Goodyear a Dunlop predstavili novinky

Streda, 10 apríl 2013

Tohtoročná zima nechce ustúpiť kalendárnej jari a komplikuje život na každom kroku. Cesty sú po dlhej zime v katastrofálnom stave, plné dier a výtlkov. Ničia pneumatiky, disky kolies, ale aj nápravy. Tí čo prezuli a jazdia na letných pneumatikách, neurobili dobre. Teploty okolo nuly boli ešte pred dvoma dňami na celom Slovensku každodennou realitou a zhoršujú bezpečnostnú situáciu na cestách. Kalendár však neklame a studené počasie musí ustúpiť. S tým ráta aj pneumatikársky gigant Goodyear Dunlop, ktorý v týchto dňoch uviedol na trh nové typy letných pneumatík.

Goodyear Dunlop
Goodyear vstúpil v uplynulých dňoch na slovenský trh s novými letnými pneumatikami

Prvou je pneumatika Goodyear radu EfficientGrip Performance, ktorá dopĺňa ponuku letných pneumatík pre osobné automobily. Dostupná je až v 39 rozmeroch. Nová pneumatika sa predstavuje len niekoľko mesiacov po zavedení nového európskeho programu na označovanie pneumatík. Podľa hodnotenia na štítku sa už teraz radí k najlepším pneumatikám na trhu.

Pneumatika Goodyear EfficientGrip Performanceje jednou z najlepšie hodnotených na európskom štítku. V priľnavosti na mokrej vozovke má hodnotenie A, v hodnotení valivého odporu má na štítku B. Aj v hodnotení hlučnosti, treťom kritériu na štítku, dosahuje pneumatika jednu z najlepších hodnôt medzi dostupnými pneumatikami.

Druhou novou letnou pneumatikou, s ktorou Goodyear vstupuje na slovenský trh, je pneumatiku EfficientGrip Compact, ktorá sa môže pochváliť s novými technológiami a s priaznivými hodnotami na štítku. Ponúka sa v 26 rozmeroch od 13 do 15 palcov. Je špeciálne navrhnutá pre menšie autá a pre vozidlá určené na premávku v meste. Pri väčšine rozmerov dosahuje novinka na európskom štítku hodnotu B v priľnavosti na mokrej vozovke a hodnotu C vo valivom odpore.

Medzi kľúčové kvalitatívne vlastnosti novej pneumatiky Dunlop EfficientGrip Compact patria výborné brzdné vlastnosti na mokrej vozovke. Zabezpečujú ich mnohé záberové hrany s extra veľkými lamelami. Lamely efektívne rozrážajú vrstvu vody, čím sa pneumatika dostáva do kontaktu so suchším povrchom rýchlejšie. Extra veľké lamely na kontaktnej ploche zostávajú dlhšie otvorené, aby rozrážali vrstvu vody efektívnejšie. Okrúhlejšia kontúra pneumatiky znižuje riziko akvaplaningu.

Nový rad pneumatík získal najvyššie európske hodnotenie na štítku vďaka novým vyspelým technológiám. Napríklad technológiou WearControl, ktorá zabezpečuje rovnomerné opotrebovávanie. Pneumatika má optimalizovanú priľnavosť na mokrej vozovke a priaznivý valivý odpor počas svojej životnosti. Nízky valivý odpor ako aj nižšia spotreba pohonných hmôt vychádza zo zloženia zmesi pneumatiky. Táto zmes napomáha znižovať teplotu bočnice a zmenšovať odpor medzi pneumatikou a vozovkou.

Goodyear Dunlop Goodyear EffficientGrip Compact Goodyear EffficientGrip Performance
Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.
skoda-kamiq
Automobilka Škoda predstavila svoj nový produkt pomenovaný Laura. Nejde o nový model automobilu, ale o digitálnu asistentku do mestského SUV Kamiq a kompaktného modelu Scala. Laura rozumie a hovorí až v šiestich jazykoch, dohovoríte sa s ňou po anglicky, ale aj po česky. Laura rozumie aj pokynom, ktoré sa zadávajú v celých vetách. Jedinou podmienkou fungovania hlasovej asistentky Laura je, aby auto bolo vybavené najvyššou verziou multimediálneho systému Amundsen. Nové rozšírené hlasové ovládanie reaguje na meno Laura. Zavedenie novej digitálnej asistentky potvrdzuje, že oba modely sú v rámci svojich segmentov priekopníkmi v oblasti infoteinment systémov a konektivity. Nová funkcia vrcholného infotainment systému Amundsen využíva štandardne dodávanú eSIM-kartu.
2-Ultragrip-performance
Výrobca pneumatík Goodyear rozšíril rad zimných pneumatík UltraGrip a majitelia menších mestských modelov, úžitkových vozidiel a silných áut si budú môcť na zimu obuť pneumatiky UltraGrip9+, UltraGrip Cargo a UltraGrip Performance+. Model UltraGrip 9+ ponúka dlhší kilometrový výkon a vyššiu priľnavosť na snehovej pokrývke a zľadovatenej ceste, UltraGrip Cargo zlepšujú brzdné vlastnosti úžitkových vozidiel na zľadovatených cestách a Ultra Grip Performance+ ponúkajú lepšie brzdné vlastnosti a vyššiu priľnavosť pre vodičov výkonných áut a mimoriadne jazdné vlastnosti na mokrom aj suchom povrchu v zimných podmienkach. Základom technológie WinterGrip je nová zmes, ktorá zlepšuje pružnosť gumy za nízkych teplôt a zvyšuje tak priľnavosť na zasneženej a zľadovatenej vozovke.