Honda k zemetraseniu v Japonsku

Štvrtok, 17 marec 2011

Honda vyjadruje hlboké sympatie a sústrasť obetiam zemetrasenia v severovýchodnom Japonsku a úprimné nádeje na čo najrýchlejšiu pomoc a obnovu postihnutých oblastí.

Honda k zemetraseniu v Japonsku

Vzhľadom na súčasnú situáciu a úsilie o pomoc Japonsku pozastavila spoločnosť Honda všetky výrobné činnosti vo svojich výrobných závodoch Sayama, Ogawa, Tochigi, Hamamatsu a Suzuka a všetky výrobné aktivity v továrni Kumamoto.

Spoločnosť Honda pozastavuje pravidelnú prevádzku vo všetkých zariadeniach v oblasti Tochigi, kde prírodná katastrofa spôsobila tragické škody a zameria sa na obnovu.

S cieľom prispieť k čo najrýchlejšej pomoci a obnove postihnutých oblastí poskytne Honda 300 miliónov jenov na pomoc a obnovu, dodá celkom 1000 benzínových generátorov a plynové zariadenia pre domáce použitie, spolu s 5000 kusmi plynových zásobníkov a zabezpečí ich odbornú manipuláciu.

Honda pozastaví tiež svoje náborové aktivity, čím chce pomôcť obetiam zemetrasenia sústrediť sa na obnovu. Potenciálni zamestnanci, ktorí sa majú stať členmi spoločnosti v apríli, si môžu predĺžiť nástup do zamestnania až o dva mesiace, ak sú oni alebo ich rodiny postihnuté zemetrasením.

Autor: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
skoda-scala-monte-carlo
Škoda rozširuje ponuku nového kompaktného modelu Scala a mestského crossoveru Kamiq o verziu Monte Carlo. Monte Carlo odkazuje na úspešnú pretekársku históriu značky Škoda. Výrazné čierne dizajnové prvky a čierny nápis Škoda na zadnej strane dodávajú vozidlám ešte športovejší vzhľad. Nová Škoda Scala vo verzii Monte Carlo začína na cene 18 100 eur a cena kompaktného SUV Kamig Monte Carlo sa odvíja od ceny 19 690 eur. Záujemcovia si môžu model Scala a Kamiq vo verzii Monte Carlo nakonfigurovať online, alebo si ho objednať u predajcov. V Škode veria, že verzie Monte Carlo zdôraznia športový a dynamický charakter vozidiel modelov Scala a Kamiq, tiež že veľké kolesá a zvučný názov oslovia zákazníkov, ktorí ocenia štýl a emocionálny a lifestylový dizajn oboch modelov.
World-Endurance
Goodyear bude od úvodných pretekov sezóny 2020 dodávať pre Svetový pohár cestovných automobilov najnovšiu generáciu svojich pretekárskych pneumatík Goodyear Eagle F1 SuperSport vo verziách bez dezénu i do dažďa. Značka Goodyear je tak oficiálnym dodávateľom pneumatík pre World Touring Car Cup (WTCR). Na základe oficiálneho výberového konania FIA bude Goodyear partnerom seriálu po dobu najbližších troch rokov, v sezónach 2020 až 2022. V sezóne 2020 bude desať pretekov na troch svetadieloch – v Maroku, Maďarsku, Nemecku, Slovensku, Portugalsku, Španielsku, Číne, Južnej Kórei a Macau. Záverečné preteky sezóny sa uskutočnia v Malajzii. Každé podujatie pozostáva z troch samostatných pretekov, takže spolu bude súčasťou pretekárskeho kalendára sezóny tridsať napínavých pretekov.
Auto-komunikuje
Budem mať na najbližšom semafore zelenú ak budem pokračovať v jazde touto rýchlosťou? Odpoveď na túto otázku už od technológie, ktorú pripravuje SEAT-u v spolupráci s ministerstvom dopravy, magistrátom Barcelony a spoločnosťou ETRA úspešne prepája vozidlá so semaformi a centrálnym dispečingom riadenia premávky, takže vodiči dostávajú informácie o aktuálnej situácii. Projekt okrem toho umožňuje informácie o nehodách na diaľniciach zasielať rovno do vozidiel bez nutnosti využívať na to premenlivé informačné tabule. Automobily a infraštruktúra sú navzájom prepojené pomocou cloudu mobilným dátovým pripojením s reakčnou dobou 300 milisekúnd. Projekt prepája vozidlá so semaformi a informačnými panelmi prostredníctvom platformy DGT 3.0 a vodiči dostávajú v predstihu upozornenie o statuse najbližších semaforov, aby mohli podľa toho prispôsobiť rýchlosť jazdy. Dopravné informácie sa zobrazujú v reálnom čase na displejoch v automobiloch.