Goodyear a Dunlop predstavili novinky

Streda, 10 apríl 2013

Tohtoročná zima nechce ustúpiť kalendárnej jari a komplikuje život na každom kroku. Cesty sú po dlhej zime v katastrofálnom stave, plné dier a výtlkov. Ničia pneumatiky, disky kolies, ale aj nápravy. Tí čo prezuli a jazdia na letných pneumatikách, neurobili dobre. Teploty okolo nuly boli ešte pred dvoma dňami na celom Slovensku každodennou realitou a zhoršujú bezpečnostnú situáciu na cestách. Kalendár však neklame a studené počasie musí ustúpiť. S tým ráta aj pneumatikársky gigant Goodyear Dunlop, ktorý v týchto dňoch uviedol na trh nové typy letných pneumatík.

Goodyear Dunlop
Goodyear vstúpil v uplynulých dňoch na slovenský trh s novými letnými pneumatikami

Prvou je pneumatika Goodyear radu EfficientGrip Performance, ktorá dopĺňa ponuku letných pneumatík pre osobné automobily. Dostupná je až v 39 rozmeroch. Nová pneumatika sa predstavuje len niekoľko mesiacov po zavedení nového európskeho programu na označovanie pneumatík. Podľa hodnotenia na štítku sa už teraz radí k najlepším pneumatikám na trhu.

Pneumatika Goodyear EfficientGrip Performanceje jednou z najlepšie hodnotených na európskom štítku. V priľnavosti na mokrej vozovke má hodnotenie A, v hodnotení valivého odporu má na štítku B. Aj v hodnotení hlučnosti, treťom kritériu na štítku, dosahuje pneumatika jednu z najlepších hodnôt medzi dostupnými pneumatikami.

Druhou novou letnou pneumatikou, s ktorou Goodyear vstupuje na slovenský trh, je pneumatiku EfficientGrip Compact, ktorá sa môže pochváliť s novými technológiami a s priaznivými hodnotami na štítku. Ponúka sa v 26 rozmeroch od 13 do 15 palcov. Je špeciálne navrhnutá pre menšie autá a pre vozidlá určené na premávku v meste. Pri väčšine rozmerov dosahuje novinka na európskom štítku hodnotu B v priľnavosti na mokrej vozovke a hodnotu C vo valivom odpore.

Medzi kľúčové kvalitatívne vlastnosti novej pneumatiky Dunlop EfficientGrip Compact patria výborné brzdné vlastnosti na mokrej vozovke. Zabezpečujú ich mnohé záberové hrany s extra veľkými lamelami. Lamely efektívne rozrážajú vrstvu vody, čím sa pneumatika dostáva do kontaktu so suchším povrchom rýchlejšie. Extra veľké lamely na kontaktnej ploche zostávajú dlhšie otvorené, aby rozrážali vrstvu vody efektívnejšie. Okrúhlejšia kontúra pneumatiky znižuje riziko akvaplaningu.

Nový rad pneumatík získal najvyššie európske hodnotenie na štítku vďaka novým vyspelým technológiám. Napríklad technológiou WearControl, ktorá zabezpečuje rovnomerné opotrebovávanie. Pneumatika má optimalizovanú priľnavosť na mokrej vozovke a priaznivý valivý odpor počas svojej životnosti. Nízky valivý odpor ako aj nižšia spotreba pohonných hmôt vychádza zo zloženia zmesi pneumatiky. Táto zmes napomáha znižovať teplotu bočnice a zmenšovať odpor medzi pneumatikou a vozovkou.

Goodyear Dunlop Goodyear EffficientGrip Compact Goodyear EffficientGrip Performance
Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.