Firemné autá roka 2014

Piatok, 17 október 2014

Na autosalóne v Nitre vyhlásili víťazné modely ankety Najlepšie firemné auto roka 2014. Najúspešnejšou značkou je Volkswagen, ktorého modeli získali prvenstvá v piatich kategóriách.

Renault Trafic
Druhé miesto v kategórii úžitkových automobilov v ankete Firemné auto roka 2014 získala francúzska značka Renault za svoj nový model Trafic

Volkswagen zvíťazil v kategórii alternatívnych pohonov s elektrickým modelom e-up!

Tiež v segmente úžitkových vozidiel, kde si prvenstvo odniesli modely Caddy, Transporter a Crafter. V kategórii pick-up je víťazom VW Amarok - vyhral medzi terénnymi automobilmi.

Štyri ďalšie kategórie vyhrala Škoda s modelmi Rapid Spaceback v segmente poolových vozidiel a najlepším referentským vozidlom je Rapid Liftback. Pre stredný manažment je to Octavia a pre vyšší manažment Superb.

Mercedes-Benz má dve druhé miesta medzi osobnými autami (triedy B a E) a tri tretie za úžitkové modely Citan, Vito a Sprinter. Renault má dve druhé miesta v kategóriách úžitkových vozidiel za modely Trafic a Master. Pódiové umiestnenia získali aj Toyota (Auris HSD, Hilux a Land Cruiser) a Hyundai (i30 a i40) a Peugeot (508 a Expert).

Ocenenia si importéri víťazných značiek prevzali ma autosalóne v Nitre.

Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.