Goodyear preukázali v testoch až dvojnásobnú životnosť

Streda, 07 apríl 2021

Nemecký autoklub ADAC zverejnil výsledky intenzívnych testov životnosti pätnástich rôznych vysokovýkonných letných pneumatík. Najlepšie obstáli Goodyear Efficient Grip Performance 2 s viac ako dvojnásobne vyšším počtom odjazdených kilometrov ako pneumatiky konkurenčných značiek.

goodyear-eagle-f1

Test preukázal obrovské rozdiely životnosti jednotlivých testovaných pneumatík. Zatiaľ čo pneumatiky jednej značky dosiahli limit opotrebovania po prejdení 24 800 kilometrov, pre Goodyear Efficient Grip Performance 2 test predpovedal v rovnakých podmienkach viac ako dvojnásobnú životnosť– 55 300 kilometrov.

Veľký náskok pneumatík Goodyear z hľadiska životnosti zvýrazňuje skutočnosť, že pneumatiky troch konkurenčných značiek mali čo robiť, aby v teste dosiahli polovicu ich celkového kilometrového priebehu.

Výsledky testu ADAC potvrdili zaujímavé hodnoty celkovej životnosti pneumatík, ktoré Goodyear Efficient Grip Performance 2 v poslednom období dosiahli i v ďalších skúškach.

Interné testy výrobcu a nezávislý test spoločnosti TÜV SÜD preukázali, že môžu odhadom dosiahnuť o 50 % vyšší počet najazdených kilometrov ako predchádzajúca generácia týchto pneumatík a o 20 % vyšší počet najazdených kilometrov než napríklad Michelin.

Pneumatiky Goodyear v porovnaní so štyrmi testovanými konkurenčnými výrobkami zaznamenali aj najkratšiu brzdnú dráhu na mokrej i suchej vozovke, čo dokazuje, že ich dlhá životnosť nie je na úkor priľnavosti za mokra i celkovej bezpečnosti.

Autor: J. Goldberger, Zdroj: Goodyear
Foto: Goodyear
Pridať komentár
Bleskovky
VW-Slovakia
Volkswagen Slovakia avizuje v tejto náročnej koronavírusovej situácii sto voľných pracovných miest. Nových zamestnancov hľadá na montážne linky vozidiel pre svoj výrobný závod v Devínskej Novej Vsi. Dopyt po nových zamestnancoch súvisí s dynamickým vývojom výrobného plánu, ktorý je podmienený aktuálnym nárastom dopytu nových automobilov na svetových trhoch. Volkswagen Slovakia tak potvrdzuje pozíciu podniku ako stabilného a spoľahlivého zamestnávateľa, v ktorom vyše 40 % zamestnancov pracuje nepretržite viac ako 10 rokov. V horizonte najbližších rokov očakáva podnik v súvislosti s príchodom nových generácií modelov Volkswagen Passat a Škoda Superb vytvorenie ďalších približne dvetisíc nových pracovných miest.
1-Eli-Tomac
Pneumatiky Dunlop Geomax MX53 pre motokros dostali ocenenie Výrobok roka 2020. Po rozsiahlom testovaní je to výraz uznania za ich úžitkové vlastností a dlhú životnosť. Testy organizoval špecializovaný Cross Magazin. Ocenenie sa motokrosovým pneumatikám dostalo za vlastnosti na stredne tvrdom až tvrdom teréne a za životnosť, ktorú preukázali v testoch. Dunlop Geomax MX53 nielen že predstavujú pokrok v porovnaní s predchádzajúcou generáciou Geomax MX52, ale sú kompromis medzi úžitkovými vlastnosťami a dlhou životnosťou. Pneumatikám Dunlop Geomax dôverujú poprední motocykloví výrobcovia, ktorí ich používajú na prvotnú výbavu svojich motocyklov, ale aj víťazní jazdci a tímy z majstrovstiev sveta v motokrose MXGP a Monster Energy Supercross.
Enyaq-iV
V rozvoji eMobility urobila česká automobilka Škoda na Slovensku ďalší krok, keď po predstavení svojich plug-in hybridných modelov Superb iV, Octavia iV a plne elektrických modelov Citigo iV a Enyaq iV dáva do predaja aj domáce nabíjacie stanice, tzv. wallboxy. Sú dostupné v troch variantoch s maximálnou rýchlosťou nabíjania 11 kW/h a možno ich kúpiť v sieti autorizovaných predajcov značky Škoda. Súčasne automobilka pripravuje riešenie nazvané MyŠkoda Powerpass, vďaka ktorému bude možné nabíjať elektromobil kdekoľvek v Európe s čipovou kartou. Na Slovensku bude dostupná po príchode modelu Enyaq iV. Automobilka vybuduje tiež vlastné nabíjacie stanice v sieti autorizovaných predajcov a chce dať druhý život použitým batériám z elektromobilov.