Honda vyrobila za 70 rokov 400 miliónov motoriek

Piatok, 27 december 2019

Honda oslávila sedemdesiate výročie výroby motocyklov. Za ten čas na celom svete vyrobila 400 miliónov kusov. Prvým motocyklom, ktorý v roku 1949 opustil továreň bol model Dream D-Type.

1-Honda-CBR-1000RR-R
Nová Honda CBR-1000RR-R Fireblade prekypuje výkonom. Jej štvorvalcový motor vyprodukuje nie menej ako 160 kW, čo je 218 koní.

Spoločnosť Honda založili v roku 1948 a sériová výroba motocyklov v prvej továrni mimo Japonska sa začala v Belgicku v roku 1963. Odvtedy Honda rozšírila svoju globálnu výrobu v súlade so základným princípom výroby motocyklov tak, aby uspokojovala miestny dopyt. Dnes má Honda 35 výrobných závodov v 25 krajinách Európy, Ázie, Afrike a americkom kontinente.

2-Honda-Dream-D-Type
Pred sedemdesiatimi rokmi, v roku 1949 vyrobila Honda prvý motocykel, model Dream D-Type

Honda v súčasnosti vyrába širokú škálu zaujímavých a dynamických motocyklov a skútrov pre globálny trh, od hravých modelov s objemom 50 cm³ na každodenné jazdenie, cez špičkové terénne motocykle ako CRF450R, až po ikony akými sú napríklad GL1800 Gold Wing, nový CRF 1100L AfricaTwin alebo nový CBR 1000 RR-R Fireblade s výkonom 160 kW.

Honda vyvíja a vyrába výrobky, ktoré vyhovujú rôznorodým potrebám zákazníkov na celom svete. To podľa presvedčenia, že "účelom technológií je pomáhať ľuďom". Tento princíp priviedol spoločnosť Honda k výrobe prvých 100 miliónov kusov v roku 1997, 300 miliónov kusov v roku 2014, a v súčasnosti tento počet dosiahol 400 miliónov kusov.

3-Honda-Super-Cub
Ikonický model Honda Super Cub. Vyrábať sa začal v roku 1958 a do roku 2014 sa ho predalo 87 miliónov v 160 krajinách sveta. Je najviac vyrábaným motocyklom v histórii.
V roku 2018 spoločnosť Honda po prvýkrát vo svojej histórii prekročila celosvetovú ročnú produkciu 20 miliónov kusov a naďalej sa teší výraznej podpore zákazníkov. Do roku 2030 má Honda víziu, ktorou je priniesť zákazníkom na celom svete "radosť z rozširovania svojho životného potenciálu".
Autor: J. Goldberger
Foto: Honda
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.