Homola na záverečných pretekoch seriálu TCR v Barcelone

Sobota, 09 október 2021

Najprestížnejší európsky seriál cestovných automobilov TCR Europe má pred sebou záverečné podujatie sezóny. Začalo sa piatok tento víkend na okruhu Catalunya v španielskej Barcelone. Slovensko tu zastupuje automobilový pretekár Matej Homola.

Homola
Matej Homola na belgickom pretekárskom okruhu Spa-Francorchamps

Počas tohto víkendu štartuje záverečný v poradí ôsmy pretekársky víkend prestížneho automobilového seriálu TCR. Významnú rolu v ňom má slovenský pretekár Matej Homola. Už od pretekov v belgickom Spa-Francorchams sa mu darí a získava dosť bodov. Má jedno víťazstvo a jedno druhé miesto . Z posledných pretekov Barcelony by si rád pripísal ďalšie body a chcel stáť na pódiu.

Homolovi sa v Barcelone minulý rok darilo, keď zajazdil v kvalifikácii najrýchlejší čas a získal pole position. Tento rok bude to bude náročnejšie. Nielen, že je tu ďalších 23 jazdcov, ktorí majú rovnaké ciele, ale aj jeho pretekárske auto je stále znevýhodnené kvôli dovažovaniu a dorovnávaniu áut v štartovom poli zmenou nastavení. Chýba mu tak rýchlosť na rovinkách, ktoré sú v Barcelone dve a sú veľmi rýchle.

"Na rovinkách síce strácame, ale môj Hyundai i30 N TCR je neskutočne silný v technickej časti trate, kde sa budem snažiť bojovať a získavať výhodu. Sezónu skrátka chceme ako tím zakončiť najlepšie ako vieme a posunúť sa v celkovom hodnotení čo najvyššie," dodáva Maťo.

Slovenský pretekár má aktuálne na svojom konte 163 bodov. K dispozícii je ešte 90 bodov. Desať bodov za najrýchlejšieho jazdca kvalifikácie a dvakrát 40 bodov za víťazstvo v pretekoch.

Cieľ na tento víkend má jednoznačný. V kvalifikácii skončiť v TOP 10 a aspoň v jedných pretekoch na pódiu. Preteky bude možné sledovať online na Facebooku a YouTube, naživo aj na tcr-series.tv. Preteky bude vysielať aj nová slovenská športová stanica JOJ Šport. Prvé preteky pôjdu na tejto stanici v nedeľu zo záznamu pred štartom druhých pretekov víkendu. Druhé preteky v nedeľu už bude televízia JOJ Šport vysielať naživo (13,45 h).

(jGold)
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.