Homola v predstihu víťazom seriálu TCR

Utorok, 08 august 2023

Sen Matejovi Homolovi, slovenskému automobilovému pretekárovi, sa splnil. Po pretekoch na okruhu v českom Moste sa stal víťazom seriálu TCR Eastern Europe, de facto majstrom východnej Európy cestovných automobilov.

1-homola-most
Matej Homola, šampión seriálu TCR

Homolovo prvenstvo v seriáli je o to cennejšie, že prišlo ešte pred skončením seriálu, pred poslednými pretekmi, ktoré budú v septembri v Brne. Homola sa postupne vyšplhal na najvyšší stupeň víťazov trpezlivou a systematickou prácou tak s autom ako i jazdeckým zdokonaľovaním, aj keď pravdepodobne talent mal už od boha.

Zručnosť v pretekárskom sedadle si Matej Homola vylepšoval od mala na motokárach a neskôr na autách rôznych značiek a výkonov. V prebiehajúcej sezóne bolo možno smoly menej ako v tých predošlých, možno aj viac šťastíčka, takže to vyšlo až na titul.

O najvyšší úspech sa v automobilovom športe pokúšalo v minulosti viac pretekárov, na najvyšší stupienok však nikto v automobilovom športe nedosiahol. Vieme, že Homola nie je majstrom sveta vo formule 1, či v nemeckom cestnom seriáli, ale i tak byť celkovým víťazom európskeho seriálu je úspech, ktorý sa zapíše do análov slovenského motošportu.

Víkendové preteky v Moste definitívne potvrdili, že v predstihu pred poslednými pretekmi v Brne, mal Matej Homola úspešný deň. V nich si po vcelku úspešnej kvalifikácii, v ktorej bol s povinnou 40 kg záťažou v aute piaty, vybojoval dobrú pozíciu na štarte do prvých pretekov. To zúročil a v pretekoch skončil na treťom mieste, čo bolo veľmi pekné umiestnenie.

Do druhých pretekov štartoval slovenský pretekár opäť z piateho miesta, keďže poradie prvých sedem jazdcov z prvých pretekov sa otáčalo. Kvôli daždivému počasiu sa štartovalo za safety carom. To Homolovi celkom vyhovovalo, postupne sa prebil na štvrtom mieste, ale po kolízii dvoch jazdcov pred ním získal druhú pozícii a druhý prešiel aj cieľom, čo Slováka vynieslo na pozíciu celkového víťaza seriálu TCR Europe.

Po pretekoch šťastný víťaz prekypoval šťastím a dobrou náladou: "Som neskutočne šťastný! Túžil som vyhrať tento seriál, no netušil som, že sa mi to podarí v už predposledný víkend sezóny. Ďakujem za to všetkým ktorý mi k tomu pomohli. Reklamným partnerom, rodine, pretekárskeho tímu Hyundai/Janík Motorsport a môjmu inžinierovi Jarovi Krajčimu."

1-homola-most 2-homola-most 3-homola-most
Autor: J. Goldberger
Foto: (hom)
Pridať komentár
Bleskovky
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring
bmw-group
BMW Group, nemecký výrobca prémiových vozidiel, chce pokračovať v raste svojej produkcie i v tomto fiškálnom roku. Motivuje ho k tomu úspešný rok 2023, v ktorom jeho prémiový segment dodal na trh historicky najviac vozidiel a zaznamenal najvyššie predaje. Modelmi, ktoré majú produkciu bavorského producenta najviac potiahnuť na požadovanú úroveň, majú byť aj v roku 2024 čisto elektrické vozidlá a modely z vyššieho prémiového segmentu, vrátane modelov BMW radu 7, BMW X7 a luxusné Rolls-Royce s čisto elektrickým pohonom Rolls-Royce Spectre. V oboch týchto segmentoch verí skupina BMW vo výrazný dvojciferný rast. Očakáva sa, že prispejú k tomu aj modely BMW radu 5, BMW i5, ale aj elektrické kombi Touring i5.
matador
V prieskume spotrebiteľskej dôvery Slováci po ôsmy raz volili značky, ktorým dôverujú najviac. Zúčastnila sa ho reprezentatívna vzorka dvetisíc respondentov. Do prieskumu boli zahrnuté značky, ktoré sú najsilnejšími na slovenskom trhu. V kategórii výrobcov pneumatík získal ocenenie Najdôveryhodnejšia značka roku 2023 tradičný výrobca pneumatík Matador, ktorý je súčasťou koncernu Continental. Matador tak potvrdil povesť spoľahlivosti a kvality za rozumnú cenu. Značka s viac ako 115 rokmi skúseností je najdôveryhodnejšia pre 20,6 % respondentov. Na druhom mieste sa umiestnila značka Continental. Roman Moško, komunikačný manažér Continental Barum: "Sme hrdí, že značka Matador je medzi slovenskými vodičmi vnímaná ako symbol dôvery a kvality. Má dlhoročnú tradíciu, široké portfólio a spoľahlivú kvalitu.”Matador Hectorra 5