Honda Jazz: Made in Europe

Sobota, 10 október 2009

Vyšší dopyt a stále väčšia obľúbenosť najmenšej Hondy Jazz predávanej v Európe prináša dôležitú zmenu: odteraz sa nebude do Európy dovážať z Japonska, ale sa bude vyrábať priamo na starom kontinente, v britskom Swindone. Začatie výroby Hondy Jazz ako ďalšieho modelu v britskej továrni prispelo k zvýšeniu výrobnej kapacity továrne.

Honda Jazz

Malý päťdverový rodinný automobil je jedným z najúspešnejších modelov Honda v Európe – každý rok sa tu predá viac ako 70 000 kusov. Vzhľadom na to, že jedným z pravidiel spoločnosti Honda je vyrábať najpopulárnejšie modely na miestach, kde sú predávané, presúva sa výroba modelu Jazz pre európskych zákazníkov z Japonska do Veľkej Británie.

Do marca 2010 vyrobí továreň spoločnosti Honda vo Swindone 20 000 vozidiel Jazz. Z nich 75 percent je určených pre britský trh a zostávajúcich 25 percent bude vyvezených do 55 krajín v Európe a do ďalších regiónov vrátane Južnej Afriky. Predisponovaním výroby modelu Jazz do Swindonu (vyrábajú sa tu modely Civic a CR-V) dosiahne celkový plánovaný objem výroby továrne v aktuálnom finančnom roku 100 600 vozidiel, napriek tomu je to stále hlboko pod jeho maximálnou kapacitou. Objem výroby by mal ďalej vzrásť v budúcom roku, kedy bude zavedený nový systém výroby troch modelov.

Dopyt po automobiloch ako je Honda Jazz narastá, pretože zákazníci prechádzajú od veľkých modelov s vysokou spotrebou na menšie a úspornejšie, ale praktické automobily. Rôzne vládne stimuly v mnohých európskych krajinách navyše prispeli k výraznému zvýšeniu predaja modelu Jazz, čo viedlo k nárastu dopytu.

Honda Jazz je medzi zákazníkmi populárny a za svoju kvalitu a spoľahlivosť už získal veľké množstvo ocenení. Presun výroby do Veľkej Británie považuje Honda za veľmi významné. Je vyjadrením dôvery pracovníkom a uznaním vysokých štandardov, ktoré továreň vo Swindone dosiahla.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.