Faber Moto na prahu novej motocyklovej sezóny

Štvrtok, 11 máj 2023

Okrem predajcov motocyklov pridružených k predajcom automobilov, ktorí na Slovensku pôsobia ako zástupcovia importérov, ostatní motocykloví predajcovia sú zväčša menšie firmy bez širšej dílerskej a servisnej siete. Jednou z mála výnimiek je Faber Moto, rakúska firma so sídlom vo Viedni, ktorá si po Rakúsku vybudovala sieť predajcov a servisov aj v Českej republike a na Slovensku.

1-moto-faber

Faber je rakúska spoločnosť zameraná na distribúciu a predaj motocyklov. Založená bola v roku 1948 vo Viedni Josefom Faberom, ktorý firmu pomenoval podľa svojho mena. Krátko na to sa jeho firma Faber stala výhradným dovozcom motocyklov Jawa pre Rakúsko.

V roku 1962 podpísala firma Faber importérsku zmluvu s Hondou a bola prvým dovozcom japonských výrobkov do Rakúska, neskôr výhradným dovozcom motocyklov Honda. To trvalo až do roku 1982. Potom s Hondou založili dcérsku spoločnosť Honda Austria a Faber bol jej partnerom do roku 2007.

Faber však ďalej rástol a v roku 1964 sa stáva výhradným dovozcom značiek Piaggio, Vespa a Gilera, neskôr aj značky Derbi a Moto Guzzi. Aktuálne aj značky Aprilia, ktorá je silným tromfom v ponuke spoločnosti Faber, podobne ako skútre Vespa a Piaggio.

Významným počinom v živote spoločnosti Faber je rok 1992, kedy vedenie spoločnosti preberajú synovia Josef a Peter a firmu vedú dodnes.

Motocykle spoločnosti Faber sú už viac ako dva roku prístupné aj slovenským zákazníkom prostredníctvom slovenského zastúpenia dílermi na celom Slovensku, od Bratislavy až po Košice.

Pre zábavu či na dochádzanie do práce alebo na výlety do prírody si bežný alebo rekreačný motorista môže vyberať z bohatej ponuky skútrov, osobitne legendárnej a svetovo preslávenej značky Piaggio.

Zákazník si môže vyberať aj z pestrej motocyklov, od tých pre získanie zručnosti, ale aj na rýchlejšiu jazdu, či pre športové jazdenie. Na uspokojenie športových chúťok sú v poruke Moto Guzzi V100 Mandello alebo špičkový model Aprilia RS 660 vhodná najmä na jazdu pretekárskych okruhoch, a do terénu Aprilia Tuareg.

Zvláštnou ponukou Faber Moto je trojkolesový skúter Piaggio MP3. Zaručuje zvýšenú istotu a bezpečnosť jazdy, a to aj v podmienkach, kedy jazda na dvojkolesovom motocykli za zhoršených poveternostnýchpodmienok uberá na istote jazdy. Na výber sú modely od výkonovo slabších, cez stredne silné až po výkonné a rýchle.

1-moto-faber 2-faber-moto 3-faber-moto 4-faber-moto 5-faber-moto 6-faber-moto
Autor: J. Goldberger
Foto: Autor
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.