Homola v záverečných pretekoch seriálu TCR siedmy

Pondelok, 11 október 2021

Seriál automobilových pretekov TCR Europe zakončilo podujatie v španielskej Barcelone. Záverečné podujatie sezóny vrcholného európskeho seriálu cestovných automobilov na okruhu Catalunya prinieslo slovenskému pretekárovi Matejovi Homolovi v sobotňajších pretekoch 13. a v nedeľu 7.miesto.

Homola
Matej Homola pred pretekmi na okruhu Circuit de Barcelona-Catalunya

Piatkové voľné tréningy naznačovali, že Maťovi by sa mohol podariť jeho predpretekový cieľ, že by dokončil kvalifikáciu v prvej desiatke. Testoval rôzne nastavenia, no stále bojoval s nedotáčavosťou, ktorú sa nepodarilo celkom odstrániť ani do kvalifikácie. Prvý tréning skončil Homola na 10. mieste a v druhom na 18. priečke.

Podobný výsledok sa zopakoval aj v kvalifikácii. Homola v prvej kvalifikácii zajazdil len 17. najrýchlejší čas, hoci na prvého mu chýbalo len 1,2 s a na postup do Q2 0,2 s.

"Bojoval som, ako sa len dalo. Na takto rýchlom okruhu je aj podľa výsledkov vidieť, že môjmu autu chýba rýchlosť na rovinkách a v tých technických pasážach to skrátka nedoženiem," povedal Homola po kvalifikácii.

Prvé preteky víkendu boli naplánované na sobotu. Homola štartoval zo 17. priečky. Boli to opäť raz preteky plné kontaktov a slovenský pretekár sa zodpovednou jazdou vyhol viacerým kontaktom.

Niekoľko áut predbehol a dostal sa na 13. miesto. Mal na to, aby sa dostal ešte aspoň pred ďalšieho pretekára, ale nestálo to za riziko, aby skončil mimo trať. V boji o 12. miesto uvažujete pretekár inak, ako keď bojujete o miesto na pódiu.

Do nedeľňajších pretekov štartoval Homola zo 14. priečky. Mal veľmi dobrý štart, ale pred prvou zákrutou ho zavreli iní jazdci. Chvíľku jazdil na 9. priečke, no pneumatiky mali toho po stíhacej jazde dosť a tak do cieľa prišiel na 10. mieste. Po viacerých penalizáciách sa slovenský pretekár v oficiálnom hodnotení umiestnil na 7. mieste.

"Dnes ma auto poslúchalo lepšie ako v sobotu. Je mi ľúto, že z posledných pretekov sezóny si neveziem domov viac bodov. Myslím si však, že aj so znevýhodneným autom dokážem dobre zajazdiť. Chcem sa poďakovať všetkým partnerom, vďaka ktorým sme mohli túto sezónu absolvovať. Tiež môjmu inžinierovi Jarovi Krajčimu a Jantar Teamu s podporou Janík Motorsport," povedal slovenský reprezentant.

(jGold)
Pridať komentár
Bleskovky
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.
vw-id3
Podľa zahraničných médií sa nemecký koncern Volkswagen chystá vyrábať elektrické modely, ktoré by svojou nízkou cenou mohli v Európe pre európskych zákazníkov konkurovať čínskym modelom, alebo aj modelom ako Dacia Spring. Nové cenovo prístupnejšie elektromobily by sa na trh mohli dostať v roku 2027. Volkswagen na túto cestu nastupuje sám, bez kooperácie s inou automobilkou, aj keď pôvodne ako o partnerovi uvažoval, že by ním mohol byť francúzsky Renault. Už základný model uvažovaného elektromobilu od Volkswagenu bude obsahovať štandardy používaných technológií, kvalitu a dizajn, ktoré nemecký výrobca aplikuje na svojich modeloch.
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring