Ford má od Dekry štyroch víťazov

Pondelok, 23 január 2012

Štyri modely Ford získali od spoločnosti Dakra najvyššie ocenenia za spoľahlivosť – Fiesta, S-MAX a Galaxy už druhý rok po sebe, Kuga prvý raz. Svojich rivalov porazili v hodnotení počtu a závažnosti zistených porúch.

Ford Galaxy
Ford Galaxy získal od Dekry už druhé ocenenie svojej kvality, prvé pred dvoma rokmi

Ocenenia jazdených vozidiel zverejnila nemecká testovacia a certifikačná organizácia Dekra. Táto renomovaná spoločnosť zameraná na bezpečnosť zhromaždila výsledky z 15 miliónov technických kontrol v Nemecku za posledné dva roky.

Modely Fiesta a Kuga sa stali víťazmi v kategórii malých automobilov a vozidiel SUV s menej než 50 000 najazdenými kilometrami. V poruchovom indexe Dekra dosiahli úspešnosť 95,3 %, respektíve 94,7 %.

Modely S-MAX a Galaxy zvíťazili v kategórii vozidiel MPV s vysokým počtom najazdených kilometrov (100 001 – 150 000 km), pričom ich poruchový index Dekra predstavoval 66,1 percenta.

"Hodnotenie organizácie Dekra je pre kupujúcich nesmierne dôležité a je dôkazom kvality a spoľahlivosti našich výrobkov." povedal Thomas Hochkirchen zo spoločnosti Ford of Europe.

Ford Galaxy Ford Fiesta Ford Kuga
Autor: J. Goldberger
Foto: Ford
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.