FIA GT1 opäť na Slovakia Ringu

Streda, 01 august 2012

Majstrovstvá sveta FIA GT1 zavítajú opäť na Slovensko na okruh Slovakia Ring pri Orechovej Potôni. V tomto roku už po druhý raz, teraz ako náhrada za zrušené podujatia v Číne a Južnej Kórei. Po vydarených prvých pretekoch v polovici júna organizátori seriálu FIA GT1 prejavili opätovný záujem znovu sa predstaviť slovenskému publiku na trati, ktorá sa jazdcom veľmi páčila.

GT1 Slov Ring
Seriál majstrovstiev sveta automobilov GT1 zavíta v polovici augusta opäť na Slovensko

Slovakia Ring je podľa výkonného riaditeľa Tomáša Vranku pripravený zvládnuť aj toto podujatie a po pretekoch WTCC a FIA GT1 v krátkom čase znovu pripraviť v tomto roku už tretie vrcholné svetové podujatie.

Preteky FIA GT1 i tradičná Veľká cena Slovenskej republiky sa na Slovakia Ringu uskutočnia od piatka 17. augusta do nedele 19. augusta. V seriáli svetového šampionátu FIA GT1 sa na Slovakia Ringu znovu predstaví aj slovenský jazdec Štefan Rosina spolu s najlepšími jazdcami sveta.

"Sme radi, že organizátori seriálu sa rozhodli práve pre náš okruh Slovakia Ring. Sme presvedčení, že spojenie Veľkej ceny Slovenskej republiky a svetového šampionátu FIA GT1 dokáže priniesť návštevníkom hodnotný motoristický zážitok a bude dôstojným vyvrcholením tejto sezóny na našom okruhu," komentoval Tomáš Vranka rozhodnutie usporiadať znovu toto vrcholné podujatie.

Slovakia Ring hostil premiérovo preteky FIA GT1 v júni a napínavé súboje videlo 20 tisíc divákov. Pre týchto divákov, ale aj pre ďalších fanúšikov automobilového športu je tu druhá šanca vidieť naživo najlepších jazdcov sveta v kategórii GT.

V kalendári FIA GT1 dochádza aj k ďalšej zmene: preteky na moskovskom okruhu v Rusku sa presúvajú na začiatok septembra a šampionát potom vyvrcholí v Indii na okruhu Buddh.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.