Goodyear víťazom testu letných pneumatík

Piatok, 31 marec 2017

Oteplilo sa a aj kalendár napovedá, že je tu čas na výmenu zimných pneumatík za letné. Výrobcovia pneumatík sa teraz predbiehajú v ponukách nových vzorov a zložení zmesí.

Pnaumatika Goodyear
Pneumatika Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3, víťaz jedného z nemeckých testov

Pre motoristov je ťažké zorientovať sa, ktoré z ponúkaných pneumatík si vybrať tak, aby si kúpili tie najvyhovujúcejšie – s dobrým kilometrovým výkonom, schopné jazdiť úsporne a aby to utiahla aj peňaženka. Často poradia napríklad výsledky testov.

Jeden z testov nových letných pneumatík sa uskutočnil v réžii jedného nemeckého motoristického magazínu. Z neho si prvé miesto odniesla najnovšia pneumatika Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3. Veľmi dobre si počínala na suchom i mokrom povrchu, takže redakcia magazínu ich označila za vyvážené cestné pneumatiky a pochválil ich aj za ich vysokú odolnosť voči aquaplaningu.

Pri brzdení na suchom povrchu sa Eagle F1 Asymmetric 3 pri teste brzdenia z rýchlosti 100 km/h umiestnili na druhej priečke s brzdnou dráhou 34,8 metra. Na mokrej dosiahli pri rovnakom teste brzdenia tiež druhé miesto s brzdnou dráhou 47,7.

Pneumatiky si dobre počínali aj v teste aquaplaningu, v ktorom si vyslúžili prívlastok vynikajúce a umiestnili sa ako druhé pri jazde na priamom úseku, tak aj pri jazde v zákrutách. Pokiaľ ide o aquaplaning na štrku, skončili pneumatiky Eagle F1 Asymmetric 3 ako tretie.

Nová zosilnená konštrukcia odľahčenej pneumatiky prispieva k lepšej ovládateľnosti automobilu, vysokej účinnosti v zákrutách, rovnomernému opotrebovaniu a palivovej účinnosti.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.