Firemné autá roka 2014

Piatok, 17 október 2014

Na autosalóne v Nitre vyhlásili víťazné modely ankety Najlepšie firemné auto roka 2014. Najúspešnejšou značkou je Volkswagen, ktorého modeli získali prvenstvá v piatich kategóriách.

Renault Trafic
Druhé miesto v kategórii úžitkových automobilov v ankete Firemné auto roka 2014 získala francúzska značka Renault za svoj nový model Trafic

Volkswagen zvíťazil v kategórii alternatívnych pohonov s elektrickým modelom e-up!

Tiež v segmente úžitkových vozidiel, kde si prvenstvo odniesli modely Caddy, Transporter a Crafter. V kategórii pick-up je víťazom VW Amarok - vyhral medzi terénnymi automobilmi.

Štyri ďalšie kategórie vyhrala Škoda s modelmi Rapid Spaceback v segmente poolových vozidiel a najlepším referentským vozidlom je Rapid Liftback. Pre stredný manažment je to Octavia a pre vyšší manažment Superb.

Mercedes-Benz má dve druhé miesta medzi osobnými autami (triedy B a E) a tri tretie za úžitkové modely Citan, Vito a Sprinter. Renault má dve druhé miesta v kategóriách úžitkových vozidiel za modely Trafic a Master. Pódiové umiestnenia získali aj Toyota (Auris HSD, Hilux a Land Cruiser) a Hyundai (i30 a i40) a Peugeot (508 a Expert).

Ocenenia si importéri víťazných značiek prevzali ma autosalóne v Nitre.

Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.