Fiat 500 mieri na americký trh

Piatok, 06 august 2010

Fiat 500 sa môže chváliť skvelým dizajnom, štýlom i eleganciou. O jeho jedinečnosti sa budú môcť presvedčiť aj americkí zákazníci. Päťstovka koncom roku 2010 plánuje expanziu za oceán a na oslavu tejto udalosti sa Fiat Yamaha Team, ako ho poznáme z majstrovstiev sveta Moto GP, obliekol už na podujatí v Laguna Seca do úplne nového kabáta.

Fiat 500
Dvaja v súčasnosti určite najrýchlejší motocykloví pretekári sveta – Lorenzo a Rossi

Prvou príležitosťou obdivovať nové kombinézy i dizajn pretekárskych motocyklov Fiat Yamaha Teamu mali fanúšikovia počas predposledného júlového víkendu na okruhu Laguna Seca v Kalifornii. Dizajnéri Fiat Yamaha Teamu boli opäť originálni. Do tvorby nového dizajnu totiž zapojili samotných fanúšikov, ktorí pomocou internetovej aplikácie posielali svoje fotografie. Fotky 500 rozžiarených tvárí teraz zdobia pretekárske motocykle oboch hlavných hviezd stajne Fiat Yamaha, Valentina Rossiho i Jorgeho Lorenza.

Táto iniciatíva sa stretla s nebývalou odozvou. Už v priebehu prvých 15 minút od spustenia webových stránok pre zasielanie fotografií bolo všetkých 500 miest na pretekárskom stroji Valentina Rossiho ozdobených úsmevmi nadšencov. Motocykel Jorge Lorenza príliš nezaostal a po niekoľkých minútach i jeho motocykel vyzeral úplne inak.

Úsmevy nadšených fanúšikov sa však nevynímajú len na motorkách, ale sú nimi ozdobené i kombinézy oboch pretekárov a uniformy celého tímu. Na kombinézach je okrem usmiatych tvárí i nové logo Fiat 500 posiate tvárami amerických hviezd a pruhmi a navrhnuté špeciálne pri príležitosti uvedenia tohto modelu na severoamerický trh.

Fiat Yamaha Team týmto krokom potvrdil svoju dlhodobú stratégiu priblíženia sa k svojim fanúšikom a našiel ďalší zaujímavý spôsob, ako ich zapojiť do rozhodovania o dizajne či o komunikácii a propagácii vlastných produktov.

Fiat 500 Fiat 500 Fiat 500
Autor: J. Goldberger
Foto: Fiat
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.