FIA GT1 opäť na Slovakia Ringu

Streda, 01 august 2012

Majstrovstvá sveta FIA GT1 zavítajú opäť na Slovensko na okruh Slovakia Ring pri Orechovej Potôni. V tomto roku už po druhý raz, teraz ako náhrada za zrušené podujatia v Číne a Južnej Kórei. Po vydarených prvých pretekoch v polovici júna organizátori seriálu FIA GT1 prejavili opätovný záujem znovu sa predstaviť slovenskému publiku na trati, ktorá sa jazdcom veľmi páčila.

GT1 Slov Ring
Seriál majstrovstiev sveta automobilov GT1 zavíta v polovici augusta opäť na Slovensko

Slovakia Ring je podľa výkonného riaditeľa Tomáša Vranku pripravený zvládnuť aj toto podujatie a po pretekoch WTCC a FIA GT1 v krátkom čase znovu pripraviť v tomto roku už tretie vrcholné svetové podujatie.

Preteky FIA GT1 i tradičná Veľká cena Slovenskej republiky sa na Slovakia Ringu uskutočnia od piatka 17. augusta do nedele 19. augusta. V seriáli svetového šampionátu FIA GT1 sa na Slovakia Ringu znovu predstaví aj slovenský jazdec Štefan Rosina spolu s najlepšími jazdcami sveta.

"Sme radi, že organizátori seriálu sa rozhodli práve pre náš okruh Slovakia Ring. Sme presvedčení, že spojenie Veľkej ceny Slovenskej republiky a svetového šampionátu FIA GT1 dokáže priniesť návštevníkom hodnotný motoristický zážitok a bude dôstojným vyvrcholením tejto sezóny na našom okruhu," komentoval Tomáš Vranka rozhodnutie usporiadať znovu toto vrcholné podujatie.

Slovakia Ring hostil premiérovo preteky FIA GT1 v júni a napínavé súboje videlo 20 tisíc divákov. Pre týchto divákov, ale aj pre ďalších fanúšikov automobilového športu je tu druhá šanca vidieť naživo najlepších jazdcov sveta v kategórii GT.

V kalendári FIA GT1 dochádza aj k ďalšej zmene: preteky na moskovskom okruhu v Rusku sa presúvajú na začiatok septembra a šampionát potom vyvrcholí v Indii na okruhu Buddh.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.