Freelander 2 a Discovery 3 ako N1

Streda, 02 január 2008

Od 1. januára 2008 si možno kúpiť automobily Land Rover Freelander 2 a Discovery 3 aj vo verzii N1, pri ktorých je možný odpočet DPH.

Freelander Freelander

Freelander druhej generácie sa na slovenskom trhu predáva od jari minulého roku a za 10 mesiacov predaja bolo zákazníkom odovzdaných viac ako 70 kusov. V ponuke sú 4 stupne vybavenia E, S, SE a HSE a dve pohonné jednotky – naftový turbodiesel s objemom 2,2 litra a benzínový šesťvalec s objemom 3,2 litra. Cena základného modelu Freelander 2,2 Td4 E začína od 1 104 000 Sk (s DPH).

Discovery Discovery

Najžiadanejší derivát modelu Discovery je turbodieselový motor 2,7 s výkonom 189 k a krútiacim momentom 440 Nm. Discovery ponúka na výber tri úrovne vybavenia S, SE a HSE. Cena základného modelu začína od 1 388 000 Sk (s DPH). Už pri uvedení na trh v roku 2005 získal Discovery dve prestížne ocenenia časopisu WHAT CAR?. Ďalšie ocenenia potom v roku 2006 a v treťom roku pôsobenia na automobilovom trhu sa stal najoceňovanejším modelom vo svojej triede. Na Slovensku sa doteraz predalo viac ako 100 kusov tohto všestranného automobilu, vhodného do každého terénu aj počasia.

Pridať komentár
Bleskovky
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.
Goodyear-Eagle-F1-SuperSport
Nové pneumatiky Eagle F1 SuperSport spoločnosti Goodyear obsadili prvé miesto v teste veľmi vysoko výkonných pneumatík Ultra Ultra High Performance. Test sa konal na skúšobnom okruhu spoločnosti Continental v texaskom Uvalde. Hodnotili sa pneumatiky ôsmich rôznych výrobcov, vrátane značiek Continental a Michelin na vozidle BMW M2 s pneumatikami rozmeru 245/35 R19 na prednej náprave a 265/35 R19 vzadu. Pokrýval všetky hlavné disciplíny obvyklé v testoch pneumatík, vrátane hodnotenia ovládateľnosti za sucha i mokra, brzdných vlastností na suchom i mokrom povrchu, sklonu k aquaplaningu, valivého odporu, hlučnosti a pohodlia pre vodiča.