GT1 na Slovakia Ringu. Výhercovia už so vstupenkami.

Sobota, 09 jún 2012

Dnešné sobotňajšie a zajtrajšie nedeľňajšie preteky špeciálov GT1 na Slovakia Ringu v Orechovej Potôni sú štvrtým podujatím z deviatich zaradených do tohtoročného kalendára. Tri predchádzajúce sa konali vo Francúzsku, Belgicku a Španielsku.

GT1
Špeciály najzvučnejších svetových výrobcov sa od dnes predstavia na Slovakia Ringu

Na okruhu pri Orechovej Potôni uvidia diváci silné vyše päťstokoňové pretekárske špeciály tých najzvučnejších svetových výrobcov automobilov: Ferrari, Porsche, Lamborghini, Audi, Aston Martin, BMW, Ford, McLaren a Mercedes. Každá značka bude mať na štarte dva automobily, takže na 5922 metrovom okruhu bude jazdiť osemnásť najrýchlejších plechových áut, ktoré brázdia svetové i európske okruhy.

Po piatkových voľných tréningoch vstupuje podujatie Matador GT1 Racing Weekend na Slovakia Ringu v sobotu predpoludním už do "ostrej" fázy. O pol dvanástej sa už pôjde v GT1 naostro. Na programe sú dvojhodinové kvalifikačné preteky. Body do priebežnej klasifikácie získavajú však len prví traja v cieli. Sú však zároveň kvalifikáciou pre postavenie na štarte do nedeľňajších hlavných pretekov. Ich štart bude o 14,45 a rovnako ako sobotňajšie kvalifikačné aj tie v nedeľu sa jazdia na dve hodiny.

V rámci bohatého športového víkendu sa budú jazdiť aj majstrovstvá Slovenska a Maďarska v divízii do 2000 a nad 2000 cm³. Jazdiť sa bude aj značkový seriál Lotus Cup Eastern Europe, tiež preteky formúl divízií 2 a 3, ale aj preteky Swift Suzuki Bio Cupu. Tiež preteky seriálu Vizio Porsche GT3 Challenge na autách Porsche 997 GT Cup. Na svoje si popri množstve pretekov prídu aj rodiny s deťmi, pre ktoré organizátori pripravili bohatý a zaujímavý program.

Pred podujatím Matador GT1 Racing Weekend na Slovakia Ringu sme položili návštevníkom nášho portálu súťažnú otázku: Kde sa nachádza jediný slovenský profesionálny pretekársky okruh Slovakia Ring? Spomedzi tých, čo poslali správne odpovede, že v Orechovej Potôni, sme vyžrebovali nasledovné mená: Daniel Ilavský, Rovinka, Martin Čavrnoch, Ružomberok, Ľubomír Ďuriš, Bratislava, Radim Slezák, Senica, Jana Soboličová, Bratislava a Alexandra Vargová, Horná Potôň. Každý z nich dostal po dve vstupenky, ku ktorým im blahoželáme!

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."