Honda Civic Type R má slovenské ceny

Utorok, 07 apríl 2015

Honda na Slovensku oznámila ceny nového modelu Civic Type R. Základ sa ponúka za 30 990 eur a prvý záujemcovia si nový japonský rýchlik budú môcť prevziať koncom tohto leta. Pod kapotou má nový Civic Type R štvorvalec 2,0 VTEC Turbo s priamym vstrekovaním benzínu. S výkonom 310 koní pri 6500 otáčkach a krútiacim momentom 400 Nm zvládne stovku z nuly za 5,7 sekundy a vie ísť rýchlosťou až 270 km/h.

1 Honda Civic Type R
Športový Honda Civic Type R s motorom 310 koní príde na Slovensku koncom leta

Nový Civic Type R je dlho očakávaným automobilom kategórie hot hatch. Vďaka svojej koncepcii nazvanej Hondou ako "pretekárskeho vozidla pre každého" je táto Honda Type R novým štandardom v segmente výkonných hatchbackov s pohonom predných kolies.

Nový model Type R sa bude ponúkať v piatich výrazných farbách: bielej Championship White, čiernej perleťovej Crystal Black, metalíze Polished Metal, modrej metalíze Brilliant Sporty Blue a červenej Milano Red.

Jedinou položkou voliteľnej výbavy okrem výberu farby bude balík GT za príplatok 2500 eur. Obsahuje satelitný navigačný systém Garmin integrovaný do štandardne dodávaného multimediálneho systému Honda Connect, vylepšený audiosystém s výkonom 320 W, automatickú dvojzónovú klimatizáciu a červené ambientné osvetlenie.

4 Honda Civic Type R
Interiér Hondy CivicType R dopĺňa červená farba sedadiel, volantu a palubnej dosky

Balík GT dopĺňa exteriér o charakteristické červené prvky na spojleroch, ktoré zdôrazňujú celkový vizuálny dojem. Súčasťou balíka sú napríklad predné a zadné parkovacie senzory, svetlomety so svetelným senzorom, dažďový senzor na automatickú aktiváciu stieračov či elektricky sklopné vonkajšie spätné zrkadlá.

Širokú bezpečnostnú výbavu štandardnej modelu Civic Type R je možné pomocou balíka GT rozšíriť o pokročilý systém podpory riadenia Honda ADAS. Systém zahŕňa celý rad bezpečnostných technológií vrátane varovania pred čelnou zrážkou, varovania pred neúmyselným opustením jazdného pruhu, rozpoznávania dopravných značiek, automatického prepínania diaľkových svetiel, detekcie objektov v mŕtvom uhle a asistenta na cúvanie z parkovacieho miesta.

Nové u Civica Type R je tlačidlo R+, po stlačení ktorého má auto ostrejšie reakcie hnacieho ústrojenstva, riadenia a tvrdší podvozok. Kvôli vysokému výkonu má nový Type R brzdy Brembo, vprede so štvorpiestikovými strmeňmi, kotúčmi s priemerom 350 milometrov a pneumatiky s rozmerom 235/35.

5 Honda Civic Type R
Športové sedadlá šité na mieru pre Civic Type R (Recaro ?) s logom Type R

Honda chce v lete tohto roku vytvoriť na Severnej slučke okruhu Nürburgring nový rekord medzi produkčnými automobilmi s pohonom predných kolies.

1 Honda Civic Type R 2 Honda Civic Type R 3 Honda Civic Type R 4 Honda Civic Type R 5 Honda Civic Type R 6 Honda Civic Type R
Autor: J. Goldberger
Foto: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.