Ford má od Dekry štyroch víťazov

Pondelok, 23 január 2012

Štyri modely Ford získali od spoločnosti Dakra najvyššie ocenenia za spoľahlivosť – Fiesta, S-MAX a Galaxy už druhý rok po sebe, Kuga prvý raz. Svojich rivalov porazili v hodnotení počtu a závažnosti zistených porúch.

Ford Galaxy
Ford Galaxy získal od Dekry už druhé ocenenie svojej kvality, prvé pred dvoma rokmi

Ocenenia jazdených vozidiel zverejnila nemecká testovacia a certifikačná organizácia Dekra. Táto renomovaná spoločnosť zameraná na bezpečnosť zhromaždila výsledky z 15 miliónov technických kontrol v Nemecku za posledné dva roky.

Modely Fiesta a Kuga sa stali víťazmi v kategórii malých automobilov a vozidiel SUV s menej než 50 000 najazdenými kilometrami. V poruchovom indexe Dekra dosiahli úspešnosť 95,3 %, respektíve 94,7 %.

Modely S-MAX a Galaxy zvíťazili v kategórii vozidiel MPV s vysokým počtom najazdených kilometrov (100 001 – 150 000 km), pričom ich poruchový index Dekra predstavoval 66,1 percenta.

"Hodnotenie organizácie Dekra je pre kupujúcich nesmierne dôležité a je dôkazom kvality a spoľahlivosti našich výrobkov." povedal Thomas Hochkirchen zo spoločnosti Ford of Europe.

Ford Galaxy Ford Fiesta Ford Kuga
Autor: J. Goldberger
Foto: Ford
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.