Honda k zemetraseniu v Japonsku

Štvrtok, 17 marec 2011

Honda vyjadruje hlboké sympatie a sústrasť obetiam zemetrasenia v severovýchodnom Japonsku a úprimné nádeje na čo najrýchlejšiu pomoc a obnovu postihnutých oblastí.

Honda k zemetraseniu v Japonsku

Vzhľadom na súčasnú situáciu a úsilie o pomoc Japonsku pozastavila spoločnosť Honda všetky výrobné činnosti vo svojich výrobných závodoch Sayama, Ogawa, Tochigi, Hamamatsu a Suzuka a všetky výrobné aktivity v továrni Kumamoto.

Spoločnosť Honda pozastavuje pravidelnú prevádzku vo všetkých zariadeniach v oblasti Tochigi, kde prírodná katastrofa spôsobila tragické škody a zameria sa na obnovu.

S cieľom prispieť k čo najrýchlejšej pomoci a obnove postihnutých oblastí poskytne Honda 300 miliónov jenov na pomoc a obnovu, dodá celkom 1000 benzínových generátorov a plynové zariadenia pre domáce použitie, spolu s 5000 kusmi plynových zásobníkov a zabezpečí ich odbornú manipuláciu.

Honda pozastaví tiež svoje náborové aktivity, čím chce pomôcť obetiam zemetrasenia sústrediť sa na obnovu. Potenciálni zamestnanci, ktorí sa majú stať členmi spoločnosti v apríli, si môžu predĺžiť nástup do zamestnania až o dva mesiace, ak sú oni alebo ich rodiny postihnuté zemetrasením.

Autor: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.