Goodyear pre elektrický Mégane E-Tech

Pondelok, 05 september 2022

Renault si pre svoj nový plne elektrický Mégane E-Tech Electric zvolil na prvotné obutie pneumatiky Goodyear. Štyri rôzne modely a štyri rozmery pneumatík tejto značky.

1-renault-megane-e-tech

Na letnú sezónu bude elektrický Renault obúvať Goodyear Efficient Grip Performance 2 rozmeru 195/60R18. Alternatívou sú širšie Efficient Grip Performance s rozmerom 215/45 R20. Renault sa pre tento rozmer rozhodol pre ich nízky valivý odpor a precíznu ovládateľnosť. K týmto dvom rozmerom sa radí ešte celoročný variant Vector 4Seasons Gen-3.

Pneumatiky Goodyear Efficient Grip Performance vynikajú nízkym valivým odporom, majú veľmi dobrú priľnavosť za mokra a krátku brzdnú dráhu. A Efficient Grip Performance 2 sa pýšia tiež predĺženým kilometrovým výkonom a kratšou brzdnou dráhou.

Goodyear dodáva pneumatiky Efficient Grip Performance ako originálnu výbavu aj pre model Captur a pneumatiky Eagle F1 Asymmetric 3 pre Espace. Nové dodávky originálnej výbavy pre vozidlá Mégane E-Tech Electric tak ďalej prehlbujú spojenectvo medzi koncernom Goodyear a francúzskou automobilkou.

Každá zo štyroch vybraných pneumatík Goodyear pre Mégane E-Tech Electric má na bočnici označenie R, ktoré si Renault zvolil sám. Okrem toho sú označené aj symbolom technológie pre vozidlá s elektrickým pohonom EDT (Electric Drive Technology).

Variant GoodyearVector 4Seasons Gen-3 sú ako celoročná výbava navrhnuté tak, aby udržiavali výkonnosť na najvyššej úrovni počas celého roka a poskytovali čo najlepšie úžitkové vlastnosti na mokru i suchu, aj snehom pokrytej vozovke.

1-renault-megane-e-tech 2-renault-megane-e-tech
Autor: J. Goldberger
Foto: Goodyear
Pridať komentár
Bleskovky
skoda
Okrúhle výročia sú vždy vhodné na oslavu. Škoda na Slovensku je pripravená osláviť svoju tridsaťročnú prítomnosť na slovenskom trhu a pripravila si u vybraných predajcov po celom Slovensku deň otvorených dverí. Na návštevníkov čaká pestrý program, ako súťaže, testovacie jazdy na modeloch 30 edition, ale aj možnosť vyskúšať si elektrifikované modely najnovších generácií. Ďeň otvorených dverí sa uskutoční v sieti predajcov Škoda počas soboty 1. apríla 2023. Najväčším lákadlom pre návštevníkov okrem príjemného občerstvenia, programov pre celé rodiny a testovacích jázd bude súťaž o dovolenku s elektromobilom Enyaq iV.
1-goodyear-urbanmax
Goodyear uviedol na trh nové pneumatiky pre verejnú osobnú dopravu. Pneumatiky Urbanmax Commuter preklenujú medzeru medzi pneumatikami na diaľkové a mestské použitie. Vyvinuli ich špeciálne pre vozidlá prevádzkované na medzimestských a prímestských spojoch. Pneumatiky Urbanmax Commuter sú pripravené na elektrický pohon, na vozidlá s elektrickým, hybridným aj bežným dieselovým pohonom. To znižuje požiadavky na skladové zásoby prevádzkovateľa, pretože dopravcovia môžu používať rovnaké pneumatiky na všetkých vozidlách bez ohľadu na ich pohon. Pneumatiky spĺňajú najdôležitejšie požiadavky elektrických vozidiel, takže pre dopravcov predstavujú dobré riešenie pri prechode z konvenčného na elektrický pohon.
Martin-Lauer
Na čele marketingového a komunikačného oddelenia českého, slovenského a maďarského zastúpenia výrobcu nákladných vozidiel Scania stojí od januára tohto roku Martin Lauer. Má bohaté skúsenosti z vedúcich pozícií na oddeleniach komunikácie a marketingu. Pracoval okrem iného v spoločnostiach Mercedes-Benz Czech Republic, Škoda Auto, Ogilvy One alebo v Českomoravskej stavebnej sporiteľni. Na pozícii strieda Ondřeja Koubka. Martin Lauer je absolventom pražskej VŠ ekonomickej. Do spoločnosti Scania sa vracia po viac než desiatich rokoch do automotive. V osobe Martina Lauera získala Scania človeka s bohatými skúsenosťami v oblasti marketingu a komunikácie.