FIA GT1 opäť na Slovakia Ringu

Streda, 01 august 2012

Majstrovstvá sveta FIA GT1 zavítajú opäť na Slovensko na okruh Slovakia Ring pri Orechovej Potôni. V tomto roku už po druhý raz, teraz ako náhrada za zrušené podujatia v Číne a Južnej Kórei. Po vydarených prvých pretekoch v polovici júna organizátori seriálu FIA GT1 prejavili opätovný záujem znovu sa predstaviť slovenskému publiku na trati, ktorá sa jazdcom veľmi páčila.

GT1 Slov Ring
Seriál majstrovstiev sveta automobilov GT1 zavíta v polovici augusta opäť na Slovensko

Slovakia Ring je podľa výkonného riaditeľa Tomáša Vranku pripravený zvládnuť aj toto podujatie a po pretekoch WTCC a FIA GT1 v krátkom čase znovu pripraviť v tomto roku už tretie vrcholné svetové podujatie.

Preteky FIA GT1 i tradičná Veľká cena Slovenskej republiky sa na Slovakia Ringu uskutočnia od piatka 17. augusta do nedele 19. augusta. V seriáli svetového šampionátu FIA GT1 sa na Slovakia Ringu znovu predstaví aj slovenský jazdec Štefan Rosina spolu s najlepšími jazdcami sveta.

"Sme radi, že organizátori seriálu sa rozhodli práve pre náš okruh Slovakia Ring. Sme presvedčení, že spojenie Veľkej ceny Slovenskej republiky a svetového šampionátu FIA GT1 dokáže priniesť návštevníkom hodnotný motoristický zážitok a bude dôstojným vyvrcholením tejto sezóny na našom okruhu," komentoval Tomáš Vranka rozhodnutie usporiadať znovu toto vrcholné podujatie.

Slovakia Ring hostil premiérovo preteky FIA GT1 v júni a napínavé súboje videlo 20 tisíc divákov. Pre týchto divákov, ale aj pre ďalších fanúšikov automobilového športu je tu druhá šanca vidieť naživo najlepších jazdcov sveta v kategórii GT.

V kalendári FIA GT1 dochádza aj k ďalšej zmene: preteky na moskovskom okruhu v Rusku sa presúvajú na začiatok septembra a šampionát potom vyvrcholí v Indii na okruhu Buddh.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.