Honda Jazz: Made in Europe

Sobota, 10 október 2009

Vyšší dopyt a stále väčšia obľúbenosť najmenšej Hondy Jazz predávanej v Európe prináša dôležitú zmenu: odteraz sa nebude do Európy dovážať z Japonska, ale sa bude vyrábať priamo na starom kontinente, v britskom Swindone. Začatie výroby Hondy Jazz ako ďalšieho modelu v britskej továrni prispelo k zvýšeniu výrobnej kapacity továrne.

Honda Jazz

Malý päťdverový rodinný automobil je jedným z najúspešnejších modelov Honda v Európe – každý rok sa tu predá viac ako 70 000 kusov. Vzhľadom na to, že jedným z pravidiel spoločnosti Honda je vyrábať najpopulárnejšie modely na miestach, kde sú predávané, presúva sa výroba modelu Jazz pre európskych zákazníkov z Japonska do Veľkej Británie.

Do marca 2010 vyrobí továreň spoločnosti Honda vo Swindone 20 000 vozidiel Jazz. Z nich 75 percent je určených pre britský trh a zostávajúcich 25 percent bude vyvezených do 55 krajín v Európe a do ďalších regiónov vrátane Južnej Afriky. Predisponovaním výroby modelu Jazz do Swindonu (vyrábajú sa tu modely Civic a CR-V) dosiahne celkový plánovaný objem výroby továrne v aktuálnom finančnom roku 100 600 vozidiel, napriek tomu je to stále hlboko pod jeho maximálnou kapacitou. Objem výroby by mal ďalej vzrásť v budúcom roku, kedy bude zavedený nový systém výroby troch modelov.

Dopyt po automobiloch ako je Honda Jazz narastá, pretože zákazníci prechádzajú od veľkých modelov s vysokou spotrebou na menšie a úspornejšie, ale praktické automobily. Rôzne vládne stimuly v mnohých európskych krajinách navyše prispeli k výraznému zvýšeniu predaja modelu Jazz, čo viedlo k nárastu dopytu.

Honda Jazz je medzi zákazníkmi populárny a za svoju kvalitu a spoľahlivosť už získal veľké množstvo ocenení. Presun výroby do Veľkej Británie považuje Honda za veľmi významné. Je vyjadrením dôvery pracovníkom a uznaním vysokých štandardov, ktoré továreň vo Swindone dosiahla.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
veronika-hammond
Novou generálnou riaditeľkou spoločnosti BMW Slovenská republika sa od 1. septembra 2024 stane Veronika Hammond. Na tejto pozícii nahradí Olivera Rademachera, ktorý po takmer piatich rokoch úspešného pôsobenia na Slovensku zaujme pozíciu riaditeľa spoločnosti BMW v Rumunsku. Veronika Hammond, rodáčka z Nemecka, má dlhoročné skúsenosti v automobilovom priemysle. V spoločnosti BMW pôsobí viac ako 25 rokov, kde získavala skúsenosti v rôznych pozíciách. Pred nástupom do funkcie obchodnej riaditeľky pre importérske trhy v juhovýchodnej Ázii a Tichomorí so sídlom v Singapure v roku 2018 viedla obchodný región Východné Nemecko. Veronika Hammond vyštudovala sociálne vedy na Univerzite Paula Valeryho vo francúzskom Montpellieri.Veronika Hammond
produkcia-VW-passat
Bratislavský závod Volkswagen Slovakia pozastavuje na dva týždne výrobu vozidiel z dôvodu letnej odstávky. Ide o pravidelnú letnú odstávku, počas ktorej čerpajú jeho zamestnanci celozávodnú dovolenku. Výroba vozidiel začala postupne vybiehať tento týždeň. Úplne sa zastaví od 15. do 28. júla. Martinský závod pokračuje plynule vo výrobe komponentov aj počas letných prázdnin. V nasledujúcich dvoch týždňoch bude v nasadení v priemere približne 1700 zamestnancov externých firiem, ktorí sa budú venovať aj výmenám a úpravám zariadení, inštalácii nových technológií či prestavbám na výrobných linkách naprieč celým podnikom. Pred odchodom na dovolenku vypláca Volkswagen Slovakia zamestnancom 13. plat vo forme dovolenkovej odmeny. Zamestnanci využívajú tiež zákonný príspevok na rekreáciu na Slovensku do výšky 700 eur.
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.