Honda CR-Z: športový hybrid na dosah

Štvrtok, 18 august 2011

Honda uberá z cien svojich aktuálnych modelov. Najviac zlacnel športový hybrid CR-Z, ale stranou nezostali ani modely Accord, Civic 5D Diesel. V prípade modelu Honda CR-Z sa tak deje v rámci akcie Blue Skies Limited Edition, teda niečo ako Modré nebo limitovanej série.

Honda CR-Z
Honda CR-Z poháňaná benzínovým motorom a elektromotorom teraz za výnimočnú cenu

O tom, aká úžasná vie byť hybridná Honda CR-Z, ktorú poháňa benzínový spaľovací motor s objemom 1,5 litra (84 kW/114 k) v súčinnosti s elektromotorom (10 kW/13,6 k) a 6stupňovou manuálnou prevodovkou, sme sa mohli presvedčiť spolu s návštevníkmi našej stránky v redakčnom teste.

S kombinovaným výkonom 124 koní je kompaktný model CR-Z veľmi zábavným automobilom, ktorý vodičovi poskytne radosť za volantom a ostatnej posádke pôžitok z jazdy. Akceleruje z nuly na sto kilometrov za hodinu za 9,9 sekundy a dokáže ísť rýchlosťou až 200 km/h. Navyše – kombinovaná spotreba je len 5,0 l/100 km.

V rámci predajnej akcie, ktorá potrvá do konca októbra tohto roku, resp. do vyčerpania skladových zásob, poskytujú predajcovia Hondy na Slovensku na modely CR-Z modelového roku 2011 bonus až 6400 eur, takže Hondu CR-Z si po odpočítaní bonusu kúpite za 16 500 eur, predtým to bolo 22 900 eur.

Druhým modelom predávaným teraz so zľavou je Honda Accord. Tu získa zákazník bonus 3500 eur na modely 2010 a 2011 a zľava sa týka oboch karosárskych verzií sedan aj Tourer modelového roku 2010 a 2011. Akcia pre modely Accord platí do konca roka 2011 a vzťahuje sa na skladové zásoby.

Tretím modelom v zlacnenej ponuke Hondy je Civic 5D Diesel. Naň dostane teraz kupujúci bonus 2000 eur a ide o modely roku 2011. Akcia potrvá do 31.12.2011 a vzťahuje sa na aktuálne skladové zásoby.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
skoda-scala-monte-carlo
Škoda rozširuje ponuku nového kompaktného modelu Scala a mestského crossoveru Kamiq o verziu Monte Carlo. Monte Carlo odkazuje na úspešnú pretekársku históriu značky Škoda. Výrazné čierne dizajnové prvky a čierny nápis Škoda na zadnej strane dodávajú vozidlám ešte športovejší vzhľad. Nová Škoda Scala vo verzii Monte Carlo začína na cene 18 100 eur a cena kompaktného SUV Kamig Monte Carlo sa odvíja od ceny 19 690 eur. Záujemcovia si môžu model Scala a Kamiq vo verzii Monte Carlo nakonfigurovať online, alebo si ho objednať u predajcov. V Škode veria, že verzie Monte Carlo zdôraznia športový a dynamický charakter vozidiel modelov Scala a Kamiq, tiež že veľké kolesá a zvučný názov oslovia zákazníkov, ktorí ocenia štýl a emocionálny a lifestylový dizajn oboch modelov.
World-Endurance
Goodyear bude od úvodných pretekov sezóny 2020 dodávať pre Svetový pohár cestovných automobilov najnovšiu generáciu svojich pretekárskych pneumatík Goodyear Eagle F1 SuperSport vo verziách bez dezénu i do dažďa. Značka Goodyear je tak oficiálnym dodávateľom pneumatík pre World Touring Car Cup (WTCR). Na základe oficiálneho výberového konania FIA bude Goodyear partnerom seriálu po dobu najbližších troch rokov, v sezónach 2020 až 2022. V sezóne 2020 bude desať pretekov na troch svetadieloch – v Maroku, Maďarsku, Nemecku, Slovensku, Portugalsku, Španielsku, Číne, Južnej Kórei a Macau. Záverečné preteky sezóny sa uskutočnia v Malajzii. Každé podujatie pozostáva z troch samostatných pretekov, takže spolu bude súčasťou pretekárskeho kalendára sezóny tridsať napínavých pretekov.
Auto-komunikuje
Budem mať na najbližšom semafore zelenú ak budem pokračovať v jazde touto rýchlosťou? Odpoveď na túto otázku už od technológie, ktorú pripravuje SEAT-u v spolupráci s ministerstvom dopravy, magistrátom Barcelony a spoločnosťou ETRA úspešne prepája vozidlá so semaformi a centrálnym dispečingom riadenia premávky, takže vodiči dostávajú informácie o aktuálnej situácii. Projekt okrem toho umožňuje informácie o nehodách na diaľniciach zasielať rovno do vozidiel bez nutnosti využívať na to premenlivé informačné tabule. Automobily a infraštruktúra sú navzájom prepojené pomocou cloudu mobilným dátovým pripojením s reakčnou dobou 300 milisekúnd. Projekt prepája vozidlá so semaformi a informačnými panelmi prostredníctvom platformy DGT 3.0 a vodiči dostávajú v predstihu upozornenie o statuse najbližších semaforov, aby mohli podľa toho prispôsobiť rýchlosť jazdy. Dopravné informácie sa zobrazujú v reálnom čase na displejoch v automobiloch.