Honda CR-V: najpredávanejšie SUV

Streda, 30 júl 2014

Podľa posledného prieskumu sa Honda CR-V stala v prvom štvrťroku 2014 najpredávanejším SUV na svete, čo svedčí o veľkej obľúbenosti tohto modelu.

Honda CR-V

Údaj zverejnila poradenská spoločnosť Focus2 Move, ktorá sa špecializuje na automobilový trh. Podľa toho v prvom štvrťroku sa na celom svete predalo 165.017 modelov CR-V, čo je nárast oproti 161.837 kusom za rovnaké obdobie roku 2013.

V rebríčku 50 najpredávanejších automobilov na svete sa Honda CR-V v prvom štvrťroku umiestnila na jedenástom mieste a predstihla tak svojich hlavných konkurentov vrátane Toyoty RAV4, Volkswagenu Tiguan a Nissanu Qashqai.

Za úspech na svetovej scéne vďačí model CR-V predovšetkým svojej originálnej koncepcii, ktorá ponúka optimálnu rovnováhu medzi úspornosťou a výkonmi osobného vozidla a praktickosťou, variabilitou a bezpečnosťou SUV.

Model CR-V 1,6 i-DTEC, ktorý sa vyrába v európskom závode Honda v britskom Swindone, sa vyznačuje vysokým výkonom (120 koní, 300 Nm), ale aj nízkou spotrebou paliva (4,5 l/100 km) a emisiami CO2 na úrovni len 119 g/km.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.