Eurovea žila elektromobilitou

Pondelok, 17 september 2012

Námestie v obchodnom centre Eurovea patrilo v nedeľu 16. septebra elektrickým autám, bicyklom, skútrom a kolobežkám. Verejnosť mala jedinečnú príležitosť zoznámiť sa s elektromobilitou v jej najrôznejších podobách a využila ju naozaj naplno, o čom svedčia i stovky návštevníkov, ktorý sa akcie zúčastnili.

Jazda zrucnosti
Aj tento automobil poháňa elektrina, takže do vzduchu nevypúšťa žiadne exhaláty

Dopravné prostriedky tohto druhu nerobia hluk, nevypúšťajú exhaláty a zaparkujete ich takmer všade. Západoslovenská energetika priblížila elektromobilitu širokej verejnosti pri príležitosti Európskeho týždňa mobility. Podujatie otvoril a do viacerých aktivít sa zapojil aj primátor hlavného mesta Bratislava Milan Ftáčnik.

Bohatý program oslovil malých i veľkých. Starší mali príležitosť zažiť tichú jazdu elektromobilov, elektrických kolobežiek, elektrických skútrov a bicyklov, deti si mohli vyskúšať elektrické roboty či jazdu s elektrickými autíčkami na diaľkové ovládanie.

Nechýbali súťaže, v ktorých si každý mohol otestovať svoju zručnosť v jazde na elektromobiloch či v pomalej jazde na elektrických bicykloch.

Pozornosť pútala tiež elektrická formula STUBA Green Teamu, ktorá predviedla svoje schopnosti priamo na námestí. Milkshake či káva pripravená prostredníctvom elektriny vyrobenej vlastnou silou? Mnohí návštevníci neverili, že niečo také je možné, no napriek tomu odchádzali po troche vynaloženej námahy so svojím nápojom.

Dobrú náladu navodila aj Street Dance Academy Laciho Strikea so svojím electric boogie workshopom pre deti.

Jazda zrucnosti Riksa Publikum Primator vyraba elektrinu Najpomalsia jazda na elektrobicykli Vyhercovia jazdy zrucnosti
Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.