Ford pripravuje virtuálnu továreň

Štvrtok, 02 august 2012

Ford vyvíja kompletnú virtuálnu továreň na simuláciu výroby na montážnej linke a na zlepšenie v oblasti kvality a nákladov. Počítačová simulácia umožní konštruktérom spolupracovať na virtuálnej výrobe a interaktívnej 3D analýze, pričom spoločnosť čerpá z 15ročných skúseností svojej počítačovej simulácie, keďže už v roku 1997 začala používať počítačové simulácie na plánovanie montáže vozidiel.

Ford virt tovaren
Počítačová simulácia výroby na montážnej linke Fordu zlepší kvalitu a zníži náklady

Európska odnož Fordu vyvíja kompletnú virtuálnu továreň na simuláciu celého procesu výroby na montážnej linke. Automobilka si sľubuje, že vytvorenie počítačových simulácií kompletných procesov výroby automobilov zlepší celkovú kvalitu a zníži výrobné náklady.

"Začali sme pracovať na projekte našej virtuálnej továrne, takže v budúcnosti už nebudeme musieť vykonávať skúšky alebo skúmať možné aktualizácie výroby na skutočnej montážnej linke," sú slová José Terrades, inžiniera oddelenia simulácií.

Virtuálne továrne umožnia Fordu zobraziť náhľad a optimalizovať montáž nových modelov v ľubovoľnej továrni kdekoľvek na svete. Vďaka pokročilej simulácii a virtuálnym prostrediam má už Ford túto technológiu k dispozícii.

"Vo virtuálnom prostredí dokážeme zložiť kompletné vozidlá. Podobá sa to obrovskej skladačke. Dokážeme zhodnotiť výrobu do posledného detailu," vraví Nick Newman, implementačný manažér nemeckého Forda. Lídrom v oblasti vývoja virtuálnych prostredí je továreň v španielskej Valencii.

Počítačová simulácia montážneho procesu umožní otestovať proces výroby ešte pred tým, ako dôjde k investovaniu do zdrojov potrebných na reálnu výrobu.

Ford virt tovaren Ford virt tovaren
Autor: J. Goldberger
Foto: Ford
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.