Honda CR-Z: športový hybrid na dosah

Štvrtok, 18 august 2011

Honda uberá z cien svojich aktuálnych modelov. Najviac zlacnel športový hybrid CR-Z, ale stranou nezostali ani modely Accord, Civic 5D Diesel. V prípade modelu Honda CR-Z sa tak deje v rámci akcie Blue Skies Limited Edition, teda niečo ako Modré nebo limitovanej série.

Honda CR-Z
Honda CR-Z poháňaná benzínovým motorom a elektromotorom teraz za výnimočnú cenu

O tom, aká úžasná vie byť hybridná Honda CR-Z, ktorú poháňa benzínový spaľovací motor s objemom 1,5 litra (84 kW/114 k) v súčinnosti s elektromotorom (10 kW/13,6 k) a 6stupňovou manuálnou prevodovkou, sme sa mohli presvedčiť spolu s návštevníkmi našej stránky v redakčnom teste.

S kombinovaným výkonom 124 koní je kompaktný model CR-Z veľmi zábavným automobilom, ktorý vodičovi poskytne radosť za volantom a ostatnej posádke pôžitok z jazdy. Akceleruje z nuly na sto kilometrov za hodinu za 9,9 sekundy a dokáže ísť rýchlosťou až 200 km/h. Navyše – kombinovaná spotreba je len 5,0 l/100 km.

V rámci predajnej akcie, ktorá potrvá do konca októbra tohto roku, resp. do vyčerpania skladových zásob, poskytujú predajcovia Hondy na Slovensku na modely CR-Z modelového roku 2011 bonus až 6400 eur, takže Hondu CR-Z si po odpočítaní bonusu kúpite za 16 500 eur, predtým to bolo 22 900 eur.

Druhým modelom predávaným teraz so zľavou je Honda Accord. Tu získa zákazník bonus 3500 eur na modely 2010 a 2011 a zľava sa týka oboch karosárskych verzií sedan aj Tourer modelového roku 2010 a 2011. Akcia pre modely Accord platí do konca roka 2011 a vzťahuje sa na skladové zásoby.

Tretím modelom v zlacnenej ponuke Hondy je Civic 5D Diesel. Naň dostane teraz kupujúci bonus 2000 eur a ide o modely roku 2011. Akcia potrvá do 31.12.2011 a vzťahuje sa na aktuálne skladové zásoby.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.