Honda Jazz: Made in Europe

Sobota, 10 október 2009

Vyšší dopyt a stále väčšia obľúbenosť najmenšej Hondy Jazz predávanej v Európe prináša dôležitú zmenu: odteraz sa nebude do Európy dovážať z Japonska, ale sa bude vyrábať priamo na starom kontinente, v britskom Swindone. Začatie výroby Hondy Jazz ako ďalšieho modelu v britskej továrni prispelo k zvýšeniu výrobnej kapacity továrne.

Honda Jazz

Malý päťdverový rodinný automobil je jedným z najúspešnejších modelov Honda v Európe – každý rok sa tu predá viac ako 70 000 kusov. Vzhľadom na to, že jedným z pravidiel spoločnosti Honda je vyrábať najpopulárnejšie modely na miestach, kde sú predávané, presúva sa výroba modelu Jazz pre európskych zákazníkov z Japonska do Veľkej Británie.

Do marca 2010 vyrobí továreň spoločnosti Honda vo Swindone 20 000 vozidiel Jazz. Z nich 75 percent je určených pre britský trh a zostávajúcich 25 percent bude vyvezených do 55 krajín v Európe a do ďalších regiónov vrátane Južnej Afriky. Predisponovaním výroby modelu Jazz do Swindonu (vyrábajú sa tu modely Civic a CR-V) dosiahne celkový plánovaný objem výroby továrne v aktuálnom finančnom roku 100 600 vozidiel, napriek tomu je to stále hlboko pod jeho maximálnou kapacitou. Objem výroby by mal ďalej vzrásť v budúcom roku, kedy bude zavedený nový systém výroby troch modelov.

Dopyt po automobiloch ako je Honda Jazz narastá, pretože zákazníci prechádzajú od veľkých modelov s vysokou spotrebou na menšie a úspornejšie, ale praktické automobily. Rôzne vládne stimuly v mnohých európskych krajinách navyše prispeli k výraznému zvýšeniu predaja modelu Jazz, čo viedlo k nárastu dopytu.

Honda Jazz je medzi zákazníkmi populárny a za svoju kvalitu a spoľahlivosť už získal veľké množstvo ocenení. Presun výroby do Veľkej Británie považuje Honda za veľmi významné. Je vyjadrením dôvery pracovníkom a uznaním vysokých štandardov, ktoré továreň vo Swindone dosiahla.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.