Elektrické kupé Škoda RS iV ocenené v Nemecku

Sobota, 26 november 2022

Elektrická Škoda Enyaq Coupé RS iV získala v ankete nemeckých odborných periodík v kategórii SUV strednej triedy prestížne ocenenie Zlatý volant 2022 (Golden Steering Wheel).

skoda-enyaq

Titul Zlatý volant 2022 elektrickému kupé SUV prisúdili v ankete nemeckých odborných periodík Auto Bild a Bild am Sonntag. Pre spoločnosť Škoda Auto je tohtoročná trofej už historicky ôsmym úspechom v Golden Steering Wheel.

Klaus Zellmer, predseda predstavenstva Škoda Auto: "Enyaq Coupé RS iV zvíťazil v silnej konkurencii vozidiel so spaľovacím motorom i elektrickým pohonom. Znamená to, že vyrábame vysoko atraktívne automobily bez ohľadu na druh pohonu."

Enyaq Coupé RS iV je prvým čisto elektrickým vozidlom športového radu RS mladoboleslavskej značky. Kupé ponúka veľkorysý priestor aj pre cestujúcich na zadných sedadlách.

Batožinový priestor má objem 570 litrov. Hodnota koeficientu odporu vzduchu cx 0,248 umožňuje dojazd viac ako 500 km.

(janGold)
Foto: Škoda Auto
Pridať komentár
Bleskovky
skoda
Okrúhle výročia sú vždy vhodné na oslavu. Škoda na Slovensku je pripravená osláviť svoju tridsaťročnú prítomnosť na slovenskom trhu a pripravila si u vybraných predajcov po celom Slovensku deň otvorených dverí. Na návštevníkov čaká pestrý program, ako súťaže, testovacie jazdy na modeloch 30 edition, ale aj možnosť vyskúšať si elektrifikované modely najnovších generácií. Ďeň otvorených dverí sa uskutoční v sieti predajcov Škoda počas soboty 1. apríla 2023. Najväčším lákadlom pre návštevníkov okrem príjemného občerstvenia, programov pre celé rodiny a testovacích jázd bude súťaž o dovolenku s elektromobilom Enyaq iV.
1-goodyear-urbanmax
Goodyear uviedol na trh nové pneumatiky pre verejnú osobnú dopravu. Pneumatiky Urbanmax Commuter preklenujú medzeru medzi pneumatikami na diaľkové a mestské použitie. Vyvinuli ich špeciálne pre vozidlá prevádzkované na medzimestských a prímestských spojoch. Pneumatiky Urbanmax Commuter sú pripravené na elektrický pohon, na vozidlá s elektrickým, hybridným aj bežným dieselovým pohonom. To znižuje požiadavky na skladové zásoby prevádzkovateľa, pretože dopravcovia môžu používať rovnaké pneumatiky na všetkých vozidlách bez ohľadu na ich pohon. Pneumatiky spĺňajú najdôležitejšie požiadavky elektrických vozidiel, takže pre dopravcov predstavujú dobré riešenie pri prechode z konvenčného na elektrický pohon.
Martin-Lauer
Na čele marketingového a komunikačného oddelenia českého, slovenského a maďarského zastúpenia výrobcu nákladných vozidiel Scania stojí od januára tohto roku Martin Lauer. Má bohaté skúsenosti z vedúcich pozícií na oddeleniach komunikácie a marketingu. Pracoval okrem iného v spoločnostiach Mercedes-Benz Czech Republic, Škoda Auto, Ogilvy One alebo v Českomoravskej stavebnej sporiteľni. Na pozícii strieda Ondřeja Koubka. Martin Lauer je absolventom pražskej VŠ ekonomickej. Do spoločnosti Scania sa vracia po viac než desiatich rokoch do automotive. V osobe Martina Lauera získala Scania človeka s bohatými skúsenosťami v oblasti marketingu a komunikácie.