Honda Jazz: Made in Europe

Sobota, 10 október 2009

Vyšší dopyt a stále väčšia obľúbenosť najmenšej Hondy Jazz predávanej v Európe prináša dôležitú zmenu: odteraz sa nebude do Európy dovážať z Japonska, ale sa bude vyrábať priamo na starom kontinente, v britskom Swindone. Začatie výroby Hondy Jazz ako ďalšieho modelu v britskej továrni prispelo k zvýšeniu výrobnej kapacity továrne.

Honda Jazz

Malý päťdverový rodinný automobil je jedným z najúspešnejších modelov Honda v Európe – každý rok sa tu predá viac ako 70 000 kusov. Vzhľadom na to, že jedným z pravidiel spoločnosti Honda je vyrábať najpopulárnejšie modely na miestach, kde sú predávané, presúva sa výroba modelu Jazz pre európskych zákazníkov z Japonska do Veľkej Británie.

Do marca 2010 vyrobí továreň spoločnosti Honda vo Swindone 20 000 vozidiel Jazz. Z nich 75 percent je určených pre britský trh a zostávajúcich 25 percent bude vyvezených do 55 krajín v Európe a do ďalších regiónov vrátane Južnej Afriky. Predisponovaním výroby modelu Jazz do Swindonu (vyrábajú sa tu modely Civic a CR-V) dosiahne celkový plánovaný objem výroby továrne v aktuálnom finančnom roku 100 600 vozidiel, napriek tomu je to stále hlboko pod jeho maximálnou kapacitou. Objem výroby by mal ďalej vzrásť v budúcom roku, kedy bude zavedený nový systém výroby troch modelov.

Dopyt po automobiloch ako je Honda Jazz narastá, pretože zákazníci prechádzajú od veľkých modelov s vysokou spotrebou na menšie a úspornejšie, ale praktické automobily. Rôzne vládne stimuly v mnohých európskych krajinách navyše prispeli k výraznému zvýšeniu predaja modelu Jazz, čo viedlo k nárastu dopytu.

Honda Jazz je medzi zákazníkmi populárny a za svoju kvalitu a spoľahlivosť už získal veľké množstvo ocenení. Presun výroby do Veľkej Británie považuje Honda za veľmi významné. Je vyjadrením dôvery pracovníkom a uznaním vysokých štandardov, ktoré továreň vo Swindone dosiahla.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.
skoda-kamiq
Automobilka Škoda predstavila svoj nový produkt pomenovaný Laura. Nejde o nový model automobilu, ale o digitálnu asistentku do mestského SUV Kamiq a kompaktného modelu Scala. Laura rozumie a hovorí až v šiestich jazykoch, dohovoríte sa s ňou po anglicky, ale aj po česky. Laura rozumie aj pokynom, ktoré sa zadávajú v celých vetách. Jedinou podmienkou fungovania hlasovej asistentky Laura je, aby auto bolo vybavené najvyššou verziou multimediálneho systému Amundsen. Nové rozšírené hlasové ovládanie reaguje na meno Laura. Zavedenie novej digitálnej asistentky potvrdzuje, že oba modely sú v rámci svojich segmentov priekopníkmi v oblasti infoteinment systémov a konektivity. Nová funkcia vrcholného infotainment systému Amundsen využíva štandardne dodávanú eSIM-kartu.