Honda NSX s ocenením Motor roka 2017

Utorok, 27 jún 2017

Honda NSX sa v Amerike vyrába už rok ako Acura NSX. Japonské superauto s 3,5 litrovým vidlicovým zážihovým motorom preplňovaným biturbom umiestneným uprostred, pohonom všetkých kolies a deväťstupňovou dvojspojkovou prevodovkou a navyše tromi elektromotormi dokáže vyvinúť výkon 582 koní.

1 Honda NSX
Pohonná jednotka superšportu Honda NSX získala ocenenie Motor roka 2017

Táto pohonná jednotka modelu Honda NSX je najlepším novým motorom súťaže Motor roka 2017. Vyspelú trojmotorovú športovú hybridnú hnaciu sústavu označila odborná komisia za Najlepší nový motor.

Ocenenie pre novú pohonnú jednotku priznala komisia zložená z odborníkov celého sveta a súťaž organizoval už po 19. raz časopis Engine Technology International.

Hondu NSX s 3,5-litrovým motorom V6 vyhodnotila porota ako najpokročilejšie skonštruovanú vysokovýkonnú pohonnú jednotku. Jej ústredným bodom je filozofia "okamžitá odozva" a práve tá definuje športový automobil NSX - New Sports eXperience.

Motory sa posudzovali podľa výkonu, hlučnosti, jazdných vlastností, spotreby a plynulého chodu. Na základe vyhodnotenia týchto vlastností bola hnacia jednotka modelu Honda NSX vyhodnotená za víťaza Najlepší nový motor.

Ocenenie Medzinárodný motor roka tvorí osem kategórií. Aby sa motor do súťaže kvalifikoval, musel sa objaviť v osobnom automobile, ktoré bolo k júnu 2017 v predaji vo viac ako jednej krajine.

1 Honda NSX 2 Honda NSX 3 Honda NSX ocenenie
Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.