Honda: Výroba Afrika Twin obnovená

Piatok, 26 august 2016

Zemetrasenie, ktoré v polovici apríla tohto roku postihlo Japonsko, spôsobilo v závode Kumamoto, kde je sústredená výroba hlavne veľkých motocyklov značky Honda, prerušenie výroby. Jedným z modelov, ktoré sa tu vyrábajú, je aj veľké cestné enduro Honda CRF1000L Africa Twin. Japonský výrobca sa postaral o čo najrýchlejšiu obnovu výroby, k čomu došlo práve v týchto dňoch.

Honda CRF1000L Africa Twin
Špičkové cestné enduro Honda CRF1000L Africa Twin sa po prerušení výroby opäť vyrába

V dôsledku zemetrasenia bola výroba motocyklov v japonskom závode Kumamoto 14. apríla zastavená. Avšak už v prvom týždni mája továreň obnovila dodávky dielov pre výrobné závody Honda mimo Japonska a v polovici mája došlo k obnoveniu výroby motorových strojov.

Najviac postihnutej výrobe motocyklov sa továrni už 6. júna podarilo v obmedzenej miere obnoviť montáž kľúčových modelov a odvtedy objem výroby postupne narastal. Výrobná linka FUN určená pre veľké modely motocyklov, vrátane CRF1000L Africa Twin, je teraz pripravená na plné obnovenie výroby.

Posledná správa: výroba v závode Kumamoto už beží naplno a dosiahla úroveň aká bola pred zemetrasením.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."