepším receptom na to, aby si vodič mohol bezpečne vychutnávať rýchlu jazdu.

Pneumatiku Sport Maxx RT charakterizuje vysoká úroveň priľnavosti na suchej i mokrej vozovke, výborná ovládateľnosť a skvelé jazdné i brzdné vlastnosti.

Pneumatika vychádza z technológií, ktoré Dunlop neustále zdokonaľuje a ktoré testuje na pretekárskych okruhoch ako Le Mans, Nürburgring či Silverstone. Všetky pneumatiky Dunlop určené na používanie v bežnej premávke vychádzajú potom z technológií aplikovaných na pretekárskych pneumatikách, či už ide o použité zmesi, alebo o skúsenosti odborníkov z pretekárskych okruhov.

Použitie nových pneumatík Dunlop na modeloch mercedesu je pokračovaním spolupráce, počas ktorej nové modely Mercedes-Benz AMG vychádzajú na cesty s pneumatikami Sport Maxx RT a Sport Maxx Race. Ide o modely C63 AMG Coupé Black, A45 AMG, SLS AMG GT a novinku CLA 45 AMG.

Podľa marketingového manažéra Guillaume Carliho zo spoločnosti Dunlop EMEA, obutie nového modelu CLA 45 AMG do pneumatík Sport Maxx RT je príkladom schopnosti Dunlop dosahovať nové a vyššie úrovne športovej jazdy. Poznamenal tiež, že tieto nové pneumatiky ponúkajú výborné výkonnostné parametre, ktoré optimálnym spôsobom umožňujú prenášať masívny výkon automobilu na cesty.

Autor: J. Goldberger
Foto: Dunlop
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.