Euro Citro 2014 : Citroën pozýva na zraz

Štvrtok, 07 august 2014

Už tento piatok, sobotu a nedeľu, v dňoch 8., 9. a 10. augusta sa na slávnom automobilovom areáli Le Mans bude konať podujatie Euro Citro 2014. Z názvu je zrejmé, že ide akciu organizovanú Citroënom a pre automobily a fanúšikov tejto značky. Na posledné podujatie, ktoré bolo v roku 2009, prišlo až štrnásťtisíc prívržencov a fanúšikov tejto francúzskej značky.

1 S7 Livres Citroen Traction Avant

Euro Citro je akcia organizovaná pre majiteľov starších modelov značky Citroën. Akcia sa tradične koná v Le Mans, v mieste slávnych automobilových pretekov 24 hodín Le Mans. Podujatie sa po prvý raz konalo v roku 2000 a potom opakovane každé tri roky. Tradícia sa prerušila v roku 2011, takže rok 2014 je príležitosťou oživiť tradíciu podujatia Euro Citro.

Počas tohto víkendu si na nadchádzajúcom zraze Euro Citro si značka Citroën a jej priaznivci pripomenú a oslávia aj výročie troch modelov Citroën: Avant 80 rokov, CX 40 rokov a XM 25 rokov. Organizátori očakávajú že na zraze sa zúčastní viac ako 3000 vozidiel značky a počet návštevníkov prekročí 14 000. Práve toľko priaznivcov značky sa v Le Mans zišlo v roku 2009 na poslednom zraze.

2 EuroCitro-2014

Pre účastníkov podujatia sú pripravené mnohé sprievodné aktivity, napríklad veľká výmenná burza zhromažďujúca viac ako 150 exponátov Citroënu. Dočasné múzeum bude zasa prezentovať netradičné modely značky Citroën na rôzne témy, napríklad blahobyt vo svete Citroënu, vozidlá Sebastiana Loeba, vďaka ktorým sa stal 9-násobným svetovým šampiónom v rallye, ako aj veľkolepú prezentáciu starých úžitkových vozidiel Citroën.

Podujatie ukončí slávnostný galavečer. Za pozornosť stojí aj fakt, že voľné táborenie tu bude od štvrtka 7. augusta do pondelkového rána 11 augusta.

1 S7 Livres Citroen Traction Avant 2 EuroCitro-2014 3 EuroCitro 4 EuroCitro 5 EuroCitro 6 EuroCitro 7 EuroCitro 8 EuroCitro
Autor: jGold
Foto: eurocitro.org
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.