Honda CR-Z: v Japonsku Autom roka

Pondelok, 29 november 2010

Hybridný automobil Honda CR-Z získal v Japonsku ocenenie Automobil roku 2010-2011. Športový hybrid CR-Z využíva kombináciu benzínového 1,5litrového motora i-VTEC a originálneho systému IMA (Honda Integrated Motor Assist). Vo finále ankety, kam postúpilo vybraných desať automobilov, porazila Honda CR-Z napríklad také esá ako Peugeot RC-Z alebo BMW 5.

Honda CR-Z
Prvenstvo v ankete japonský automobil roka získal hybridný model Honda CR-Z

Honda CR-Z vyniká progresívnym dizajnom, dynamickými jazdnými vlastnosťami a mimoriadne nízkou spotrebou paliva len 5,0 l/100 km v kombinovanom režime. Pre Európanov môže byť víťazstvo športového automobilu v ankete japonské Auto roka prekvapením, v 31. ročnej ankete je to však už piate prvenstvo športovo orientovaného automobilu.

V minulosti si víťazstvo v japonskej ankete odniesli športovo orientované modely Toyota MR2, Nissan Silvia, Mitsubishi FTO a Mazda MX-5. V tohtoročnej sa ocenená Honda CR-Z mohla najviac obávať silného francúzskeho súpera Peugeot RC-Z, ale aj nového BMW radu 5.

Prvenstvo modelu CR-Z ocenil prezident a generálny riaditeľ spoločnosti Honda Takanobu Ito: Sme veľmi hrdí, že model CR-Z bol v silnej konkurencii ďalších nových modelov vybraný Automobilom roku 2010-2011 v Japonsku. Toto ocenenie je dôkazom, že verejnosť prijala snahu spoločnosti Honda ponúknuť mimoriadnu ohľaduplnosť k životnému prostrediu v podobe hybridného automobilu, s ktorým bude jazda zábavou a ktorý sa bude navyše ponúkať za dostupnú cenu.

Honda CR-Z
Honda CR-Z vyniká športovým dizajnom, jazdnými vlastnosťami a nízkou spotrebou

Za 31 rokov existencie ankety Automobil roku v Japonsku značka Honda toto ocenenie získala 11krát, čím predbehla všetkých ostatných výrobcov. Od roku 2000 uspela Honda v tejto ankete celkom šesťkrát.

Autor: J. Goldberger
Foto: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.