Dunlop Sport Maxx RT pre Mercedes AMG

Utorok, 28 január 2014

Pneumatikárska spoločnosť Dunlop prichádza so zaujímavou správou. Podľa nej športová pneumatika Dunlop Sport Maxx RT je oficiálne súčasťou prvotného vybavenia nového modelu Mercedes-Benz CLA 45 AMG.

Sport Maxx RT na CLA 45 AMG
Špičkové športové pneumatiky Dunlop Sport Maxx RT budú súčasťou prvotného vybavenia extrémne výkonného a rýchleho modelu Mercedes-Benz CLA 45 AMG

Mercedes-Benz CLA bude vybavený pneumatikami Dunlop Sport Maxx RT s rozmerom 235/35ZR19 91Y XL MO, ktoré boli špeciálne navrhnuté pre toto športové kupé. S výkonom 360 koní a maximálnym krútiacim momentom 450 Nm je motor nového športovo ladeného Mercedesu najvýkonnejším sériovým štvorvalcovým motorom na svete. Na druhej strane pneumatiky Dunlop Sport Maxx RT sú určené práve pre automobilových nadšencov, ktorí si chcú vychutnávať pocit kontroly nad tak výkonným automobilom. Takže spárovať výkonný automobil so špičkovou pneumatikou je tým najlepším receptom na to, aby si vodič mohol bezpečne vychutnávať rýchlu jazdu.

Pneumatiku Sport Maxx RT charakterizuje vysoká úroveň priľnavosti na suchej i mokrej vozovke, výborná ovládateľnosť a skvelé jazdné i brzdné vlastnosti.

Pneumatika vychádza z technológií, ktoré Dunlop neustále zdokonaľuje a ktoré testuje na pretekárskych okruhoch ako Le Mans, Nürburgring či Silverstone. Všetky pneumatiky Dunlop určené na používanie v bežnej premávke vychádzajú potom z technológií aplikovaných na pretekárskych pneumatikách, či už ide o použité zmesi, alebo o skúsenosti odborníkov z pretekárskych okruhov.

Použitie nových pneumatík Dunlop na modeloch mercedesu je pokračovaním spolupráce, počas ktorej nové modely Mercedes-Benz AMG vychádzajú na cesty s pneumatikami Sport Maxx RT a Sport Maxx Race. Ide o modely C63 AMG Coupé Black, A45 AMG, SLS AMG GT a novinku CLA 45 AMG.

Podľa marketingového manažéra Guillaume Carliho zo spoločnosti Dunlop EMEA, obutie nového modelu CLA 45 AMG do pneumatík Sport Maxx RT je príkladom schopnosti Dunlop dosahovať nové a vyššie úrovne športovej jazdy. Poznamenal tiež, že tieto nové pneumatiky ponúkajú výborné výkonnostné parametre, ktoré optimálnym spôsobom umožňujú prenášať masívny výkon automobilu na cesty.

Autor: J. Goldberger
Foto: Dunlop
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.