Goodyear víťazom testu letných pneumatík

Piatok, 31 marec 2017

Oteplilo sa a aj kalendár napovedá, že je tu čas na výmenu zimných pneumatík za letné. Výrobcovia pneumatík sa teraz predbiehajú v ponukách nových vzorov a zložení zmesí.

Pnaumatika Goodyear
Pneumatika Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3, víťaz jedného z nemeckých testov

Pre motoristov je ťažké zorientovať sa, ktoré z ponúkaných pneumatík si vybrať tak, aby si kúpili tie najvyhovujúcejšie – s dobrým kilometrovým výkonom, schopné jazdiť úsporne a aby to utiahla aj peňaženka. Často poradia napríklad výsledky testov.

Jeden z testov nových letných pneumatík sa uskutočnil v réžii jedného nemeckého motoristického magazínu. Z neho si prvé miesto odniesla najnovšia pneumatika Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3. Veľmi dobre si počínala na suchom i mokrom povrchu, takže redakcia magazínu ich označila za vyvážené cestné pneumatiky a pochválil ich aj za ich vysokú odolnosť voči aquaplaningu.

Pri brzdení na suchom povrchu sa Eagle F1 Asymmetric 3 pri teste brzdenia z rýchlosti 100 km/h umiestnili na druhej priečke s brzdnou dráhou 34,8 metra. Na mokrej dosiahli pri rovnakom teste brzdenia tiež druhé miesto s brzdnou dráhou 47,7.

Pneumatiky si dobre počínali aj v teste aquaplaningu, v ktorom si vyslúžili prívlastok vynikajúce a umiestnili sa ako druhé pri jazde na priamom úseku, tak aj pri jazde v zákrutách. Pokiaľ ide o aquaplaning na štrku, skončili pneumatiky Eagle F1 Asymmetric 3 ako tretie.

Nová zosilnená konštrukcia odľahčenej pneumatiky prispieva k lepšej ovládateľnosti automobilu, vysokej účinnosti v zákrutách, rovnomernému opotrebovaniu a palivovej účinnosti.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.