Honda: Výroba Afrika Twin obnovená

Piatok, 26 august 2016

Zemetrasenie, ktoré v polovici apríla tohto roku postihlo Japonsko, spôsobilo v závode Kumamoto, kde je sústredená výroba hlavne veľkých motocyklov značky Honda, prerušenie výroby. Jedným z modelov, ktoré sa tu vyrábajú, je aj veľké cestné enduro Honda CRF1000L Africa Twin. Japonský výrobca sa postaral o čo najrýchlejšiu obnovu výroby, k čomu došlo práve v týchto dňoch.

Honda CRF1000L Africa Twin
Špičkové cestné enduro Honda CRF1000L Africa Twin sa po prerušení výroby opäť vyrába

V dôsledku zemetrasenia bola výroba motocyklov v japonskom závode Kumamoto 14. apríla zastavená. Avšak už v prvom týždni mája továreň obnovila dodávky dielov pre výrobné závody Honda mimo Japonska a v polovici mája došlo k obnoveniu výroby motorových strojov.

Najviac postihnutej výrobe motocyklov sa továrni už 6. júna podarilo v obmedzenej miere obnoviť montáž kľúčových modelov a odvtedy objem výroby postupne narastal. Výrobná linka FUN určená pre veľké modely motocyklov, vrátane CRF1000L Africa Twin, je teraz pripravená na plné obnovenie výroby.

Posledná správa: výroba v závode Kumamoto už beží naplno a dosiahla úroveň aká bola pred zemetrasením.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.