Honda CR-Z päťhviezdičková

Utorok, 14 september 2010

Nový systém hodnotenia zaviedla spoločnosť Euro NCAP vo februári 2009. Systém využíva vážené hodnotenie jednotlivých parametrov a berie do úvahy celý rad aspektov a bezpečnostných parametrov vozidiel. Hodnotenie ochrany dospelých (50 %), detí (20 %) a chodcov (20 %) dopĺňa hodnotenie dostupnosti bezpečnostných asistenčných systémov (10 %). Aby vozidlo mohlo byť zaradené do hodnotenia, musia byť bezpečnostné asistenčné systémy, v prípade Hondy je to systém VSA, súčasťou štandardnej výbavy vozidiel modelového roku 2010 na 90 % trhov 27 krajín EU.

Honda CR-Z

Model CR-Z je najnovším modelom značky Honda, ktorý dostal najvyššie hodnotenie. Od zavedenia nového systému hodnotenia Euro NCAP sa testom podrobili ešte modely Civic, Accord, Jazz a Insight. Všetkých 5 modelov získalo hodnotenie 5 hviezdičiek, pričom Honda Insight bola vyhlásená aj za "najbezpečnejší hybridný automobil" a zároveň sa stala druhým najbezpečnejším testovaným vozidlom za celý rok 2009.

Výsledky testov modelov Honda

Honda CR-Z

Na výsledkoch testov a bezpečnosti automobilov Honda sa odráža úsilie, ktoré japonská automobilka venuje bezpečnosti svojich vozidiel. Má v meste Tochigi svoje skúšobné stredisko, ktoré vykonáva nárazové testy a ktoré umožňuje analýzu nárazov medzi modelmi vozidiel rôznych veľkostí a hmotností. Podľa výsledkov týchto testov potom konštruktéri Hondy vyvíjajú riešenia, ktoré pomáhajú zmierňovať následky nehôd tak pre posádky ako aj pre chodcov. Stredisko uviedla Honda do prevádzky v roku 2001 a je prvým uzavretým zariadením svojho druhu na svete.

Autor: J. Goldberger
Foto: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.