Ford má od Dekry štyroch víťazov

Pondelok, 23 január 2012

Štyri modely Ford získali od spoločnosti Dakra najvyššie ocenenia za spoľahlivosť – Fiesta, S-MAX a Galaxy už druhý rok po sebe, Kuga prvý raz. Svojich rivalov porazili v hodnotení počtu a závažnosti zistených porúch.

Ford Galaxy
Ford Galaxy získal od Dekry už druhé ocenenie svojej kvality, prvé pred dvoma rokmi

Ocenenia jazdených vozidiel zverejnila nemecká testovacia a certifikačná organizácia Dekra. Táto renomovaná spoločnosť zameraná na bezpečnosť zhromaždila výsledky z 15 miliónov technických kontrol v Nemecku za posledné dva roky.

Modely Fiesta a Kuga sa stali víťazmi v kategórii malých automobilov a vozidiel SUV s menej než 50 000 najazdenými kilometrami. V poruchovom indexe Dekra dosiahli úspešnosť 95,3 %, respektíve 94,7 %.

Modely S-MAX a Galaxy zvíťazili v kategórii vozidiel MPV s vysokým počtom najazdených kilometrov (100 001 – 150 000 km), pričom ich poruchový index Dekra predstavoval 66,1 percenta.

"Hodnotenie organizácie Dekra je pre kupujúcich nesmierne dôležité a je dôkazom kvality a spoľahlivosti našich výrobkov." povedal Thomas Hochkirchen zo spoločnosti Ford of Europe.

Ford Galaxy Ford Fiesta Ford Kuga
Autor: J. Goldberger
Foto: Ford
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.