Goodyear pre elektrický Mégane E-Tech

Pondelok, 05 september 2022

Renault si pre svoj nový plne elektrický Mégane E-Tech Electric zvolil na prvotné obutie pneumatiky Goodyear. Štyri rôzne modely a štyri rozmery pneumatík tejto značky.

1-renault-megane-e-tech

Na letnú sezónu bude elektrický Renault obúvať Goodyear Efficient Grip Performance 2 rozmeru 195/60R18. Alternatívou sú širšie Efficient Grip Performance s rozmerom 215/45 R20. Renault sa pre tento rozmer rozhodol pre ich nízky valivý odpor a precíznu ovládateľnosť. K týmto dvom rozmerom sa radí ešte celoročný variant Vector 4Seasons Gen-3.

Pneumatiky Goodyear Efficient Grip Performance vynikajú nízkym valivým odporom, majú veľmi dobrú priľnavosť za mokra a krátku brzdnú dráhu. A Efficient Grip Performance 2 sa pýšia tiež predĺženým kilometrovým výkonom a kratšou brzdnou dráhou.

Goodyear dodáva pneumatiky Efficient Grip Performance ako originálnu výbavu aj pre model Captur a pneumatiky Eagle F1 Asymmetric 3 pre Espace. Nové dodávky originálnej výbavy pre vozidlá Mégane E-Tech Electric tak ďalej prehlbujú spojenectvo medzi koncernom Goodyear a francúzskou automobilkou.

Každá zo štyroch vybraných pneumatík Goodyear pre Mégane E-Tech Electric má na bočnici označenie R, ktoré si Renault zvolil sám. Okrem toho sú označené aj symbolom technológie pre vozidlá s elektrickým pohonom EDT (Electric Drive Technology).

Variant GoodyearVector 4Seasons Gen-3 sú ako celoročná výbava navrhnuté tak, aby udržiavali výkonnosť na najvyššej úrovni počas celého roka a poskytovali čo najlepšie úžitkové vlastnosti na mokru i suchu, aj snehom pokrytej vozovke.

1-renault-megane-e-tech 2-renault-megane-e-tech
Autor: J. Goldberger
Foto: Goodyear
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.