Ford pripravuje virtuálnu továreň

Štvrtok, 02 august 2012

Ford vyvíja kompletnú virtuálnu továreň na simuláciu výroby na montážnej linke a na zlepšenie v oblasti kvality a nákladov. Počítačová simulácia umožní konštruktérom spolupracovať na virtuálnej výrobe a interaktívnej 3D analýze, pričom spoločnosť čerpá z 15ročných skúseností svojej počítačovej simulácie, keďže už v roku 1997 začala používať počítačové simulácie na plánovanie montáže vozidiel.

Ford virt tovaren
Počítačová simulácia výroby na montážnej linke Fordu zlepší kvalitu a zníži náklady

Európska odnož Fordu vyvíja kompletnú virtuálnu továreň na simuláciu celého procesu výroby na montážnej linke. Automobilka si sľubuje, že vytvorenie počítačových simulácií kompletných procesov výroby automobilov zlepší celkovú kvalitu a zníži výrobné náklady.

"Začali sme pracovať na projekte našej virtuálnej továrne, takže v budúcnosti už nebudeme musieť vykonávať skúšky alebo skúmať možné aktualizácie výroby na skutočnej montážnej linke," sú slová José Terrades, inžiniera oddelenia simulácií.

Virtuálne továrne umožnia Fordu zobraziť náhľad a optimalizovať montáž nových modelov v ľubovoľnej továrni kdekoľvek na svete. Vďaka pokročilej simulácii a virtuálnym prostrediam má už Ford túto technológiu k dispozícii.

"Vo virtuálnom prostredí dokážeme zložiť kompletné vozidlá. Podobá sa to obrovskej skladačke. Dokážeme zhodnotiť výrobu do posledného detailu," vraví Nick Newman, implementačný manažér nemeckého Forda. Lídrom v oblasti vývoja virtuálnych prostredí je továreň v španielskej Valencii.

Počítačová simulácia montážneho procesu umožní otestovať proces výroby ešte pred tým, ako dôjde k investovaniu do zdrojov potrebných na reálnu výrobu.

Ford virt tovaren Ford virt tovaren
Autor: J. Goldberger
Foto: Ford
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.