Homola pre zranenie ukončil sezónu

Utorok, 20 september 2022

Slovenský automobilový pretekár Matej Homola predčasne ukončuje sezSónu. Na príčine je zranenie, ktoré mu nedovoľuje štartovať na dvoch posledných tohtoročných pretekoch v talianskej Monze a Barcelone.

mato-homola

Takmer tri mesiace trápi Homolu zranenie zápästia, presnejšie odtrhnutý väz v pravom zápästí. Skôr lekármi navrhnutú okamžitú operáciu, po ktorej by nasledovala dlhšia rehabilitácia, pretekár odmietol.

Stav jeho zápästia sa v posledných dňoch zhoršil a kontrola odhalila, že zranené zápästie, ak sa pretekár chce vyhnúť trvalým následkom, operácia je nevyhnutná,.

Hoci sa táto sezóna pre slovenského pretekára nevyvíjala ideálne, Homola by za iných okolností predčasne sezónu nikdy neukončil.

Matej Homola:"V tejto chvíli je pre mňa zdravie prioritou. Už mám stanovený aj termín operácie a verím, že všetko prebehne v poriadku a čoskoro budem môcť začať s rehabilitáciou, aby som sa budúci rok mohol vrátiť ešte silnejší. Je mi nesmierne ľúto hlavne kvôli tímu, partnerom a mojej rodine."

"Ďakujem tímu Hyundai Janik Motorsport za výbornú prácu počas celej sezóny a tiež môjmu inžinierovi Jarovi Krajčimu. Verím, že budúci rok bude náš a lepší," dodáva Maťo Homola.

(janGold)
Foto: (hom)
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.