Goodyear víťazom testu letných pneumatík

Piatok, 31 marec 2017

Oteplilo sa a aj kalendár napovedá, že je tu čas na výmenu zimných pneumatík za letné. Výrobcovia pneumatík sa teraz predbiehajú v ponukách nových vzorov a zložení zmesí.

Pnaumatika Goodyear
Pneumatika Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3, víťaz jedného z nemeckých testov

Pre motoristov je ťažké zorientovať sa, ktoré z ponúkaných pneumatík si vybrať tak, aby si kúpili tie najvyhovujúcejšie – s dobrým kilometrovým výkonom, schopné jazdiť úsporne a aby to utiahla aj peňaženka. Často poradia napríklad výsledky testov.

Jeden z testov nových letných pneumatík sa uskutočnil v réžii jedného nemeckého motoristického magazínu. Z neho si prvé miesto odniesla najnovšia pneumatika Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3. Veľmi dobre si počínala na suchom i mokrom povrchu, takže redakcia magazínu ich označila za vyvážené cestné pneumatiky a pochválil ich aj za ich vysokú odolnosť voči aquaplaningu.

Pri brzdení na suchom povrchu sa Eagle F1 Asymmetric 3 pri teste brzdenia z rýchlosti 100 km/h umiestnili na druhej priečke s brzdnou dráhou 34,8 metra. Na mokrej dosiahli pri rovnakom teste brzdenia tiež druhé miesto s brzdnou dráhou 47,7.

Pneumatiky si dobre počínali aj v teste aquaplaningu, v ktorom si vyslúžili prívlastok vynikajúce a umiestnili sa ako druhé pri jazde na priamom úseku, tak aj pri jazde v zákrutách. Pokiaľ ide o aquaplaning na štrku, skončili pneumatiky Eagle F1 Asymmetric 3 ako tretie.

Nová zosilnená konštrukcia odľahčenej pneumatiky prispieva k lepšej ovládateľnosti automobilu, vysokej účinnosti v zákrutách, rovnomernému opotrebovaniu a palivovej účinnosti.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.