Honda CR-V: nový model štartuje

Štvrtok, 06 september 2012

Spoločnosť Honda dnes slávnostne uvádza na trh nový model CR-V. Vznikol v rámci investičného programu vo výške 267 miliónov libier, ktorý Honda vložila do nových modelov a motorov v závode v meste Swindon vo Veľkej Británii. Ide o najväčšiu jednotlivú investíciu do výroby spoločnosti Honda na území Veľkej Británie v poslednom desaťročí.

Swindon nová CR-V
Honda spustila výrobu nového modelu CR-R v rozšírenom britskom závode Swindon

V roku 2012 sa výroba v novom závode oproti minulému roku zdvojnásobí, takže koncom tohto roka by mala vzrásť na 183 tisíc nových automobilov, do troch rokov sa tu bude ročne vyrábať až 250 tisíc kusov. Honda v snahe uviesť na trh nové modely prijala a vyškolila v tomto roku 500 nových zamestnancov, takže závod v Swindone má spolu 3500 pracovníkov.

Tento fakt je dobrou správou aj pre britskú obchodnú bilanciu, keďže až 60 percent výroby ide na export. Závod spoločnosti Honda v Swindone vyrába automobily a motory pre viac než 60 krajín na celom svete, vrátane Európy, Blízkeho východu, Afriky a Austrálie.

Investíciu v Swindone vyvolalo najmä zavedenie výroby novej Hondy Civic v decembri 2011, nového modelu CR-V v septembri 2012 a nového dieselového motora 1,6 pre Hondu Civic, ktorý sa začne vyrábať v decembri tohto roku.

Honda vo Swindone vyrába modely CR-V, Civic a Jazz – tento model od odlievania cez montáž motorov, lisovanie, zváranie, montáž rámov a lakovanie. Plocha závodu zaberá 1,5 mil. m² a konečná kapacita výroby má vzrásť do troch rokov na 250 tisíc nových automobilov.

Na slávnostnom spustení výroby v rozšírenom závode sa zúčastnil aj britský minister priemyslu Vince Cable, ktorý poznamenal:"Investície spoločnosti Honda vo výške mnoho miliónov libier je skvelou správou pre Swindon i automobilový priemysel. Táto investícia vytvorila veľké množstvo nových pracovných miest a je v súlade so zámerom vlády podporovať investičné programy a export v snahe obnoviť ekonomický rast a stabilizovať hospodárstvo."

Generálny riaditeľ spoločnosti Honda vo Veľkej Británii Dave Hodgetts k tomu dodal, že tento investičný program je výrazom záväzku podporovať výrobu v Británii, ale ľudí, ktorí si tu našli prácu. Je taktiež podľa neho aj potvrdením súčasnej pozície závodu v Swindone, ktorý predstavuje už viac než 20 rokov základný kameň výroby spoločnosti Honda v Európe.

Swindon nová CR-V Swindon nová CR-V Swindon nová CR-V
Autor: J. Goldberger
Foto: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.