Honda CR-Z päťhviezdičková

Utorok, 14 september 2010

Nový systém hodnotenia zaviedla spoločnosť Euro NCAP vo februári 2009. Systém využíva vážené hodnotenie jednotlivých parametrov a berie do úvahy celý rad aspektov a bezpečnostných parametrov vozidiel. Hodnotenie ochrany dospelých (50 %), detí (20 %) a chodcov (20 %) dopĺňa hodnotenie dostupnosti bezpečnostných asistenčných systémov (10 %). Aby vozidlo mohlo byť zaradené do hodnotenia, musia byť bezpečnostné asistenčné systémy, v prípade Hondy je to systém VSA, súčasťou štandardnej výbavy vozidiel modelového roku 2010 na 90 % trhov 27 krajín EU.

Honda CR-Z

Model CR-Z je najnovším modelom značky Honda, ktorý dostal najvyššie hodnotenie. Od zavedenia nového systému hodnotenia Euro NCAP sa testom podrobili ešte modely Civic, Accord, Jazz a Insight. Všetkých 5 modelov získalo hodnotenie 5 hviezdičiek, pričom Honda Insight bola vyhlásená aj za "najbezpečnejší hybridný automobil" a zároveň sa stala druhým najbezpečnejším testovaným vozidlom za celý rok 2009.

Výsledky testov modelov Honda

Honda CR-Z

Na výsledkoch testov a bezpečnosti automobilov Honda sa odráža úsilie, ktoré japonská automobilka venuje bezpečnosti svojich vozidiel. Má v meste Tochigi svoje skúšobné stredisko, ktoré vykonáva nárazové testy a ktoré umožňuje analýzu nárazov medzi modelmi vozidiel rôznych veľkostí a hmotností. Podľa výsledkov týchto testov potom konštruktéri Hondy vyvíjajú riešenia, ktoré pomáhajú zmierňovať následky nehôd tak pre posádky ako aj pre chodcov. Stredisko uviedla Honda do prevádzky v roku 2001 a je prvým uzavretým zariadením svojho druhu na svete.

Autor: J. Goldberger
Foto: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.
vw-id3
Podľa zahraničných médií sa nemecký koncern Volkswagen chystá vyrábať elektrické modely, ktoré by svojou nízkou cenou mohli v Európe pre európskych zákazníkov konkurovať čínskym modelom, alebo aj modelom ako Dacia Spring. Nové cenovo prístupnejšie elektromobily by sa na trh mohli dostať v roku 2027. Volkswagen na túto cestu nastupuje sám, bez kooperácie s inou automobilkou, aj keď pôvodne ako o partnerovi uvažoval, že by ním mohol byť francúzsky Renault. Už základný model uvažovaného elektromobilu od Volkswagenu bude obsahovať štandardy používaných technológií, kvalitu a dizajn, ktoré nemecký výrobca aplikuje na svojich modeloch.
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring