Homola pre zranenie ukončil sezónu

Utorok, 20 september 2022

Slovenský automobilový pretekár Matej Homola predčasne ukončuje sezSónu. Na príčine je zranenie, ktoré mu nedovoľuje štartovať na dvoch posledných tohtoročných pretekoch v talianskej Monze a Barcelone.

mato-homola

Takmer tri mesiace trápi Homolu zranenie zápästia, presnejšie odtrhnutý väz v pravom zápästí. Skôr lekármi navrhnutú okamžitú operáciu, po ktorej by nasledovala dlhšia rehabilitácia, pretekár odmietol.

Stav jeho zápästia sa v posledných dňoch zhoršil a kontrola odhalila, že zranené zápästie, ak sa pretekár chce vyhnúť trvalým následkom, operácia je nevyhnutná,.

Hoci sa táto sezóna pre slovenského pretekára nevyvíjala ideálne, Homola by za iných okolností predčasne sezónu nikdy neukončil.

Matej Homola:"V tejto chvíli je pre mňa zdravie prioritou. Už mám stanovený aj termín operácie a verím, že všetko prebehne v poriadku a čoskoro budem môcť začať s rehabilitáciou, aby som sa budúci rok mohol vrátiť ešte silnejší. Je mi nesmierne ľúto hlavne kvôli tímu, partnerom a mojej rodine."

"Ďakujem tímu Hyundai Janik Motorsport za výbornú prácu počas celej sezóny a tiež môjmu inžinierovi Jarovi Krajčimu. Verím, že budúci rok bude náš a lepší," dodáva Maťo Homola.

(janGold)
Foto: (hom)
Pridať komentár
Bleskovky
skoda
Okrúhle výročia sú vždy vhodné na oslavu. Škoda na Slovensku je pripravená osláviť svoju tridsaťročnú prítomnosť na slovenskom trhu a pripravila si u vybraných predajcov po celom Slovensku deň otvorených dverí. Na návštevníkov čaká pestrý program, ako súťaže, testovacie jazdy na modeloch 30 edition, ale aj možnosť vyskúšať si elektrifikované modely najnovších generácií. Ďeň otvorených dverí sa uskutoční v sieti predajcov Škoda počas soboty 1. apríla 2023. Najväčším lákadlom pre návštevníkov okrem príjemného občerstvenia, programov pre celé rodiny a testovacích jázd bude súťaž o dovolenku s elektromobilom Enyaq iV.
1-goodyear-urbanmax
Goodyear uviedol na trh nové pneumatiky pre verejnú osobnú dopravu. Pneumatiky Urbanmax Commuter preklenujú medzeru medzi pneumatikami na diaľkové a mestské použitie. Vyvinuli ich špeciálne pre vozidlá prevádzkované na medzimestských a prímestských spojoch. Pneumatiky Urbanmax Commuter sú pripravené na elektrický pohon, na vozidlá s elektrickým, hybridným aj bežným dieselovým pohonom. To znižuje požiadavky na skladové zásoby prevádzkovateľa, pretože dopravcovia môžu používať rovnaké pneumatiky na všetkých vozidlách bez ohľadu na ich pohon. Pneumatiky spĺňajú najdôležitejšie požiadavky elektrických vozidiel, takže pre dopravcov predstavujú dobré riešenie pri prechode z konvenčného na elektrický pohon.
Martin-Lauer
Na čele marketingového a komunikačného oddelenia českého, slovenského a maďarského zastúpenia výrobcu nákladných vozidiel Scania stojí od januára tohto roku Martin Lauer. Má bohaté skúsenosti z vedúcich pozícií na oddeleniach komunikácie a marketingu. Pracoval okrem iného v spoločnostiach Mercedes-Benz Czech Republic, Škoda Auto, Ogilvy One alebo v Českomoravskej stavebnej sporiteľni. Na pozícii strieda Ondřeja Koubka. Martin Lauer je absolventom pražskej VŠ ekonomickej. Do spoločnosti Scania sa vracia po viac než desiatich rokoch do automotive. V osobe Martina Lauera získala Scania človeka s bohatými skúsenosťami v oblasti marketingu a komunikácie.