Honda: nový robot Asimo

Štvrtok, 05 február 2009

Robot čo zdoláva schody, behá, rozpoznáva ľudí a predmety, robot ako hostiteľ, ale aj sprievodca po výstave. Fantázia či realita. Uvidíme na stánku Hondy: nový robot Asimo.

Honda: nový robot Asimo

Hostiteľom na stánku značky Honda bude nový Asimo, najpokročilejší humanoidný robot na svete. Tento robot je najnovším prírastkom dlhého radu robotov vyvinutých spoločnosťou Honda, na ktorého počiatku stál v roku 1986 robot E0. Jeho úlohou bude pomoc pri predvádzaní schopností novej Hondy Insight. Asimo prešiel behom rokov vývojom, ktorý mu umožnil behať, rozpoznávať ľudí a predmety, stúpať do schodov a dokonca prenášať a rozdávať nápoje.

Asimo sa stal symbolom pokroku v oblasti neautomobilového vývoja v spoločnosti Honda a je vyvrcholením viac než 20ročného nepretržitého vývoja. Snom spoločnosti Honda je, že jedného dňa bude Asimo natoľko dokonalý, aby mohol ľuďom skutočne pomáhať.

Honda: nový robot Asimo

V Ženeve bude Asimo spolupracovať s ľudskými hostiteľmi na predvádzaní variability nového modelu Insight. Asimo sa stal na celom svete veľmi populárny. Objavuje sa na autosalónoch, vedeckých výstavách a navštívil dokonca i newyorskú burzu na Wall Street.

Autor: J. Goldberger
Foto: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.