Ford Fiesta ocenená za dizajn

Štvrtok, 19 marec 2009

Ford Fiesta je jedným z najštýlovejších áut na svete – tak znie verdikt dvadsiatich ôsmich expertov z oblasti dizajnu z devätnástich krajín, ktorí ocenili nový model automobilky Ford prestížnym "red dot" (červená bodka) za dizajn.

Ford Fiesta

Nezávislá porota hodnotila na nominovaných modeloch rad kritérií, ako inovácie, dizajn, funkčnosť a kvalita. Profesionálni dizajnéri, ktorí boli v porote, sa zhodli na tom, že dizajn Fiesty je inovatívny a dynamický. Predchádzajúcimi víťazmi v oblasti automobilizmu boli napríklad Maserati Quattroporte, Mercedes radu R či Lamborghini Murcielago Roadster.

"Teší nás nielen to, že sme získali toto dôležité ocenenie, ale tiež narastajúci zoznam chvál na novú Fiestu", reagoval na ocenenie riaditeľ dizajnu Ford of Europe Martin Smith. Podľa neho prieskumy ukazujú, že tak v Miláne, Pekingu či New Yorku, zákazníci dávajú štýl na prvé miesta v zozname predností, pričom nová Fiesta prináša okrem štýlu aj výnimočnú kvalitu.

Ford Fiesta

Dôkazom vydareného dizajnu je aj 117 000 automobilov Ford Fiesta predaných od jej uvedenia na európsky trh od minuloročného augusta, teda iba počas siedmich mesiacov. V Európe sa nová Fiesta vyrába v nemeckom Kolíne a v španielskej Valencii.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.