Honda CR-Z päťhviezdičková

Utorok, 14 september 2010

Nový systém hodnotenia zaviedla spoločnosť Euro NCAP vo februári 2009. Systém využíva vážené hodnotenie jednotlivých parametrov a berie do úvahy celý rad aspektov a bezpečnostných parametrov vozidiel. Hodnotenie ochrany dospelých (50 %), detí (20 %) a chodcov (20 %) dopĺňa hodnotenie dostupnosti bezpečnostných asistenčných systémov (10 %). Aby vozidlo mohlo byť zaradené do hodnotenia, musia byť bezpečnostné asistenčné systémy, v prípade Hondy je to systém VSA, súčasťou štandardnej výbavy vozidiel modelového roku 2010 na 90 % trhov 27 krajín EU.

Honda CR-Z

Model CR-Z je najnovším modelom značky Honda, ktorý dostal najvyššie hodnotenie. Od zavedenia nového systému hodnotenia Euro NCAP sa testom podrobili ešte modely Civic, Accord, Jazz a Insight. Všetkých 5 modelov získalo hodnotenie 5 hviezdičiek, pričom Honda Insight bola vyhlásená aj za "najbezpečnejší hybridný automobil" a zároveň sa stala druhým najbezpečnejším testovaným vozidlom za celý rok 2009.

Výsledky testov modelov Honda

Honda CR-Z

Na výsledkoch testov a bezpečnosti automobilov Honda sa odráža úsilie, ktoré japonská automobilka venuje bezpečnosti svojich vozidiel. Má v meste Tochigi svoje skúšobné stredisko, ktoré vykonáva nárazové testy a ktoré umožňuje analýzu nárazov medzi modelmi vozidiel rôznych veľkostí a hmotností. Podľa výsledkov týchto testov potom konštruktéri Hondy vyvíjajú riešenia, ktoré pomáhajú zmierňovať následky nehôd tak pre posádky ako aj pre chodcov. Stredisko uviedla Honda do prevádzky v roku 2001 a je prvým uzavretým zariadením svojho druhu na svete.

Autor: J. Goldberger
Foto: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.