Eurovea žila elektromobilitou

Pondelok, 17 september 2012

Námestie v obchodnom centre Eurovea patrilo v nedeľu 16. septebra elektrickým autám, bicyklom, skútrom a kolobežkám. Verejnosť mala jedinečnú príležitosť zoznámiť sa s elektromobilitou v jej najrôznejších podobách a využila ju naozaj naplno, o čom svedčia i stovky návštevníkov, ktorý sa akcie zúčastnili.

Jazda zrucnosti
Aj tento automobil poháňa elektrina, takže do vzduchu nevypúšťa žiadne exhaláty

Dopravné prostriedky tohto druhu nerobia hluk, nevypúšťajú exhaláty a zaparkujete ich takmer všade. Západoslovenská energetika priblížila elektromobilitu širokej verejnosti pri príležitosti Európskeho týždňa mobility. Podujatie otvoril a do viacerých aktivít sa zapojil aj primátor hlavného mesta Bratislava Milan Ftáčnik.

Bohatý program oslovil malých i veľkých. Starší mali príležitosť zažiť tichú jazdu elektromobilov, elektrických kolobežiek, elektrických skútrov a bicyklov, deti si mohli vyskúšať elektrické roboty či jazdu s elektrickými autíčkami na diaľkové ovládanie.

Nechýbali súťaže, v ktorých si každý mohol otestovať svoju zručnosť v jazde na elektromobiloch či v pomalej jazde na elektrických bicykloch.

Pozornosť pútala tiež elektrická formula STUBA Green Teamu, ktorá predviedla svoje schopnosti priamo na námestí. Milkshake či káva pripravená prostredníctvom elektriny vyrobenej vlastnou silou? Mnohí návštevníci neverili, že niečo také je možné, no napriek tomu odchádzali po troche vynaloženej námahy so svojím nápojom.

Dobrú náladu navodila aj Street Dance Academy Laciho Strikea so svojím electric boogie workshopom pre deti.

Jazda zrucnosti Riksa Publikum Primator vyraba elektrinu Najpomalsia jazda na elektrobicykli Vyhercovia jazdy zrucnosti
Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.