Fanúšik Skittles po ceste Európou je doma

Nedeľa, 29 september 2013

Fanúšik cukríkov Skittles Michal Královič je po svojej jazde naprieč Európou so svojim 24 ročným Fiatom 126 P vo farbách dúhy opäť doma. Na ceste dlhej 7000 kilometrov zdolával nástrahy ciest a aj s priateľom Jurajom Adamom zažívali množstvo dobrodružstiev.

Skittles
Propagačná cesta s cukríkmi Skittles po Európe s malým poľským fiatom sa skončila

O Michalovej ceste sme písali ešte predtým ako na ňu vyrazil. Pripomenieme, že si naplánoval cestu po Európe dlhú približne 6500 kilometrov – zo Slovenska cez Českú republiku, Nemecko, Dánsko, Švédsko, Nórsko, Fínsko, Estónsko, Lotyšsko, Litvu, Poľsko a odtiaľ späť na Slovensko. Mala trvať tri týždne a po celej trase propagovať cukríky Skittles, ktorých bol plný kufor.

Po celej trase európskymi krajinami vzbudzoval Michalov Maluch 126 P od prvého dňa pozornosť okoloidúcich, ostatných vodičov, ale aj strážcov zákona všade kadiaľ prechádzal. Hneď kontrola prvá bola tesne pred hranicami s Českou republikou, pri ktorej sa policajti vypytovali na Michalovu cestu. Prebehla bez problémov, takže pohli ísť ďalej.

Nemecko privítalo cestovateľov kvalitnými cestami. Ale –"V Nemecku je maximálna rýchlosť medzi mestami 100 kilometrov za hodinu, čo nám urobilo radosť, ale z pochopiteľných dôvodov sme ju nevyužili," hovorí Michal. Za Drážďanmi si to nasmerovali na Dánsko, kde majú rýchlostný limit ako šitý pre veteránov – 80 kilometrov za hodinu.

Štvrtý deň na ceste: V Dánsku zahliadla posádka Skittles vodu a dúfala, že sa blíži podľa plánu k mostu cez more."Radosť nás prešla, keď sme zistili, že nás GPS zaviedla k prístavu a trajektu. Dôvod bol jednoduchý: cez most viedla diaľnica a navigácia bola nastavená tak, aby sa diaľniciam vyhýbala," vysvetľuje Michal príčinu asi stokilometrovej obchádzky.

"Keď sme potom nabrali správny smer, prepichli sme pneumatiku. V autoservise nám povedali, že je zničená, takže sme museli zainvestovať do novej," hovorí Michal. Vraj ako úplatok nechal mechanikovi pneuservisu cukríky Skittles.

Prišli aj ďalšie problémy, napríklad s rozdeľovačom. Ten pomohol vyriešiť Holanďan, ktorý tu predáva motokáry a má skúsenosti s menšími motormi. V Oslo si užili odpočinkový deň a po ňom vyrazili ďalej na sever za fjordami a polárnou žiarou."Zastavili sme pri nórskom Geiranger fjorde, ktorý patrí medzi najznámejšie, a dokazovali to i desiatky autobusov s turistami z celého sveta. Dokonca si ma pri fjorde chcel natočiť čínsky turista," vraví Michal.

Cesta Švédskom sa niesla v znamení krásnej prírody, ale tiež severskej zimy, ktorú si posádka užila hlavne v noci. Mestečko Tornio na hranici Švédska a Fínska malo byť bodom, od ktorého sa dobrodružná cesta Skittles opäť stočí na juh. Posádka autíčka sa ale nechala zlákať prísľubom polárnej žiari a zamierila ešte ďalej na sever."Bohužiaľ, na polárnu žiaru sme nemali šťastie, a tak sme vyrazili na Helsinky," popisuje Michal.

Ďalšou zástavkou bolo hlavné mesto Litvy."Cestou do Rigy stále veľmi husto pršalo a našli sme dve miesta, kde fiatka netesní, vyskúšali sme si šmýkanie na ceste a dokonca sme predbehli aj kamión,” komentuje Michal jednu z posledných etáp. Poľský Krakov bol jedným z posledným miest, kde Michal so svojím autom šíril pomocou Skittles životný štýl a zamieril domov na Slovensko.

Skittles Fiat 126 P Skittles Michal Královic Skittles Královic - Adam
Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.