Elektrický Nissan e-NV200 na turné po Európe

Sobota, 27 máj 2017

Nissan je lídrom elektrických automobilov v Európe. Pre nový model e-NV200, plne elektrické MPV, pripravilo zastúpenie japonskej automobilky v Európe na mesiace máj a jún marketingovú akciu, ktorá má spropagovať automobily s elektrickým pohonom i tento bezemisný model.

Nissan e-NW200
Elektrický Nissan e-NV200 vo výstroji, s ktorým podnikne cestu naprieč Európou

Nissan e-NV200 podnikne 35-dňové turné nazvané Electrip po ôsmich krajinách Európy. Štart bude v Barcelone a svoje putovanie ukončí plne elektrický nissan v Nórsku. Cieľom cesty naprieč Európou je spopularizovať európsky koridor pre elektromobily.

Turné prebehne od konca mája do júna a trasa povedie zo Španielska cez Francúzsko, Belgicko, Holandsko, Nemecko, Dánsko, Švédsko a Nórsko. Nissan e-NV200 na svojom európskom putovaní bude prezentovať inovatívnu pohonnú sústavu s nulovými emisiami, prispeje k udržateľnejšej budúcnosti a zároveň poukáže na rastúci záujem o elektromobily.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.
skoda-kamiq
Automobilka Škoda predstavila svoj nový produkt pomenovaný Laura. Nejde o nový model automobilu, ale o digitálnu asistentku do mestského SUV Kamiq a kompaktného modelu Scala. Laura rozumie a hovorí až v šiestich jazykoch, dohovoríte sa s ňou po anglicky, ale aj po česky. Laura rozumie aj pokynom, ktoré sa zadávajú v celých vetách. Jedinou podmienkou fungovania hlasovej asistentky Laura je, aby auto bolo vybavené najvyššou verziou multimediálneho systému Amundsen. Nové rozšírené hlasové ovládanie reaguje na meno Laura. Zavedenie novej digitálnej asistentky potvrdzuje, že oba modely sú v rámci svojich segmentov priekopníkmi v oblasti infoteinment systémov a konektivity. Nová funkcia vrcholného infotainment systému Amundsen využíva štandardne dodávanú eSIM-kartu.
2-Ultragrip-performance
Výrobca pneumatík Goodyear rozšíril rad zimných pneumatík UltraGrip a majitelia menších mestských modelov, úžitkových vozidiel a silných áut si budú môcť na zimu obuť pneumatiky UltraGrip9+, UltraGrip Cargo a UltraGrip Performance+. Model UltraGrip 9+ ponúka dlhší kilometrový výkon a vyššiu priľnavosť na snehovej pokrývke a zľadovatenej ceste, UltraGrip Cargo zlepšujú brzdné vlastnosti úžitkových vozidiel na zľadovatených cestách a Ultra Grip Performance+ ponúkajú lepšie brzdné vlastnosti a vyššiu priľnavosť pre vodičov výkonných áut a mimoriadne jazdné vlastnosti na mokrom aj suchom povrchu v zimných podmienkach. Základom technológie WinterGrip je nová zmes, ktorá zlepšuje pružnosť gumy za nízkych teplôt a zvyšuje tak priľnavosť na zasneženej a zľadovatenej vozovke.