Honda CR-V: nový model štartuje

Štvrtok, 06 september 2012

Spoločnosť Honda dnes slávnostne uvádza na trh nový model CR-V. Vznikol v rámci investičného programu vo výške 267 miliónov libier, ktorý Honda vložila do nových modelov a motorov v závode v meste Swindon vo Veľkej Británii. Ide o najväčšiu jednotlivú investíciu do výroby spoločnosti Honda na území Veľkej Británie v poslednom desaťročí.

Swindon nová CR-V
Honda spustila výrobu nového modelu CR-R v rozšírenom britskom závode Swindon

V roku 2012 sa výroba v novom závode oproti minulému roku zdvojnásobí, takže koncom tohto roka by mala vzrásť na 183 tisíc nových automobilov, do troch rokov sa tu bude ročne vyrábať až 250 tisíc kusov. Honda v snahe uviesť na trh nové modely prijala a vyškolila v tomto roku 500 nových zamestnancov, takže závod v Swindone má spolu 3500 pracovníkov.

Tento fakt je dobrou správou aj pre britskú obchodnú bilanciu, keďže až 60 percent výroby ide na export. Závod spoločnosti Honda v Swindone vyrába automobily a motory pre viac než 60 krajín na celom svete, vrátane Európy, Blízkeho východu, Afriky a Austrálie.

Investíciu v Swindone vyvolalo najmä zavedenie výroby novej Hondy Civic v decembri 2011, nového modelu CR-V v septembri 2012 a nového dieselového motora 1,6 pre Hondu Civic, ktorý sa začne vyrábať v decembri tohto roku.

Honda vo Swindone vyrába modely CR-V, Civic a Jazz – tento model od odlievania cez montáž motorov, lisovanie, zváranie, montáž rámov a lakovanie. Plocha závodu zaberá 1,5 mil. m² a konečná kapacita výroby má vzrásť do troch rokov na 250 tisíc nových automobilov.

Na slávnostnom spustení výroby v rozšírenom závode sa zúčastnil aj britský minister priemyslu Vince Cable, ktorý poznamenal:"Investície spoločnosti Honda vo výške mnoho miliónov libier je skvelou správou pre Swindon i automobilový priemysel. Táto investícia vytvorila veľké množstvo nových pracovných miest a je v súlade so zámerom vlády podporovať investičné programy a export v snahe obnoviť ekonomický rast a stabilizovať hospodárstvo."

Generálny riaditeľ spoločnosti Honda vo Veľkej Británii Dave Hodgetts k tomu dodal, že tento investičný program je výrazom záväzku podporovať výrobu v Británii, ale ľudí, ktorí si tu našli prácu. Je taktiež podľa neho aj potvrdením súčasnej pozície závodu v Swindone, ktorý predstavuje už viac než 20 rokov základný kameň výroby spoločnosti Honda v Európe.

Swindon nová CR-V Swindon nová CR-V Swindon nová CR-V
Autor: J. Goldberger
Foto: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.