Honda Accord: päťhviezdičkový model

Štvrtok, 04 december 2008

Model Accord japonskej automobilky Honda podstúpila demolačný crash test v stredisku EuroNCAP. Obstál vynikajúco, keď nový Accord bol ohodnotený piatimi hviezdičkami.

Honda Accord Honda Accord

Nová Honda Accord obstála vynikajúco v hodnotení úrovne bezpečnosti v triede veľkých rodinných automobilov podľa nového systému hodnotenia testov EuroNCAP, keď tento model získal päť hviezdičiek za ochranu dospelých cestujúcich, 4 hviezdičky za ochranu detí v aute a 3 hviezdičky za ochranu chodcov. Organizácia EuroNCAP navyše po prvýkrát v histórii zverejnila aj výsledky hodnotenia bezpečnosti osôb na predných sedadlách a model Accord dosiahol tu výsledok hodnotenia 2,26 zo 4, čo je veľmi dobrý výsledok.

Honda Accord

Hmatateľným výsledkom crash testu novej generácie Hondy Accord je, že priestor pre posádku počas nárazu zostal stabilný. Kabína poskytuje pre vodiča i spolujazdca dobrú ochranu v oblasti stehenných kostí i kolien. Za ochranu členov posádky v kabíne pri čelnom náraze získal Accord 14 z možných 16 bodov. Zníženie o dva body spôsobil fakt, že oblasť hrudníka u spolujazdca bola ohrozená viac, zatiaľ čo u vodiča sa zaznamenal dobrý výsledok. Pri hodnotení bočného nárazu chýbal Honde do maximálneho počtu jeden bod z maximálne možných. V teste nárazu bokom na stĺp získal Accord plný počet dvoch bodov a za pripomínač nezapnutia bezpečnostných pásov tri body. Spolu s ďalšími hodnoteniami získala Honda Accord 35 bodov a päťhviezdičkové ohodnotenie.

Výsledky testu Hondy Accord novej generácie potvrdili, že nový Accord patrí medzi špičku veľkých rodinných automobilov z pohľadu kombinovanej ochrany dospelých, detí i chodcov. Navyše tento model disponuje mnohými veľmi modernými a účinnými prvkami aktívnej bezpečnosti, ktorými je vybavený. Výsledok testu podľa viceprezidenta spoločnosti Honda Motor Europe Kena Keira odráža bezpečnostnú technológiu, ktorá je zhmotnením cieľov Hondy zaistiť bezpečnosť tak pre posádku ako aj pre ostatných účastníkov cestnej premávky.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.
skoda-kamiq
Automobilka Škoda predstavila svoj nový produkt pomenovaný Laura. Nejde o nový model automobilu, ale o digitálnu asistentku do mestského SUV Kamiq a kompaktného modelu Scala. Laura rozumie a hovorí až v šiestich jazykoch, dohovoríte sa s ňou po anglicky, ale aj po česky. Laura rozumie aj pokynom, ktoré sa zadávajú v celých vetách. Jedinou podmienkou fungovania hlasovej asistentky Laura je, aby auto bolo vybavené najvyššou verziou multimediálneho systému Amundsen. Nové rozšírené hlasové ovládanie reaguje na meno Laura. Zavedenie novej digitálnej asistentky potvrdzuje, že oba modely sú v rámci svojich segmentov priekopníkmi v oblasti infoteinment systémov a konektivity. Nová funkcia vrcholného infotainment systému Amundsen využíva štandardne dodávanú eSIM-kartu.