Honda k zemetraseniu v Japonsku

Štvrtok, 17 marec 2011

Honda vyjadruje hlboké sympatie a sústrasť obetiam zemetrasenia v severovýchodnom Japonsku a úprimné nádeje na čo najrýchlejšiu pomoc a obnovu postihnutých oblastí.

Honda k zemetraseniu v Japonsku

Vzhľadom na súčasnú situáciu a úsilie o pomoc Japonsku pozastavila spoločnosť Honda všetky výrobné činnosti vo svojich výrobných závodoch Sayama, Ogawa, Tochigi, Hamamatsu a Suzuka a všetky výrobné aktivity v továrni Kumamoto.

Spoločnosť Honda pozastavuje pravidelnú prevádzku vo všetkých zariadeniach v oblasti Tochigi, kde prírodná katastrofa spôsobila tragické škody a zameria sa na obnovu.

S cieľom prispieť k čo najrýchlejšej pomoci a obnove postihnutých oblastí poskytne Honda 300 miliónov jenov na pomoc a obnovu, dodá celkom 1000 benzínových generátorov a plynové zariadenia pre domáce použitie, spolu s 5000 kusmi plynových zásobníkov a zabezpečí ich odbornú manipuláciu.

Honda pozastaví tiež svoje náborové aktivity, čím chce pomôcť obetiam zemetrasenia sústrediť sa na obnovu. Potenciálni zamestnanci, ktorí sa majú stať členmi spoločnosti v apríli, si môžu predĺžiť nástup do zamestnania až o dva mesiace, ak sú oni alebo ich rodiny postihnuté zemetrasením.

Autor: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.