GT1 na Slovakia Ringu. Výhercovia už so vstupenkami.

Sobota, 09 jún 2012

Dnešné sobotňajšie a zajtrajšie nedeľňajšie preteky špeciálov GT1 na Slovakia Ringu v Orechovej Potôni sú štvrtým podujatím z deviatich zaradených do tohtoročného kalendára. Tri predchádzajúce sa konali vo Francúzsku, Belgicku a Španielsku.

GT1
Špeciály najzvučnejších svetových výrobcov sa od dnes predstavia na Slovakia Ringu

Na okruhu pri Orechovej Potôni uvidia diváci silné vyše päťstokoňové pretekárske špeciály tých najzvučnejších svetových výrobcov automobilov: Ferrari, Porsche, Lamborghini, Audi, Aston Martin, BMW, Ford, McLaren a Mercedes. Každá značka bude mať na štarte dva automobily, takže na 5922 metrovom okruhu bude jazdiť osemnásť najrýchlejších plechových áut, ktoré brázdia svetové i európske okruhy.

Po piatkových voľných tréningoch vstupuje podujatie Matador GT1 Racing Weekend na Slovakia Ringu v sobotu predpoludním už do "ostrej" fázy. O pol dvanástej sa už pôjde v GT1 naostro. Na programe sú dvojhodinové kvalifikačné preteky. Body do priebežnej klasifikácie získavajú však len prví traja v cieli. Sú však zároveň kvalifikáciou pre postavenie na štarte do nedeľňajších hlavných pretekov. Ich štart bude o 14,45 a rovnako ako sobotňajšie kvalifikačné aj tie v nedeľu sa jazdia na dve hodiny.

V rámci bohatého športového víkendu sa budú jazdiť aj majstrovstvá Slovenska a Maďarska v divízii do 2000 a nad 2000 cm³. Jazdiť sa bude aj značkový seriál Lotus Cup Eastern Europe, tiež preteky formúl divízií 2 a 3, ale aj preteky Swift Suzuki Bio Cupu. Tiež preteky seriálu Vizio Porsche GT3 Challenge na autách Porsche 997 GT Cup. Na svoje si popri množstve pretekov prídu aj rodiny s deťmi, pre ktoré organizátori pripravili bohatý a zaujímavý program.

Pred podujatím Matador GT1 Racing Weekend na Slovakia Ringu sme položili návštevníkom nášho portálu súťažnú otázku: Kde sa nachádza jediný slovenský profesionálny pretekársky okruh Slovakia Ring? Spomedzi tých, čo poslali správne odpovede, že v Orechovej Potôni, sme vyžrebovali nasledovné mená: Daniel Ilavský, Rovinka, Martin Čavrnoch, Ružomberok, Ľubomír Ďuriš, Bratislava, Radim Slezák, Senica, Jana Soboličová, Bratislava a Alexandra Vargová, Horná Potôň. Každý z nich dostal po dve vstupenky, ku ktorým im blahoželáme!

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.