Honda Civic Type R má slovenské ceny

Utorok, 07 apríl 2015

Honda na Slovensku oznámila ceny nového modelu Civic Type R. Základ sa ponúka za 30 990 eur a prvý záujemcovia si nový japonský rýchlik budú môcť prevziať koncom tohto leta. Pod kapotou má nový Civic Type R štvorvalec 2,0 VTEC Turbo s priamym vstrekovaním benzínu. S výkonom 310 koní pri 6500 otáčkach a krútiacim momentom 400 Nm zvládne stovku z nuly za 5,7 sekundy a vie ísť rýchlosťou až 270 km/h.

1 Honda Civic Type R
Športový Honda Civic Type R s motorom 310 koní príde na Slovensku koncom leta

Nový Civic Type R je dlho očakávaným automobilom kategórie hot hatch. Vďaka svojej koncepcii nazvanej Hondou ako "pretekárskeho vozidla pre každého" je táto Honda Type R novým štandardom v segmente výkonných hatchbackov s pohonom predných kolies.

Nový model Type R sa bude ponúkať v piatich výrazných farbách: bielej Championship White, čiernej perleťovej Crystal Black, metalíze Polished Metal, modrej metalíze Brilliant Sporty Blue a červenej Milano Red.

Jedinou položkou voliteľnej výbavy okrem výberu farby bude balík GT za príplatok 2500 eur. Obsahuje satelitný navigačný systém Garmin integrovaný do štandardne dodávaného multimediálneho systému Honda Connect, vylepšený audiosystém s výkonom 320 W, automatickú dvojzónovú klimatizáciu a červené ambientné osvetlenie.

4 Honda Civic Type R
Interiér Hondy CivicType R dopĺňa červená farba sedadiel, volantu a palubnej dosky

Balík GT dopĺňa exteriér o charakteristické červené prvky na spojleroch, ktoré zdôrazňujú celkový vizuálny dojem. Súčasťou balíka sú napríklad predné a zadné parkovacie senzory, svetlomety so svetelným senzorom, dažďový senzor na automatickú aktiváciu stieračov či elektricky sklopné vonkajšie spätné zrkadlá.

Širokú bezpečnostnú výbavu štandardnej modelu Civic Type R je možné pomocou balíka GT rozšíriť o pokročilý systém podpory riadenia Honda ADAS. Systém zahŕňa celý rad bezpečnostných technológií vrátane varovania pred čelnou zrážkou, varovania pred neúmyselným opustením jazdného pruhu, rozpoznávania dopravných značiek, automatického prepínania diaľkových svetiel, detekcie objektov v mŕtvom uhle a asistenta na cúvanie z parkovacieho miesta.

Nové u Civica Type R je tlačidlo R+, po stlačení ktorého má auto ostrejšie reakcie hnacieho ústrojenstva, riadenia a tvrdší podvozok. Kvôli vysokému výkonu má nový Type R brzdy Brembo, vprede so štvorpiestikovými strmeňmi, kotúčmi s priemerom 350 milometrov a pneumatiky s rozmerom 235/35.

5 Honda Civic Type R
Športové sedadlá šité na mieru pre Civic Type R (Recaro ?) s logom Type R

Honda chce v lete tohto roku vytvoriť na Severnej slučke okruhu Nürburgring nový rekord medzi produkčnými automobilmi s pohonom predných kolies.

1 Honda Civic Type R 2 Honda Civic Type R 3 Honda Civic Type R 4 Honda Civic Type R 5 Honda Civic Type R 6 Honda Civic Type R
Autor: J. Goldberger
Foto: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.