Honda k zemetraseniu v Japonsku

Štvrtok, 17 marec 2011

Honda vyjadruje hlboké sympatie a sústrasť obetiam zemetrasenia v severovýchodnom Japonsku a úprimné nádeje na čo najrýchlejšiu pomoc a obnovu postihnutých oblastí.

Honda k zemetraseniu v Japonsku

Vzhľadom na súčasnú situáciu a úsilie o pomoc Japonsku pozastavila spoločnosť Honda všetky výrobné činnosti vo svojich výrobných závodoch Sayama, Ogawa, Tochigi, Hamamatsu a Suzuka a všetky výrobné aktivity v továrni Kumamoto.

Spoločnosť Honda pozastavuje pravidelnú prevádzku vo všetkých zariadeniach v oblasti Tochigi, kde prírodná katastrofa spôsobila tragické škody a zameria sa na obnovu.

S cieľom prispieť k čo najrýchlejšej pomoci a obnove postihnutých oblastí poskytne Honda 300 miliónov jenov na pomoc a obnovu, dodá celkom 1000 benzínových generátorov a plynové zariadenia pre domáce použitie, spolu s 5000 kusmi plynových zásobníkov a zabezpečí ich odbornú manipuláciu.

Honda pozastaví tiež svoje náborové aktivity, čím chce pomôcť obetiam zemetrasenia sústrediť sa na obnovu. Potenciálni zamestnanci, ktorí sa majú stať členmi spoločnosti v apríli, si môžu predĺžiť nástup do zamestnania až o dva mesiace, ak sú oni alebo ich rodiny postihnuté zemetrasením.

Autor: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.