Honda pozastavuje výrobu v Swindone

Piatok, 20 marec 2020

Po prerušení výroby vo všetkých štyroch slovenských automobilkách prichádza teraz správa, že výrobu dočasne pozastavuje aj Honda vo Veľkej Británii v meste Swindon.

Honda-Civic

Spoločnosť Honda od 18. marca dočasne pozastavuje v dôsledku pandémie coronavirusu (Covid 19) výrobné operácie v spoločnosti Honda British Manufacturing v meste Swindon vo Veľkej Británii.

Výrobu pozastavili po skončení poslednej smeny 18. marca tohto roku. Tieto kroky podnikla Honda na základe narastajúcich problémov s dodávateľmi a s ohľadom na bezpečnosť zamestnancov.

Aktuálnym zámerom je obnovenie výroby 6. apríla. Bude to závisieť od odporúčaní vládnych a zdravotníckych orgánov a od podmienok trhu a dodávok dielov.

V súčasnosti vo Swindone Honda vyrába model Civic a dvojicu motorov – zážihový 1,5 VTEC a vznetový 1,6 i-DTEC.

(jGold)
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.