Fiat 500 mieri na americký trh

Piatok, 06 august 2010

Fiat 500 sa môže chváliť skvelým dizajnom, štýlom i eleganciou. O jeho jedinečnosti sa budú môcť presvedčiť aj americkí zákazníci. Päťstovka koncom roku 2010 plánuje expanziu za oceán a na oslavu tejto udalosti sa Fiat Yamaha Team, ako ho poznáme z majstrovstiev sveta Moto GP, obliekol už na podujatí v Laguna Seca do úplne nového kabáta.

Fiat 500
Dvaja v súčasnosti určite najrýchlejší motocykloví pretekári sveta – Lorenzo a Rossi

Prvou príležitosťou obdivovať nové kombinézy i dizajn pretekárskych motocyklov Fiat Yamaha Teamu mali fanúšikovia počas predposledného júlového víkendu na okruhu Laguna Seca v Kalifornii. Dizajnéri Fiat Yamaha Teamu boli opäť originálni. Do tvorby nového dizajnu totiž zapojili samotných fanúšikov, ktorí pomocou internetovej aplikácie posielali svoje fotografie. Fotky 500 rozžiarených tvárí teraz zdobia pretekárske motocykle oboch hlavných hviezd stajne Fiat Yamaha, Valentina Rossiho i Jorgeho Lorenza.

Táto iniciatíva sa stretla s nebývalou odozvou. Už v priebehu prvých 15 minút od spustenia webových stránok pre zasielanie fotografií bolo všetkých 500 miest na pretekárskom stroji Valentina Rossiho ozdobených úsmevmi nadšencov. Motocykel Jorge Lorenza príliš nezaostal a po niekoľkých minútach i jeho motocykel vyzeral úplne inak.

Úsmevy nadšených fanúšikov sa však nevynímajú len na motorkách, ale sú nimi ozdobené i kombinézy oboch pretekárov a uniformy celého tímu. Na kombinézach je okrem usmiatych tvárí i nové logo Fiat 500 posiate tvárami amerických hviezd a pruhmi a navrhnuté špeciálne pri príležitosti uvedenia tohto modelu na severoamerický trh.

Fiat Yamaha Team týmto krokom potvrdil svoju dlhodobú stratégiu priblíženia sa k svojim fanúšikom a našiel ďalší zaujímavý spôsob, ako ich zapojiť do rozhodovania o dizajne či o komunikácii a propagácii vlastných produktov.

Fiat 500 Fiat 500 Fiat 500
Autor: J. Goldberger
Foto: Fiat
Pridať komentár
Bleskovky
mini-vision-urbanaut
Pri predstavovaní virtuálnej štúdie Mini Vision Urbanaut v novembri 2020 odhalila značka MINI úplne novú interpretáciu mobility prostredníctvom inovatívnej vízie využitia priestoru. Spoločnosť BMW, ktorej súčasťou Mini je, teraz predstavuje fyzický model automobilu, ktorý záujemcom umožní intenzívnejší kontakt s priestorovým konceptom a použitými trvalo udržateľnými materiálmi. Model zažije svoju svetovú premiéru 1. júla 2021 na konferencii DLD Summer. Nový Mini Vision Urbanaut bližšie predstavíme spolu s fotogalériou obrázkov v najbližších dňoch.
VW-Slovakia
Volkswagen Slovakia avizuje v tejto náročnej koronavírusovej situácii sto voľných pracovných miest. Nových zamestnancov hľadá na montážne linky vozidiel pre svoj výrobný závod v Devínskej Novej Vsi. Dopyt po nových zamestnancoch súvisí s dynamickým vývojom výrobného plánu, ktorý je podmienený aktuálnym nárastom dopytu nových automobilov na svetových trhoch. Volkswagen Slovakia tak potvrdzuje pozíciu podniku ako stabilného a spoľahlivého zamestnávateľa, v ktorom vyše 40 % zamestnancov pracuje nepretržite viac ako 10 rokov. V horizonte najbližších rokov očakáva podnik v súvislosti s príchodom nových generácií modelov Volkswagen Passat a Škoda Superb vytvorenie ďalších približne dvetisíc nových pracovných miest.
1-Eli-Tomac
Pneumatiky Dunlop Geomax MX53 pre motokros dostali ocenenie Výrobok roka 2020. Po rozsiahlom testovaní je to výraz uznania za ich úžitkové vlastností a dlhú životnosť. Testy organizoval špecializovaný Cross Magazin. Ocenenie sa motokrosovým pneumatikám dostalo za vlastnosti na stredne tvrdom až tvrdom teréne a za životnosť, ktorú preukázali v testoch. Dunlop Geomax MX53 nielen že predstavujú pokrok v porovnaní s predchádzajúcou generáciou Geomax MX52, ale sú kompromis medzi úžitkovými vlastnosťami a dlhou životnosťou. Pneumatikám Dunlop Geomax dôverujú poprední motocykloví výrobcovia, ktorí ich používajú na prvotnú výbavu svojich motocyklov, ale aj víťazní jazdci a tímy z majstrovstiev sveta v motokrose MXGP a Monster Energy Supercross.