Honda Civic Type R má slovenské ceny

Utorok, 07 apríl 2015

Honda na Slovensku oznámila ceny nového modelu Civic Type R. Základ sa ponúka za 30 990 eur a prvý záujemcovia si nový japonský rýchlik budú môcť prevziať koncom tohto leta. Pod kapotou má nový Civic Type R štvorvalec 2,0 VTEC Turbo s priamym vstrekovaním benzínu. S výkonom 310 koní pri 6500 otáčkach a krútiacim momentom 400 Nm zvládne stovku z nuly za 5,7 sekundy a vie ísť rýchlosťou až 270 km/h.

1 Honda Civic Type R
Športový Honda Civic Type R s motorom 310 koní príde na Slovensku koncom leta

Nový Civic Type R je dlho očakávaným automobilom kategórie hot hatch. Vďaka svojej koncepcii nazvanej Hondou ako "pretekárskeho vozidla pre každého" je táto Honda Type R novým štandardom v segmente výkonných hatchbackov s pohonom predných kolies.

Nový model Type R sa bude ponúkať v piatich výrazných farbách: bielej Championship White, čiernej perleťovej Crystal Black, metalíze Polished Metal, modrej metalíze Brilliant Sporty Blue a červenej Milano Red.

Jedinou položkou voliteľnej výbavy okrem výberu farby bude balík GT za príplatok 2500 eur. Obsahuje satelitný navigačný systém Garmin integrovaný do štandardne dodávaného multimediálneho systému Honda Connect, vylepšený audiosystém s výkonom 320 W, automatickú dvojzónovú klimatizáciu a červené ambientné osvetlenie.

4 Honda Civic Type R
Interiér Hondy CivicType R dopĺňa červená farba sedadiel, volantu a palubnej dosky

Balík GT dopĺňa exteriér o charakteristické červené prvky na spojleroch, ktoré zdôrazňujú celkový vizuálny dojem. Súčasťou balíka sú napríklad predné a zadné parkovacie senzory, svetlomety so svetelným senzorom, dažďový senzor na automatickú aktiváciu stieračov či elektricky sklopné vonkajšie spätné zrkadlá.

Širokú bezpečnostnú výbavu štandardnej modelu Civic Type R je možné pomocou balíka GT rozšíriť o pokročilý systém podpory riadenia Honda ADAS. Systém zahŕňa celý rad bezpečnostných technológií vrátane varovania pred čelnou zrážkou, varovania pred neúmyselným opustením jazdného pruhu, rozpoznávania dopravných značiek, automatického prepínania diaľkových svetiel, detekcie objektov v mŕtvom uhle a asistenta na cúvanie z parkovacieho miesta.

Nové u Civica Type R je tlačidlo R+, po stlačení ktorého má auto ostrejšie reakcie hnacieho ústrojenstva, riadenia a tvrdší podvozok. Kvôli vysokému výkonu má nový Type R brzdy Brembo, vprede so štvorpiestikovými strmeňmi, kotúčmi s priemerom 350 milometrov a pneumatiky s rozmerom 235/35.

5 Honda Civic Type R
Športové sedadlá šité na mieru pre Civic Type R (Recaro ?) s logom Type R

Honda chce v lete tohto roku vytvoriť na Severnej slučke okruhu Nürburgring nový rekord medzi produkčnými automobilmi s pohonom predných kolies.

1 Honda Civic Type R 2 Honda Civic Type R 3 Honda Civic Type R 4 Honda Civic Type R 5 Honda Civic Type R 6 Honda Civic Type R
Autor: J. Goldberger
Foto: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.
Goodyear-Eagle-F1-SuperSport
Nové pneumatiky Eagle F1 SuperSport spoločnosti Goodyear obsadili prvé miesto v teste veľmi vysoko výkonných pneumatík Ultra Ultra High Performance. Test sa konal na skúšobnom okruhu spoločnosti Continental v texaskom Uvalde. Hodnotili sa pneumatiky ôsmich rôznych výrobcov, vrátane značiek Continental a Michelin na vozidle BMW M2 s pneumatikami rozmeru 245/35 R19 na prednej náprave a 265/35 R19 vzadu. Pokrýval všetky hlavné disciplíny obvyklé v testoch pneumatík, vrátane hodnotenia ovládateľnosti za sucha i mokra, brzdných vlastností na suchom i mokrom povrchu, sklonu k aquaplaningu, valivého odporu, hlučnosti a pohodlia pre vodiča.