Eurovea žila elektromobilitou

Pondelok, 17 september 2012

Námestie v obchodnom centre Eurovea patrilo v nedeľu 16. septebra elektrickým autám, bicyklom, skútrom a kolobežkám. Verejnosť mala jedinečnú príležitosť zoznámiť sa s elektromobilitou v jej najrôznejších podobách a využila ju naozaj naplno, o čom svedčia i stovky návštevníkov, ktorý sa akcie zúčastnili.

Jazda zrucnosti
Aj tento automobil poháňa elektrina, takže do vzduchu nevypúšťa žiadne exhaláty

Dopravné prostriedky tohto druhu nerobia hluk, nevypúšťajú exhaláty a zaparkujete ich takmer všade. Západoslovenská energetika priblížila elektromobilitu širokej verejnosti pri príležitosti Európskeho týždňa mobility. Podujatie otvoril a do viacerých aktivít sa zapojil aj primátor hlavného mesta Bratislava Milan Ftáčnik.

Bohatý program oslovil malých i veľkých. Starší mali príležitosť zažiť tichú jazdu elektromobilov, elektrických kolobežiek, elektrických skútrov a bicyklov, deti si mohli vyskúšať elektrické roboty či jazdu s elektrickými autíčkami na diaľkové ovládanie.

Nechýbali súťaže, v ktorých si každý mohol otestovať svoju zručnosť v jazde na elektromobiloch či v pomalej jazde na elektrických bicykloch.

Pozornosť pútala tiež elektrická formula STUBA Green Teamu, ktorá predviedla svoje schopnosti priamo na námestí. Milkshake či káva pripravená prostredníctvom elektriny vyrobenej vlastnou silou? Mnohí návštevníci neverili, že niečo také je možné, no napriek tomu odchádzali po troche vynaloženej námahy so svojím nápojom.

Dobrú náladu navodila aj Street Dance Academy Laciho Strikea so svojím electric boogie workshopom pre deti.

Jazda zrucnosti Riksa Publikum Primator vyraba elektrinu Najpomalsia jazda na elektrobicykli Vyhercovia jazdy zrucnosti
Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.