Goodyear vyvinul nové naj- celoročné pneumatiky

Streda, 11 marec 2020

Ročne dvakrát prezúvame – na jar odkladáme zimné pneumatiky na letný spánok, aby sme ich na jeseň znovu nahodili a tento rituál s pneumatikami by mohli zrušiť celoročné od spoločnosti Goodyear, ktoré teraz ako novinku uvádza pneumatikársky koncern Goodyear. Navyše spájajú najvyššie hodnoty úspory paliva a trakcie.

goodyear
Ilustračné foto: Goodyear

Goodyear vyvinul ako prvý výrobca také celoročné pneumatiky, ktoré spájajú vlastnosti zimných pneumatík doložené symbolom snehovej vločky v horskom masíve (3PMSF) a nízky valivý odpor najvyššej triedy A podľa štítku EU. Nové pneumatiky, určené aj pre prvovýbavu áut z výroby, predstaví Goodyear v priebehu tohto roka.

Aby pneumatiky dosiahli trakčné vlastností na úrovni veľmi prísnych požiadaviek na označenie 3PMSF a súčasne i hodnoty valivého odporu triedy A predstavuje mimoriadny úspech. Výsledkom je špičková trakcia, ale aj vrcholná palivová hospodárnosť.

Nové pneumatiky sú výsledkom spolupráce technologických tímov značky Goodyear v Luxembursku a Nemecku. Oba tímy vychádzali z posledného vývoja dezénu behúňa štandardných i celoročných pneumatík a nových možností zloženia zmesi a spolupracovali aj s automobilkami. Nové pneumatiky by sa už v priebehu tohto roka mali objaviť na novo vyrobených modeloch, ako je Peugeot 2008/3008/5008, DS3 Crossback a DS7 Crossback.

Xavier Fraipont, viceprezident pre produktový vývoj spoločnosti Goodyear: "Projekt je skvelým príkladom toho, ako dokážeme predvídať potreby našich zákazníkov a akú máme technologickú prevahu, s ktorou naše pokročilé technológie využívame tak, aby prinášali hmatateľný prínos."

(jGold)
Foto: Goodyear
Pridať komentár
Bleskovky
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.
Land-cruise
Podľa amerického portálu iSeeCars.com je Toyota Land Cruiser najspoľahlivejším autom na americkom trhu. Portál analyzoval z hľadiska životnosti 15,8 milióna jazdených áut. Ukázalo sa, že Toyota Land Cruiser poskytuje najväčšiu záruku, že auto prekoná minimálne 320 000 km. Toľko malo na tachometri až 15,7 % jazdených áut tohto modelu. Druhé miesto patrí modelu Sequoia (9,2 %), čo je terénne vozidlo väčšie ako je Land Cruiser postavené na platforme pick-upu Tundra. Prvé miesto má Toyota aj medzi všetkými preverovanými značkami. Na druhom mieste medzi značkami je Honda s podielom 1,6 %. Na ďalších sú americké GMC, Chevrolet a Ford. Land Cruiser navrhli tak, aby vydržal najmenej 25 rokov.
Šikyňa-Holandsko
Po úvodných pretekoch seriálu majstrovstiev sveta v motokrose v Anglicku sa pretekári so svojimi tímami presunuli do holandského Valkenswaardu, dejiska druhého podujatia majstrovstiev sveta. Jediný slovenský jazdec Richard Šikyňa z MX Slovakia v Holandsku nebodoval. Zdravotný stav, ku ktorým sa v druhej jazde pridali aj technické problémy, mu neumožnili dokončiť ani jedny nedeľňajšie preteky a tak sa z Holandska vracia bez bodového zisku. V hodnotení seriálu klesol z priebežného 19. na 27. miesto. V najbližších dňoch bude najdôležitejšie, aby sa Richard Šikyňa vyliečil a stihol sa pripraviť na ďalšie preteky v Argentíne, ktoré budú už o dva týždne.