Euro Citro 2014 : Citroën pozýva na zraz

Štvrtok, 07 august 2014

Už tento piatok, sobotu a nedeľu, v dňoch 8., 9. a 10. augusta sa na slávnom automobilovom areáli Le Mans bude konať podujatie Euro Citro 2014. Z názvu je zrejmé, že ide akciu organizovanú Citroënom a pre automobily a fanúšikov tejto značky. Na posledné podujatie, ktoré bolo v roku 2009, prišlo až štrnásťtisíc prívržencov a fanúšikov tejto francúzskej značky.

1 S7 Livres Citroen Traction Avant

Euro Citro je akcia organizovaná pre majiteľov starších modelov značky Citroën. Akcia sa tradične koná v Le Mans, v mieste slávnych automobilových pretekov 24 hodín Le Mans. Podujatie sa po prvý raz konalo v roku 2000 a potom opakovane každé tri roky. Tradícia sa prerušila v roku 2011, takže rok 2014 je príležitosťou oživiť tradíciu podujatia Euro Citro.

Počas tohto víkendu si na nadchádzajúcom zraze Euro Citro si značka Citroën a jej priaznivci pripomenú a oslávia aj výročie troch modelov Citroën: Avant 80 rokov, CX 40 rokov a XM 25 rokov. Organizátori očakávajú že na zraze sa zúčastní viac ako 3000 vozidiel značky a počet návštevníkov prekročí 14 000. Práve toľko priaznivcov značky sa v Le Mans zišlo v roku 2009 na poslednom zraze.

2 EuroCitro-2014

Pre účastníkov podujatia sú pripravené mnohé sprievodné aktivity, napríklad veľká výmenná burza zhromažďujúca viac ako 150 exponátov Citroënu. Dočasné múzeum bude zasa prezentovať netradičné modely značky Citroën na rôzne témy, napríklad blahobyt vo svete Citroënu, vozidlá Sebastiana Loeba, vďaka ktorým sa stal 9-násobným svetovým šampiónom v rallye, ako aj veľkolepú prezentáciu starých úžitkových vozidiel Citroën.

Podujatie ukončí slávnostný galavečer. Za pozornosť stojí aj fakt, že voľné táborenie tu bude od štvrtka 7. augusta do pondelkového rána 11 augusta.

1 S7 Livres Citroen Traction Avant 2 EuroCitro-2014 3 EuroCitro 4 EuroCitro 5 EuroCitro 6 EuroCitro 7 EuroCitro 8 EuroCitro
Autor: jGold
Foto: eurocitro.org
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."