Honda CR-Z: športový hybrid na dosah

Štvrtok, 18 august 2011

Honda uberá z cien svojich aktuálnych modelov. Najviac zlacnel športový hybrid CR-Z, ale stranou nezostali ani modely Accord, Civic 5D Diesel. V prípade modelu Honda CR-Z sa tak deje v rámci akcie Blue Skies Limited Edition, teda niečo ako Modré nebo limitovanej série.

Honda CR-Z
Honda CR-Z poháňaná benzínovým motorom a elektromotorom teraz za výnimočnú cenu

O tom, aká úžasná vie byť hybridná Honda CR-Z, ktorú poháňa benzínový spaľovací motor s objemom 1,5 litra (84 kW/114 k) v súčinnosti s elektromotorom (10 kW/13,6 k) a 6stupňovou manuálnou prevodovkou, sme sa mohli presvedčiť spolu s návštevníkmi našej stránky v redakčnom teste.

S kombinovaným výkonom 124 koní je kompaktný model CR-Z veľmi zábavným automobilom, ktorý vodičovi poskytne radosť za volantom a ostatnej posádke pôžitok z jazdy. Akceleruje z nuly na sto kilometrov za hodinu za 9,9 sekundy a dokáže ísť rýchlosťou až 200 km/h. Navyše – kombinovaná spotreba je len 5,0 l/100 km.

V rámci predajnej akcie, ktorá potrvá do konca októbra tohto roku, resp. do vyčerpania skladových zásob, poskytujú predajcovia Hondy na Slovensku na modely CR-Z modelového roku 2011 bonus až 6400 eur, takže Hondu CR-Z si po odpočítaní bonusu kúpite za 16 500 eur, predtým to bolo 22 900 eur.

Druhým modelom predávaným teraz so zľavou je Honda Accord. Tu získa zákazník bonus 3500 eur na modely 2010 a 2011 a zľava sa týka oboch karosárskych verzií sedan aj Tourer modelového roku 2010 a 2011. Akcia pre modely Accord platí do konca roka 2011 a vzťahuje sa na skladové zásoby.

Tretím modelom v zlacnenej ponuke Hondy je Civic 5D Diesel. Naň dostane teraz kupujúci bonus 2000 eur a ide o modely roku 2011. Akcia potrvá do 31.12.2011 a vzťahuje sa na aktuálne skladové zásoby.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.