Honda CR-Z päťhviezdičková

Utorok, 14 september 2010

Nový systém hodnotenia zaviedla spoločnosť Euro NCAP vo februári 2009. Systém využíva vážené hodnotenie jednotlivých parametrov a berie do úvahy celý rad aspektov a bezpečnostných parametrov vozidiel. Hodnotenie ochrany dospelých (50 %), detí (20 %) a chodcov (20 %) dopĺňa hodnotenie dostupnosti bezpečnostných asistenčných systémov (10 %). Aby vozidlo mohlo byť zaradené do hodnotenia, musia byť bezpečnostné asistenčné systémy, v prípade Hondy je to systém VSA, súčasťou štandardnej výbavy vozidiel modelového roku 2010 na 90 % trhov 27 krajín EU.

Honda CR-Z

Model CR-Z je najnovším modelom značky Honda, ktorý dostal najvyššie hodnotenie. Od zavedenia nového systému hodnotenia Euro NCAP sa testom podrobili ešte modely Civic, Accord, Jazz a Insight. Všetkých 5 modelov získalo hodnotenie 5 hviezdičiek, pričom Honda Insight bola vyhlásená aj za "najbezpečnejší hybridný automobil" a zároveň sa stala druhým najbezpečnejším testovaným vozidlom za celý rok 2009.

Výsledky testov modelov Honda

Honda CR-Z

Na výsledkoch testov a bezpečnosti automobilov Honda sa odráža úsilie, ktoré japonská automobilka venuje bezpečnosti svojich vozidiel. Má v meste Tochigi svoje skúšobné stredisko, ktoré vykonáva nárazové testy a ktoré umožňuje analýzu nárazov medzi modelmi vozidiel rôznych veľkostí a hmotností. Podľa výsledkov týchto testov potom konštruktéri Hondy vyvíjajú riešenia, ktoré pomáhajú zmierňovať následky nehôd tak pre posádky ako aj pre chodcov. Stredisko uviedla Honda do prevádzky v roku 2001 a je prvým uzavretým zariadením svojho druhu na svete.

Autor: J. Goldberger
Foto: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.