Honda: nový robot Asimo

Štvrtok, 05 február 2009

Robot čo zdoláva schody, behá, rozpoznáva ľudí a predmety, robot ako hostiteľ, ale aj sprievodca po výstave. Fantázia či realita. Uvidíme na stánku Hondy: nový robot Asimo.

Honda: nový robot Asimo

Hostiteľom na stánku značky Honda bude nový Asimo, najpokročilejší humanoidný robot na svete. Tento robot je najnovším prírastkom dlhého radu robotov vyvinutých spoločnosťou Honda, na ktorého počiatku stál v roku 1986 robot E0. Jeho úlohou bude pomoc pri predvádzaní schopností novej Hondy Insight. Asimo prešiel behom rokov vývojom, ktorý mu umožnil behať, rozpoznávať ľudí a predmety, stúpať do schodov a dokonca prenášať a rozdávať nápoje.

Asimo sa stal symbolom pokroku v oblasti neautomobilového vývoja v spoločnosti Honda a je vyvrcholením viac než 20ročného nepretržitého vývoja. Snom spoločnosti Honda je, že jedného dňa bude Asimo natoľko dokonalý, aby mohol ľuďom skutočne pomáhať.

Honda: nový robot Asimo

V Ženeve bude Asimo spolupracovať s ľudskými hostiteľmi na predvádzaní variability nového modelu Insight. Asimo sa stal na celom svete veľmi populárny. Objavuje sa na autosalónoch, vedeckých výstavách a navštívil dokonca i newyorskú burzu na Wall Street.

Autor: J. Goldberger
Foto: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.