Homola v záverečných pretekoch seriálu TCR siedmy

Pondelok, 11 október 2021

Seriál automobilových pretekov TCR Europe zakončilo podujatie v španielskej Barcelone. Záverečné podujatie sezóny vrcholného európskeho seriálu cestovných automobilov na okruhu Catalunya prinieslo slovenskému pretekárovi Matejovi Homolovi v sobotňajších pretekoch 13. a v nedeľu 7.miesto.

Homola
Matej Homola pred pretekmi na okruhu Circuit de Barcelona-Catalunya

Piatkové voľné tréningy naznačovali, že Maťovi by sa mohol podariť jeho predpretekový cieľ, že by dokončil kvalifikáciu v prvej desiatke. Testoval rôzne nastavenia, no stále bojoval s nedotáčavosťou, ktorú sa nepodarilo celkom odstrániť ani do kvalifikácie. Prvý tréning skončil Homola na 10. mieste a v druhom na 18. priečke.

Podobný výsledok sa zopakoval aj v kvalifikácii. Homola v prvej kvalifikácii zajazdil len 17. najrýchlejší čas, hoci na prvého mu chýbalo len 1,2 s a na postup do Q2 0,2 s.

"Bojoval som, ako sa len dalo. Na takto rýchlom okruhu je aj podľa výsledkov vidieť, že môjmu autu chýba rýchlosť na rovinkách a v tých technických pasážach to skrátka nedoženiem," povedal Homola po kvalifikácii.

Prvé preteky víkendu boli naplánované na sobotu. Homola štartoval zo 17. priečky. Boli to opäť raz preteky plné kontaktov a slovenský pretekár sa zodpovednou jazdou vyhol viacerým kontaktom.

Niekoľko áut predbehol a dostal sa na 13. miesto. Mal na to, aby sa dostal ešte aspoň pred ďalšieho pretekára, ale nestálo to za riziko, aby skončil mimo trať. V boji o 12. miesto uvažujete pretekár inak, ako keď bojujete o miesto na pódiu.

Do nedeľňajších pretekov štartoval Homola zo 14. priečky. Mal veľmi dobrý štart, ale pred prvou zákrutou ho zavreli iní jazdci. Chvíľku jazdil na 9. priečke, no pneumatiky mali toho po stíhacej jazde dosť a tak do cieľa prišiel na 10. mieste. Po viacerých penalizáciách sa slovenský pretekár v oficiálnom hodnotení umiestnil na 7. mieste.

"Dnes ma auto poslúchalo lepšie ako v sobotu. Je mi ľúto, že z posledných pretekov sezóny si neveziem domov viac bodov. Myslím si však, že aj so znevýhodneným autom dokážem dobre zajazdiť. Chcem sa poďakovať všetkým partnerom, vďaka ktorým sme mohli túto sezónu absolvovať. Tiež môjmu inžinierovi Jarovi Krajčimu a Jantar Teamu s podporou Janík Motorsport," povedal slovenský reprezentant.

(jGold)
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.