Honda NSX s ocenením Motor roka 2017

Utorok, 27 jún 2017

Honda NSX sa v Amerike vyrába už rok ako Acura NSX. Japonské superauto s 3,5 litrovým vidlicovým zážihovým motorom preplňovaným biturbom umiestneným uprostred, pohonom všetkých kolies a deväťstupňovou dvojspojkovou prevodovkou a navyše tromi elektromotormi dokáže vyvinúť výkon 582 koní.

1 Honda NSX
Pohonná jednotka superšportu Honda NSX získala ocenenie Motor roka 2017

Táto pohonná jednotka modelu Honda NSX je najlepším novým motorom súťaže Motor roka 2017. Vyspelú trojmotorovú športovú hybridnú hnaciu sústavu označila odborná komisia za Najlepší nový motor.

Ocenenie pre novú pohonnú jednotku priznala komisia zložená z odborníkov celého sveta a súťaž organizoval už po 19. raz časopis Engine Technology International.

Hondu NSX s 3,5-litrovým motorom V6 vyhodnotila porota ako najpokročilejšie skonštruovanú vysokovýkonnú pohonnú jednotku. Jej ústredným bodom je filozofia "okamžitá odozva" a práve tá definuje športový automobil NSX - New Sports eXperience.

Motory sa posudzovali podľa výkonu, hlučnosti, jazdných vlastností, spotreby a plynulého chodu. Na základe vyhodnotenia týchto vlastností bola hnacia jednotka modelu Honda NSX vyhodnotená za víťaza Najlepší nový motor.

Ocenenie Medzinárodný motor roka tvorí osem kategórií. Aby sa motor do súťaže kvalifikoval, musel sa objaviť v osobnom automobile, ktoré bolo k júnu 2017 v predaji vo viac ako jednej krajine.

1 Honda NSX 2 Honda NSX 3 Honda NSX ocenenie
Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.