Elektrický Nissan e-NV200 na turné po Európe

Sobota, 27 máj 2017

Nissan je lídrom elektrických automobilov v Európe. Pre nový model e-NV200, plne elektrické MPV, pripravilo zastúpenie japonskej automobilky v Európe na mesiace máj a jún marketingovú akciu, ktorá má spropagovať automobily s elektrickým pohonom i tento bezemisný model.

Nissan e-NW200
Elektrický Nissan e-NV200 vo výstroji, s ktorým podnikne cestu naprieč Európou

Nissan e-NV200 podnikne 35-dňové turné nazvané Electrip po ôsmich krajinách Európy. Štart bude v Barcelone a svoje putovanie ukončí plne elektrický nissan v Nórsku. Cieľom cesty naprieč Európou je spopularizovať európsky koridor pre elektromobily.

Turné prebehne od konca mája do júna a trasa povedie zo Španielska cez Francúzsko, Belgicko, Holandsko, Nemecko, Dánsko, Švédsko a Nórsko. Nissan e-NV200 na svojom európskom putovaní bude prezentovať inovatívnu pohonnú sústavu s nulovými emisiami, prispeje k udržateľnejšej budúcnosti a zároveň poukáže na rastúci záujem o elektromobily.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.