Honda CR-V: najpredávanejšie SUV

Streda, 30 júl 2014

Podľa posledného prieskumu sa Honda CR-V stala v prvom štvrťroku 2014 najpredávanejším SUV na svete, čo svedčí o veľkej obľúbenosti tohto modelu.

Honda CR-V

Údaj zverejnila poradenská spoločnosť Focus2 Move, ktorá sa špecializuje na automobilový trh. Podľa toho v prvom štvrťroku sa na celom svete predalo 165.017 modelov CR-V, čo je nárast oproti 161.837 kusom za rovnaké obdobie roku 2013.

V rebríčku 50 najpredávanejších automobilov na svete sa Honda CR-V v prvom štvrťroku umiestnila na jedenástom mieste a predstihla tak svojich hlavných konkurentov vrátane Toyoty RAV4, Volkswagenu Tiguan a Nissanu Qashqai.

Za úspech na svetovej scéne vďačí model CR-V predovšetkým svojej originálnej koncepcii, ktorá ponúka optimálnu rovnováhu medzi úspornosťou a výkonmi osobného vozidla a praktickosťou, variabilitou a bezpečnosťou SUV.

Model CR-V 1,6 i-DTEC, ktorý sa vyrába v európskom závode Honda v britskom Swindone, sa vyznačuje vysokým výkonom (120 koní, 300 Nm), ale aj nízkou spotrebou paliva (4,5 l/100 km) a emisiami CO2 na úrovni len 119 g/km.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.