Firemné autá roka 2014

Piatok, 17 október 2014

Na autosalóne v Nitre vyhlásili víťazné modely ankety Najlepšie firemné auto roka 2014. Najúspešnejšou značkou je Volkswagen, ktorého modeli získali prvenstvá v piatich kategóriách.

Renault Trafic
Druhé miesto v kategórii úžitkových automobilov v ankete Firemné auto roka 2014 získala francúzska značka Renault za svoj nový model Trafic

Volkswagen zvíťazil v kategórii alternatívnych pohonov s elektrickým modelom e-up!

Tiež v segmente úžitkových vozidiel, kde si prvenstvo odniesli modely Caddy, Transporter a Crafter. V kategórii pick-up je víťazom VW Amarok - vyhral medzi terénnymi automobilmi.

Štyri ďalšie kategórie vyhrala Škoda s modelmi Rapid Spaceback v segmente poolových vozidiel a najlepším referentským vozidlom je Rapid Liftback. Pre stredný manažment je to Octavia a pre vyšší manažment Superb.

Mercedes-Benz má dve druhé miesta medzi osobnými autami (triedy B a E) a tri tretie za úžitkové modely Citan, Vito a Sprinter. Renault má dve druhé miesta v kategóriách úžitkových vozidiel za modely Trafic a Master. Pódiové umiestnenia získali aj Toyota (Auris HSD, Hilux a Land Cruiser) a Hyundai (i30 a i40) a Peugeot (508 a Expert).

Ocenenia si importéri víťazných značiek prevzali ma autosalóne v Nitre.

Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.