Honda CR-V: najpredávanejšie SUV

Streda, 30 júl 2014

Podľa posledného prieskumu sa Honda CR-V stala v prvom štvrťroku 2014 najpredávanejším SUV na svete, čo svedčí o veľkej obľúbenosti tohto modelu.

Honda CR-V

Údaj zverejnila poradenská spoločnosť Focus2 Move, ktorá sa špecializuje na automobilový trh. Podľa toho v prvom štvrťroku sa na celom svete predalo 165.017 modelov CR-V, čo je nárast oproti 161.837 kusom za rovnaké obdobie roku 2013.

V rebríčku 50 najpredávanejších automobilov na svete sa Honda CR-V v prvom štvrťroku umiestnila na jedenástom mieste a predstihla tak svojich hlavných konkurentov vrátane Toyoty RAV4, Volkswagenu Tiguan a Nissanu Qashqai.

Za úspech na svetovej scéne vďačí model CR-V predovšetkým svojej originálnej koncepcii, ktorá ponúka optimálnu rovnováhu medzi úspornosťou a výkonmi osobného vozidla a praktickosťou, variabilitou a bezpečnosťou SUV.

Model CR-V 1,6 i-DTEC, ktorý sa vyrába v európskom závode Honda v britskom Swindone, sa vyznačuje vysokým výkonom (120 koní, 300 Nm), ale aj nízkou spotrebou paliva (4,5 l/100 km) a emisiami CO2 na úrovni len 119 g/km.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.