FIA GT1 opäť na Slovakia Ringu

Streda, 01 august 2012

Majstrovstvá sveta FIA GT1 zavítajú opäť na Slovensko na okruh Slovakia Ring pri Orechovej Potôni. V tomto roku už po druhý raz, teraz ako náhrada za zrušené podujatia v Číne a Južnej Kórei. Po vydarených prvých pretekoch v polovici júna organizátori seriálu FIA GT1 prejavili opätovný záujem znovu sa predstaviť slovenskému publiku na trati, ktorá sa jazdcom veľmi páčila.

GT1 Slov Ring
Seriál majstrovstiev sveta automobilov GT1 zavíta v polovici augusta opäť na Slovensko

Slovakia Ring je podľa výkonného riaditeľa Tomáša Vranku pripravený zvládnuť aj toto podujatie a po pretekoch WTCC a FIA GT1 v krátkom čase znovu pripraviť v tomto roku už tretie vrcholné svetové podujatie.

Preteky FIA GT1 i tradičná Veľká cena Slovenskej republiky sa na Slovakia Ringu uskutočnia od piatka 17. augusta do nedele 19. augusta. V seriáli svetového šampionátu FIA GT1 sa na Slovakia Ringu znovu predstaví aj slovenský jazdec Štefan Rosina spolu s najlepšími jazdcami sveta.

"Sme radi, že organizátori seriálu sa rozhodli práve pre náš okruh Slovakia Ring. Sme presvedčení, že spojenie Veľkej ceny Slovenskej republiky a svetového šampionátu FIA GT1 dokáže priniesť návštevníkom hodnotný motoristický zážitok a bude dôstojným vyvrcholením tejto sezóny na našom okruhu," komentoval Tomáš Vranka rozhodnutie usporiadať znovu toto vrcholné podujatie.

Slovakia Ring hostil premiérovo preteky FIA GT1 v júni a napínavé súboje videlo 20 tisíc divákov. Pre týchto divákov, ale aj pre ďalších fanúšikov automobilového športu je tu druhá šanca vidieť naživo najlepších jazdcov sveta v kategórii GT.

V kalendári FIA GT1 dochádza aj k ďalšej zmene: preteky na moskovskom okruhu v Rusku sa presúvajú na začiatok septembra a šampionát potom vyvrcholí v Indii na okruhu Buddh.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.
skoda-kamiq
Automobilka Škoda predstavila svoj nový produkt pomenovaný Laura. Nejde o nový model automobilu, ale o digitálnu asistentku do mestského SUV Kamiq a kompaktného modelu Scala. Laura rozumie a hovorí až v šiestich jazykoch, dohovoríte sa s ňou po anglicky, ale aj po česky. Laura rozumie aj pokynom, ktoré sa zadávajú v celých vetách. Jedinou podmienkou fungovania hlasovej asistentky Laura je, aby auto bolo vybavené najvyššou verziou multimediálneho systému Amundsen. Nové rozšírené hlasové ovládanie reaguje na meno Laura. Zavedenie novej digitálnej asistentky potvrdzuje, že oba modely sú v rámci svojich segmentov priekopníkmi v oblasti infoteinment systémov a konektivity. Nová funkcia vrcholného infotainment systému Amundsen využíva štandardne dodávanú eSIM-kartu.
2-Ultragrip-performance
Výrobca pneumatík Goodyear rozšíril rad zimných pneumatík UltraGrip a majitelia menších mestských modelov, úžitkových vozidiel a silných áut si budú môcť na zimu obuť pneumatiky UltraGrip9+, UltraGrip Cargo a UltraGrip Performance+. Model UltraGrip 9+ ponúka dlhší kilometrový výkon a vyššiu priľnavosť na snehovej pokrývke a zľadovatenej ceste, UltraGrip Cargo zlepšujú brzdné vlastnosti úžitkových vozidiel na zľadovatených cestách a Ultra Grip Performance+ ponúkajú lepšie brzdné vlastnosti a vyššiu priľnavosť pre vodičov výkonných áut a mimoriadne jazdné vlastnosti na mokrom aj suchom povrchu v zimných podmienkach. Základom technológie WinterGrip je nová zmes, ktorá zlepšuje pružnosť gumy za nízkych teplôt a zvyšuje tak priľnavosť na zasneženej a zľadovatenej vozovke.