Honda NSX s ocenením Motor roka 2017

Utorok, 27 jún 2017

Honda NSX sa v Amerike vyrába už rok ako Acura NSX. Japonské superauto s 3,5 litrovým vidlicovým zážihovým motorom preplňovaným biturbom umiestneným uprostred, pohonom všetkých kolies a deväťstupňovou dvojspojkovou prevodovkou a navyše tromi elektromotormi dokáže vyvinúť výkon 582 koní.

1 Honda NSX
Pohonná jednotka superšportu Honda NSX získala ocenenie Motor roka 2017

Táto pohonná jednotka modelu Honda NSX je najlepším novým motorom súťaže Motor roka 2017. Vyspelú trojmotorovú športovú hybridnú hnaciu sústavu označila odborná komisia za Najlepší nový motor.

Ocenenie pre novú pohonnú jednotku priznala komisia zložená z odborníkov celého sveta a súťaž organizoval už po 19. raz časopis Engine Technology International.

Hondu NSX s 3,5-litrovým motorom V6 vyhodnotila porota ako najpokročilejšie skonštruovanú vysokovýkonnú pohonnú jednotku. Jej ústredným bodom je filozofia "okamžitá odozva" a práve tá definuje športový automobil NSX - New Sports eXperience.

Motory sa posudzovali podľa výkonu, hlučnosti, jazdných vlastností, spotreby a plynulého chodu. Na základe vyhodnotenia týchto vlastností bola hnacia jednotka modelu Honda NSX vyhodnotená za víťaza Najlepší nový motor.

Ocenenie Medzinárodný motor roka tvorí osem kategórií. Aby sa motor do súťaže kvalifikoval, musel sa objaviť v osobnom automobile, ktoré bolo k júnu 2017 v predaji vo viac ako jednej krajine.

1 Honda NSX 2 Honda NSX 3 Honda NSX ocenenie
Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."
1-Homola-Rím
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola si odnáša z pretekov FIA Motorsport Games 2019 Rome, ktoré nazývali aj malými majstrovstvami sveta či olympijskými hrami v motoršporte, bronzovú medailu. V sobotu v prvých pretekoch skončil druhý a v nedeľu piaty, čo mu v konečnom hodnotení vynieslo miesto na stupni víťazov. V druhých pretekoch potreboval auto bezpečne doviezť do cieľa a skončiť do piateho miesta, aby obsadil celkové tretie miesto. Svoju úlohu splnil a cieľovú pásku preťal na 5. mieste. Diváci tak na historicky prvom výnimočnom podujatí FIA Motorsport Games 2019 Rome videli pódium zložené z ruského, belgického a slovenského pretekára Mateja Homolu.