Honda k zemetraseniu v Japonsku

Štvrtok, 17 marec 2011

Honda vyjadruje hlboké sympatie a sústrasť obetiam zemetrasenia v severovýchodnom Japonsku a úprimné nádeje na čo najrýchlejšiu pomoc a obnovu postihnutých oblastí.

Honda k zemetraseniu v Japonsku

Vzhľadom na súčasnú situáciu a úsilie o pomoc Japonsku pozastavila spoločnosť Honda všetky výrobné činnosti vo svojich výrobných závodoch Sayama, Ogawa, Tochigi, Hamamatsu a Suzuka a všetky výrobné aktivity v továrni Kumamoto.

Spoločnosť Honda pozastavuje pravidelnú prevádzku vo všetkých zariadeniach v oblasti Tochigi, kde prírodná katastrofa spôsobila tragické škody a zameria sa na obnovu.

S cieľom prispieť k čo najrýchlejšej pomoci a obnove postihnutých oblastí poskytne Honda 300 miliónov jenov na pomoc a obnovu, dodá celkom 1000 benzínových generátorov a plynové zariadenia pre domáce použitie, spolu s 5000 kusmi plynových zásobníkov a zabezpečí ich odbornú manipuláciu.

Honda pozastaví tiež svoje náborové aktivity, čím chce pomôcť obetiam zemetrasenia sústrediť sa na obnovu. Potenciálni zamestnanci, ktorí sa majú stať členmi spoločnosti v apríli, si môžu predĺžiť nástup do zamestnania až o dva mesiace, ak sú oni alebo ich rodiny postihnuté zemetrasením.

Autor: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.
vw-id3
Podľa zahraničných médií sa nemecký koncern Volkswagen chystá vyrábať elektrické modely, ktoré by svojou nízkou cenou mohli v Európe pre európskych zákazníkov konkurovať čínskym modelom, alebo aj modelom ako Dacia Spring. Nové cenovo prístupnejšie elektromobily by sa na trh mohli dostať v roku 2027. Volkswagen na túto cestu nastupuje sám, bez kooperácie s inou automobilkou, aj keď pôvodne ako o partnerovi uvažoval, že by ním mohol byť francúzsky Renault. Už základný model uvažovaného elektromobilu od Volkswagenu bude obsahovať štandardy používaných technológií, kvalitu a dizajn, ktoré nemecký výrobca aplikuje na svojich modeloch.
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring