Elektrický Nissan e-NV200 na turné po Európe

Sobota, 27 máj 2017

Nissan je lídrom elektrických automobilov v Európe. Pre nový model e-NV200, plne elektrické MPV, pripravilo zastúpenie japonskej automobilky v Európe na mesiace máj a jún marketingovú akciu, ktorá má spropagovať automobily s elektrickým pohonom i tento bezemisný model.

Nissan e-NW200
Elektrický Nissan e-NV200 vo výstroji, s ktorým podnikne cestu naprieč Európou

Nissan e-NV200 podnikne 35-dňové turné nazvané Electrip po ôsmich krajinách Európy. Štart bude v Barcelone a svoje putovanie ukončí plne elektrický nissan v Nórsku. Cieľom cesty naprieč Európou je spopularizovať európsky koridor pre elektromobily.

Turné prebehne od konca mája do júna a trasa povedie zo Španielska cez Francúzsko, Belgicko, Holandsko, Nemecko, Dánsko, Švédsko a Nórsko. Nissan e-NV200 na svojom európskom putovaní bude prezentovať inovatívnu pohonnú sústavu s nulovými emisiami, prispeje k udržateľnejšej budúcnosti a zároveň poukáže na rastúci záujem o elektromobily.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.